MP 031: Crowdfunding, czyli jak zdobyć pieniądze na realizację własnych pomysłów | Agnieszka Płoska

Cykl: Podcast
14 marca 2016
Menedżer Plus Podcast

2

Crowdfunding, to forma wsparcia, jakie można otrzymać od internautów na realizację własnych pomysłów. Sama nazwa pochodzi od zbitki dwóch angielskich słów: „crowd” (z ang. tłum) oraz „funding” – finansowanie.

Aby zarazić innych swoją ideą konieczna jest oczywiście determinacja i dobry pomysł, ale wiele zależy też od tego, jak przygotujecie swój projekt i co dacie w zamian ludziom, którzy zdecydują się wpłacić na niego swoje pieniądze. Bo crowdfunding opiera się na pewnej wymianie – w zamian za wpłatę na realizację waszego przedsięwzięcia, internauta otrzymuje choćby darmowy wstęp na wydarzanie, możliwość jego współtworzenia czy zamieszczenia swojego nazwiska w książeczce dołączonej do płyty.

Dobry pomysł to podstawa udanej kampanii crowdfundingowej, ale to dopiero początek drogi. W dzisiejszym odcinku dowiecie się, jak dobrze przygotować projekt i o czym powinniście pamiętać, żeby zwiększyć swoje szanse na zdobycie pieniędzy.

Zapraszam przed głośniki!

Strefa Małego Menedżera

Nam dla Was jeszcze małą niespodziankę. 😉 Niedawno na Facebooku, zapowiadałem, że w podcaście „Menedżer Plus” pojawi się nowa mini-seria pod tytułem „Strefa Małego Menedżera”, w której będę rozmawiał z dzieciakami na różne tematy, związane z zarządzaniem.

No i stało się…

Dzisiaj wypuszczam premierowy odcinek tej serii. Odwiedziłem przedszkole Malowniczy Ogród w Ochojnie. Zachęcam do wysłuchania całego nagrania, z którego dowiecie się od naszych najmłodszych na przykład po co się chodzi do pracy albo jak wygląda pokój szefa. 🙂

StrefaMałegoMenedżera-MariuszChrapko.com

Materiały, o których wspominałem podczas audycji:

Oceń podcast w iTunes

Jeżeli podobał Wam się podcast, będę Wam bardzo wdzięczny za zostawienie oceny w iTunes. Każda gwiazdka, którą tam zostawicie przyczyni się do jego popularyzacji i docierania do nowych odbiorców.

Masz pytanie? Zostaw wiadomość!

Chciałbym Was szczerze zaprosić do współtworzenia mojego podcastu. Jestem mocno przekonany, że dzięki Waszym pytaniom i pomysłom podcast „Menedżer Plus” będzie jeszcze bardziej wartościowy i dostarczy Wam sporej dawki dobrej i praktycznej wiedzy, którą będziecie mogli na co dzień wykorzystać w swoich firmach i projektach.

Jeżeli chodzą Wam po głowie jakieś pytania lub ciekawe tematy, zostawcie wiadomość głosową. Sprawa jest bardzo prosta. Wystarczy tylko, że macie podpięty mikrofon i klikniecie tutaj. Uwaga! Maksymalna długość nagrania wynosi 90 sekund.

Zostaw komentarz

Jeżeli temat Was jakoś zainspirował dajcie znać i zostawcie swój komentarz. Chętnie włączę się w dalszą dyskusję i odpowiem na dodatkowe pytania.

Transkrypt podcastu

Kliknij tutaj, żeby pobrać podcast w wersji do poczytania.

  • youtube
  • spotify
  • apple
  • google

Jedna odpowiedź na “MP 031: Crowdfunding, czyli jak zdobyć pieniądze na realizację własnych pomysłów | Agnieszka Płoska”

Komentarze są zamknięte.