MP 077: W co gramy w pracy? | Joanna Gosk

Cykl: Podcast
26 lutego 2018
Menedżer Plus Podcast

4

Gry psychologiczne są nieświadome – mówi Joanna Gosk, gość dzisiejszego odcinka. Zazwyczaj zaczyna się od tego, że nie potrafimy powiedzieć wprost: doceń mnie, zauważ, pochwal. Łatwiej jest zagrać. Nie dostaniemy tego, czego potrzebujemy, ale dotrze do nas ładunek emocji, który wywoła w nas ogromne poruszenie.

Dzisiaj w podcaście usłyszycie o analizie transakcyjnej – bardzo ciekawej koncepcji psychologicznej, która zmieni Wasze myślenie o ludzkich relacjach w pracy i nie tylko.

Gościem dzisiejszego odcinka jest Joanna Gosk – certyfikowany analityk transakcyjny w dziedzinie organizacji (CTA-O) oraz instruktor szkolenia 101.

Zapraszam przed głośniki 🙂

Materiały do audycji:

Ruszam z nowym projektem – SCRUM DLA ZIELONYCH

W ciągu ostatnich kilku miesięcy ostro bombardujecie mnie mailami w sprawie Scruma. Pytacie, czym jest Scrum? Do czego może się Wam ta metoda przydać – w zespole, w firmie? No i, co ciekawe – piszą do mnie osoby głównie nietechniczne, z branży nie informatycznej.

Nie ukrywam, że bardzo mnie to cieszy, bo od jakiegoś czasu postanowiłem sobie, że będę bardzo mocno propagował ten temat wśród osób i firm nie związanych z branżą IT.

Bo jest to genialna metoda organizacji pracy zespołu, który pracuje nad rozwojem konkretnego produktu. Tym produktem wcale nie musi być software, konkretna aplikacja, czy system. Produktem, do którego możecie wykorzystać Scruma może być np. stworzenie kampanii marketingowej, wypuszczenie programu radiowego lub telewizyjnego, realizacja projektów HR, projektów sprzedażowych, a także szeroko pojętych inicjatyw, które są domeną działań organizacji pozarządowych, czy charytatywnych.

Ja sam używam Scruma od 2004 roku. Pomagałem wdrożyć tę metodę w ponad 50 firmach i marzy mi się, żeby jak najwięcej zespołów mogło z tej metody skorzystać.

Dlatego, zdecydowałem się uruchomić mój nowy projekt edukacyjny „Scrum dla Zielonych”.

w co gramy w pracy

„Scrum dla Zielonych” to 1-dniowe szkolenie, które przygotowałem z myślą głównie o osobach nietechnicznych, takich które chcą poznać Scruma – chcą nauczyć się pracować w tej metodzie, i dzięki temu lepiej organizować swoją pracę w projektach, poznać techniki pracy zespołowej, które naprawdę działają i sprawdzają się w dzisiejszych turbulentnych czasach.

Obiecuję, że wiedza na szkoleniu będzie podana w bardzo przystępny sposób. Nie będę używał technicznego żargonu, technicznych i niezrozumiałych dla szerszego grona odbiorców przykładów – tak, żebyście wszystko dobrze zrozumieli 🙂

Oczywiście, na szkolenie zapraszam nie tylko osoby „nietechniczne”. Każdy kto chce poznać Scruma, nauczyć się tej metody – na pewno z tego szkolenia dużo skorzysta.

Sprzedaż szkolenia „Scrum dla Zielonych” rusza 12 marca i potrwa tylko 2 tygodnie.

Wszystkie niezbędne szczegóły, program, znajdziecie na stronie scrumdlazielonych.pl

Start szkolenia: 16 kwietnia, 2018, Kraków

Gdybyście byli zainteresowani, zachęcam do rezerwacji miejsc. Mamy tylko 20 wejściówek. Spotykamy się w hotelu Radisson, tuż nieopodal krakowskich Plant i pięknego Rynku.

Dla Fanów Scruma – Dwie grupy facebookowe

Chciałbym, żeby wszyscy fani zwinnego zarządzania mieli wspólne miejsce do szukania i uzyskiwania pomocy w zakresie codziennych scrumowych wyzwań, do wzajemnego pomagania sobie, inspiracji i motywowania.

 • Grupa SCRUM ASSISTANCE – tutaj zapraszam wszystkich, którzy są zainteresowani pokonywaniem różnego rodzaju problemów w Scrumie.

 • Grupa COACHING W SCRUMIE – idealne miejsce dla wszystkich Scrum Masterów i liderów, którym zależy na rozwoju siebie i zespołów, z którymi pracują.

Jeżeli jesteś zainteresowany budowaniem takiej społeczności – bardzo zapraszam! Mam nadzieję, że stworzymy wspólnie coś naprawdę fajnego i mega pomocnego w naszej codziennej pracy.

Oceń podcast w iTunes

Jeżeli korzystasz z aplikacji Podcasty:

 • Wyszukaj podcast „Menedżer Plus” w aplikacji
 • W sekcji „Programy” kliknij „Menedżer Plus”
 • Przejdź do zakładki „Oceny i recenzje”
 • Kliknij w link „Napisz recenzję”

Jeżeli korzystasz ze Stitchera:

 • Wejdź na stronę menedżerplus/stitcher
 • Przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno „Show Ratings and Reviews”
 • Kliknij „Write a review”

Masz pytanie? Zostaw wiadomość!

Chciałbym Was szczerze zaprosić do współtworzenia mojego podcastu. Jestem mocno przekonany, że dzięki Waszym pytaniom i pomysłom podcast „Menedżer Plus” będzie jeszcze bardziej wartościowy i dostarczy Wam sporej dawki dobrej i praktycznej wiedzy, którą będziecie mogli na co dzień wykorzystać w swoich firmach i projektach.

Jeżeli chodzą Wam po głowie jakieś pytania lub ciekawe tematy, zostawcie wiadomość głosową. Sprawa jest bardzo prosta. Wystarczy tylko, że macie podpięty mikrofon i klikniecie tutaj. Uwaga! Maksymalna długość nagrania wynosi 90 sekund.

Zostaw komentarz

Jeżeli temat Was jakoś zainspirował dajcie znać i zostawcie swój komentarz. Chętnie włączę się w dalszą dyskusję i odpowiem na dodatkowe pytania.

 • youtube
 • spotify
 • apple
 • google
Komentarze są zamknięte.