MP 004: Holakracja, czyli nowy sposób na zwinną firmę

Cykl: Podcast
18 kwietnia 2015
Menedżer Plus Podcast

2

W budowaniu zwinnych organizacji wciąż jesteśmy pionierami. Dużo wiemy o tym, jak wdrożyć agile w zespole, czy konkretnym projekcie, ale na poziomie całej firmy nie mamy, aż tak wielu doświadczeń.

Póki co, wciąż nie doczekaliśmy się żadnego „gotowca”, który w mniejszym lub większym stopniu, można by było powielić. Stąd, dla wielu menedżerów, wdrożenie agile w firmie jest nie lada wyzwaniem. Część z nich jest wobec niego niechętna, bo po prostu nie wiedzą jak mają to zrobić. Inni, owszem, decydują się na wdrożenie, jednak zwinność nie wychodzi poza ramy ich własnych projektów.

A co z organizacją? Jak wdrożyć zwinność w firmie? Czy jest na to jakiś dobry, sprawdzony sposób?

Holakracja to nowy trend w zarządzaniu, wobec którego nie można dzisiaj przejść obojętnie.

Zapraszam do wysłuchania mojej audycji!

Poradnikowo

Dzisiaj opowiadam o zasadzie, która kompletnie zmieniła moje podejście do zarządzania czasem i osobistą produktywnością. Jest nią „ZASADA 2 minut”.

Po raz pierwszy usłyszałem o niej w książce Davida Allena „Getting Things Done”

Jeśli zadanie, które musisz wykonać, zajmie Ci mniej niż 2 minuty, zrób je teraz.

Dlaczego? Bo takie “małe zadanka” wydają się nam tak małe, że nawet nie chce się nam ich notować. I co robimy? Próbujemy je zapamiętać. Jedno, drugie, trzecie, czwarte zadanie… Z czasem lista tych „dwuminutówek” jest tak duża, że zaczyna nas to przytłaczać i dekoncentrować. W kółko myślimy o tym, co mamy zrobić.

„Zasada 2 minut”, to świetny sposób, żeby sobie z tym poradzić.

Materiały, o których wspominałem podczas audycji:

Masz pytanie? Zostaw wiadomość!

Chciałbym Was szczerze zaprosić do współtworzenia mojego podcastu. Jestem mocno przekonany, że dzięki Waszym pytaniom i pomysłom podcast „Menedżer Plus” będzie jeszcze bardziej wartościowy i dostarczy Wam sporej dawki dobrej i praktycznej wiedzy, którą będziecie mogli na co dzień wykorzystać w swoich firmach i projektach.

Jeżeli chodzą Wam po głowie jakieś pytania lub ciekawe tematy, zostawcie wiadomość głosową. Sprawa jest bardzo prosta. Wystarczy tylko, że macie podpięty mikrofon i klikniecie tutaj. Uwaga! Maksymalna długość nagrania wynosi 90 sekund.

Oceń podcast w iTunes

Jeżeli podobał Wam się podcast, będę Wam bardzo wdzięczny za zostawienie oceny w iTunes. Każda gwiazdka, którą tam zostawicie przyczyni się do jego popularyzacji i docierania do nowych odbiorców.

Zostaw komentarz

Jeżeli temat Was jakoś zainspirował dajcie znać i zostawcie swój komentarz. Chętnie włączę się w dalszą dyskusję i odpowiem na dodatkowe pytania.