MP 150: Koło zależności lidera

Cykl: Podcast
5 kwietnia 2021
Menedżer Plus Podcast

3

Dzisiejszy odcinek jest znakomitą okazją do tego, żeby się sobie trochę poprzyglądać. Jak postrzegasz świat? Jakie są twoje ramy odniesienia? Ufasz bardziej sobie, czy ludziom, z którym pracujesz? Czy jesteś osobą, która ma poczucie własnej wartości, która daje się lubić, jest kompetentna i zdolna do odnoszenia sukcesów? Czy może wręcz odwrotnie: myślisz, że tak naprawdę niewiele potrafisz, nic ci się nie uda, nawet jak będziesz bardzo się chciał; nie wierzysz w siebie i swoją siłę, i to, że jesteś cokolwiek wart.

W pierwszym wypadku twój stosunek do życia można określić jako „Jestem OK”. Drugi jest jego zupełnym przeciwieństwem „Jestem nie OK”.

Im więcej wiesz, tym lepiej rozumiesz.

TAO TE CHING

W przywództwie również ważne jest to, jak postrzegamy innych. Co o nich myślimy? Jakie założenia na ich temat nosimy w głowie?

Czy jako lider uważasz, że ludzie z którymi pracujesz są w porządku i można im ufać? Czy może zakładasz, że że są leniwi, brakuje im kompetencji, kłamią i na każdym kroku próbują cię oszukać? Przez jakie filtry patrzysz na świat? Jaka jest twoja pozycja życiowa?

W dzisiejszym odcinku będziemy rozmawiali o relacjach, które są drogą w pracy każdego lidera. Bo to, jak układają się twoje relacje z zespołem, klientem, szefem – w dużym stopniu zależy od twojej pozycji życiowej.

Wspólnie z Olą Chrapką opowiemy Ci o bardzo ciekawym modelu, który pochodzi z analizy transakcyjnej – „Kole zależności”. Możesz go wykorzystać do pracy nad sobą, do analizy siebie, swojego przywództwa. Można go także wykorzystać do pracy nad rozwojem zespołu i organizacji.

mariuszchrapko.com

Materiały do audycji:

Agile Leadership Tribe

Agile Leadership Tribe – to platforma online, która jest miejscem wymiany doświadczeń, rozwoju i budowania relacji. To szczególny program rozwoju dla liderów, którym zależy na świadomym kształtowaniu swojego przywództwa.

Dołącz do naszej społeczności i korzystaj z MOCY korzyści, które dla Ciebie przygotowaliśmy – bazy wiedzy, forum dyskusyjnego, webinarów, klubu czytelniczego, cyklu miesięcznych wyzwań oraz konkretnych planów rozwojowych i systemu informacji zwrotnej.

Nie możemy spowodować transformacji – to byłoby po prostu manipulacją. Ale możemy tworzyć środowisko, dzięki któremu transformacja będzie mogła się wydarzyć.

agile leaderhsip tribe-menedżer plus

Zapraszamy liderów, menedżerów, agile coachów, Scrum Masterów, Product Ownerów, liderów zmian oraz wszystkich, którzy chcą nauczyć się zarządzać w sytuacjach, kiedy nie mają władzy i nie mogą sprawować kontroli.

DOŁĄCZ DO NAS!

Antykonferencja na platformie altribe.pl

Agile Leadership Tribe

Oceń podcast

Jesteś tu jeszcze? Zaczekaj chwilę. Mam ogromną prośbę.

Algorytmy i sztuczna inteligencja mają co raz większy wpływ na nasze działania w sieci. Nie inaczej jest z podcastami. Jeśli ten odcinek przypadł Ci do gustu, oceń go proszę w swojej ulubionej aplikacji, której używasz do słuchania podcastów (Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts itp.).

Zajmie Ci to kilka chwil, a dzięki temu Menedżer Plus będzie mógł częściej pojawiać się w wynikach wyszukiwania i propozycjach dla nowych słuchaczy. Bardzo mi na tym zależy, bo w ten sposób społeczność zwinnych liderów będzie rosła w siłę! 💪💪💪

Wspólnie tworzymy liderów na zwinne czasy 🙌

Porozmawiajmy!

Jeżeli chcesz porozmawiać ze mną na temat z dzisiejszego odcinka, masz pomysł, kto powinien zostać gościem kolejnej audycji lub po prostu chcesz mnie lepiej poznać, napisz do mnie maila na podcast@mariuszchrapko.com.

  • youtube
  • spotify
  • apple
  • google
Komentarze są zamknięte.