MP 057: Kto lepiej zarządza – kobiety czy mężczyźni? | Katarzyna Pawlikowska

Cykl: Podcast
20 lutego 2017
Menedżer Plus Podcast

3

Dzisiaj w audycji zmierzymy się z bardzo ciekawym tematem – płci w zarządzaniu.

Kobieta jest jak torebka z herbatą – nie jesteś w stanie powiedzieć, jak jest mocna, dopóki nie wrzucisz jej do wrzątku.

Nancy Reagan

Prawda jest taka, że żyjemy w czasach, w których systematycznie rośnie odsetek Pań, które zajmują stanowiska menedżerskie. W Polsce, w tej chwili, to ok. 25% w skali światowej. W Skandynawii czy krajach anglosaskich często powyżej 40%, w Japonii dla kontrastu – tylko 7%.

Kobiety, co prawda powoli, ale konsekwentnie, zmieniają swoją pozycję na rynku pracy. Jak to się przekłada na zarządzanie? Czy można mówić o tzw. Kobiecym stylu zarządzania? Jeśli tak, to czy taki styl różni się od zarządzania w wydaniu męskim?

O tym i wielu innych rzeczach będziemy dzisiaj rozmawiać.

Zapraszam przed głośniki! 😉

Poradnikowo

Dzisiaj mam dla Was kolejny odcinek w ramach naszego mini-cyklu o produktywności.

Autorem cyklu jest Dominik Juszczyk, który prowadzi bloga Near Perfect Performance oraz podcast Z pasją o mocnych stronach.

npp-podcast-e1472916404421

Dominik był gościem 30. odcinka podcastu Menedżer Plus, w którym rozmawialiśmy o Strengthsfinder 2.0 i skupianiu się na swoich mocnych stronach.

Dzisiaj opowie Wam o kolejnym elemencie swojego systemu produktywności, który sam na co dzień stosuje.

No, to GO! 😉

Filar 2 – Określ „następną akcję”

nastepny krok

Zachęcam was do stałego sposobu przetwarzania zadań. Może wam w tym pomóc stosowanie tego prostego algorytmu:

 • Jeżeli możesz, to usuń zadanie
 • Sprawdź, czy możesz przekazać zadanie innej osobie
 • Jeżeli zadanie możesz zrobić w mniej niż 2 minuty, to go wykonaj
 • Jeżeli nie możesz zrobić zadania w mniej niż 2 minuty, to go odłóż

Kiedy jedynym możliwym rozwiązaniem jest odłożenie zadania na później, koniecznie zdefiniujcie dla niego „następny krok”, który przybliży was do jego realizacji.

Dzięki temu, od razu będziecie wiedzieli, jak się zabrać za wykonanie tego zadania, bo od razu będziecie wiedzieć, od czego zacząć.

Kolejny filar – już w następnym odcinku Poradnikowa. Zapraszam! 😉

Materiały, o których wspominałem podczas audycji:

Oceń podcast w iTunes

Jeżeli podobał Wam się podcast, będę Wam bardzo wdzięczny za zostawienie oceny w iTunes. Każda gwiazdka, którą tam zostawicie przyczyni się do jego popularyzacji i docierania do nowych odbiorców.

Masz pytanie? Zostaw wiadomość!

Chciałbym Was szczerze zaprosić do współtworzenia mojego podcastu. Jestem mocno przekonany, że dzięki Waszym pytaniom i pomysłom podcast „Menedżer Plus” będzie jeszcze bardziej wartościowy i dostarczy Wam sporej dawki dobrej i praktycznej wiedzy, którą będziecie mogli na co dzień wykorzystać w swoich firmach i projektach.

Jeżeli chodzą Wam po głowie jakieś pytania lub ciekawe tematy, zostawcie wiadomość głosową. Sprawa jest bardzo prosta. Wystarczy tylko, że macie podpięty mikrofon i klikniecie tutaj. Uwaga! Maksymalna długość nagrania wynosi 90 sekund.

Zostaw komentarz

Jeżeli temat Was jakoś zainspirował dajcie znać i zostawcie swój komentarz. Chętnie włączę się w dalszą dyskusję i odpowiem na dodatkowe pytania.

Transkrypt podcastu

Kliknij tutaj, żeby pobrać podcast w wersji do poczytania.

 • youtube
 • spotify
 • apple
 • google

Jedna odpowiedź na “MP 057: Kto lepiej zarządza – kobiety czy mężczyźni? | Katarzyna Pawlikowska”

 1. Lutowe love (2017)

  […] Kto lepiej zarządza – kobiety czy mężczyźni? – rozmowa Mariusza Chrapko z Katarzyną Pawlikowską, ekspertką od spraw zachowań społecznych i konsumenckich kobiet, w podcaście Menedżer Plus. W wywiadzie m.in. o kobiecych kodach komunikacji, o tym dlaczego widzimy więcej liderów mężczyzn niż kobiet, o stereotypach i wreszcie o tym, czy skuteczny management ma w ogóle płeć. Wychodzi na to, że nie taki gender straszny ; )  Posłuchacie TUTAJ. […]

Komentarze są zamknięte.