MP 004: Holakracja, czyli nowy sposób na zwinną firmę

Cykl: Podcast
18 kwietnia 2015
Menedżer Plus Podcast

2

W budowaniu zwinnych organizacji wciąż jesteśmy pionierami. Dużo wiemy o tym, jak wdrożyć agile w zespole, czy konkretnym projekcie, ale na poziomie całej firmy nie mamy, aż tak wielu doświadczeń.

Póki co, wciąż nie doczekaliśmy się żadnego „gotowca”, który w mniejszym lub większym stopniu, można by było powielić. Stąd, dla wielu menedżerów, wdrożenie agile w firmie jest nie lada wyzwaniem. Część z nich jest wobec niego niechętna, bo po prostu nie wiedzą jak mają to zrobić. Inni, owszem, decydują się na wdrożenie, jednak zwinność nie wychodzi poza ramy ich własnych projektów.

A co z organizacją? Jak wdrożyć zwinność w firmie? Czy jest na to jakiś dobry, sprawdzony sposób?

Holakracja to nowy trend w zarządzaniu, wobec którego nie można dzisiaj przejść obojętnie.

Zapraszam do wysłuchania mojej audycji!

Poradnikowo

Dzisiaj opowiadam o zasadzie, która kompletnie zmieniła moje podejście do zarządzania czasem i osobistą produktywnością. Jest nią „ZASADA 2 minut”.

Po raz pierwszy usłyszałem o niej w książce Davida Allena „Getting Things Done”

Jeśli zadanie, które musisz wykonać, zajmie Ci mniej niż 2 minuty, zrób je teraz.

Dlaczego? Bo takie “małe zadanka” wydają się nam tak małe, że nawet nie chce się nam ich notować. I co robimy? Próbujemy je zapamiętać. Jedno, drugie, trzecie, czwarte zadanie… Z czasem lista tych „dwuminutówek” jest tak duża, że zaczyna nas to przytłaczać i dekoncentrować. W kółko myślimy o tym, co mamy zrobić.

„Zasada 2 minut”, to świetny sposób, żeby sobie z tym poradzić.

Materiały, o których wspominałem podczas audycji:

Podoba Ci się ten odcinek? Zobacz inne i wspieraj moją pracę na Patronite!

mariuszchrapko.com

Oceń podcast

Jesteś tu jeszcze? Zaczekaj chwilę. Mam ogromną prośbę.

Algorytmy i sztuczna inteligencja mają co raz większy wpływ na nasze działania w sieci. Nie inaczej jest z podcastami. Jeśli ten odcinek przypadł Ci do gustu, oceń go proszę w swojej ulubionej aplikacji, której używasz do słuchania podcastów (Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts itp.).

Zajmie Ci to kilka chwil, a dzięki temu Menedżer Plus będzie mógł częściej pojawiać się w wynikach wyszukiwania i propozycjach dla nowych słuchaczy. Bardzo mi na tym zależy, bo w ten sposób społeczność zwinnych liderów będzie rosła w siłę! 💪💪💪

Wspólnie tworzymy liderów na zwinne czasy 🙌

Porozmawiajmy!

Jeżeli chcesz porozmawiać ze mną na temat z dzisiejszego odcinka, masz pomysł, kto powinien zostać gościem kolejnej audycji lub po prostu chcesz mnie lepiej poznać, napisz do mnie maila na podcast@mariuszchrapko.com.

  • youtube
  • spotify
  • apple
  • google
Komentarze są zamknięte.