MP 032: 3 typy zadań, które nie służą Twojej produktywności

Cykl: Podcast
28 marca 2016
Menedżer Plus Podcast

2

Bądź jak znaczek pocztowy. Trzymaj się jednej rzeczy aż dotrzesz do celu

Josh Billings

Bardzo lubię ten cytat i zawsze sobie o nim przypominam, kiedy myślę o osobistej produktywności.

Jeżeli chcecie zwiększyć swoje szanse, żeby osiągnąć sukces w jakiejkolwiek dziedzinie powinniście się ograniczać. Ograniczanie polega na tym, żeby dać sobie spokój z tymi wszystkimi zadaniami, które możecie wykonywać, a skupić się na tych, które robić powinniście.

Ograniczanie polega na tym, żeby uświadomić sobie, że nie wszystko jest tak samo ważne w naszym życiu. Nie wszystko wymaga takiej samej uwagi z naszej strony.

Przyznam szczerze, że w ogóle tego jakoś nie dostrzegałem, dopóki nie zacząłem pracować na własną rękę. Robię to już od dwóch lat i od tego czasu bardzo mocno sobie uświadomiłem, że ponadprzeciętne rezultaty zależą od tego jak bardzo jesteśmy w stanie ukierunkować swoje działania.

Umiejętna, świadoma selekcja to najlepszy sposób, żeby osiągać świetne efekty w pracy i także w życiu.

Dzisiaj opowiem Wam o 3 typach zadań, które wstrzymują nas od wykonywania rzeczy istotnych.

Poradnikowo:

Za oknem chyba wszyscy poczuliśmy powiew wiosny. A cieplejsze dni po zimie sprawiają, że ciągnie nas na rower. Żeby jednak uniknąć różnych niespodzianek na drodze, lepiej jest wcześniej sprawdzić jaki jest stan naszych jednośladów.

Dzisiaj do Poradnikowo, po raz pierwszy, zaprosiłem gościa. Jest nim Maciek Sobol z bloga naRower.com i autor rowerowego podcastu Koło Roweru, który podpowie wam jak się zatroszczyć o rowery po zimie.
300px-logo-narowercom
Bardzo zapraszam do wysłuchania tego materiału! Dodatkowo, jako rozszerzenie porad Maćka, poniżej znajdziecie kilka przydatnych artykułów na ten temat:

1800px_blog_koloroweru

Materiały, o których wspominałem podczas audycji:

Transkrypt podcastu

Kliknij tutaj, żeby pobrać podcast w wersji do poczytania.


Podoba Ci się ten odcinek? Zobacz inne i wspieraj moją pracę na Patronite!

mariuszchrapko.com

Oceń podcast

Jesteś tu jeszcze? Zaczekaj chwilę. Mam ogromną prośbę.

Algorytmy i sztuczna inteligencja mają co raz większy wpływ na nasze działania w sieci. Nie inaczej jest z podcastami. Jeśli ten odcinek przypadł Ci do gustu, oceń go proszę w swojej ulubionej aplikacji, której używasz do słuchania podcastów (Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts itp.).

Zajmie Ci to kilka chwil, a dzięki temu Menedżer Plus będzie mógł częściej pojawiać się w wynikach wyszukiwania i propozycjach dla nowych słuchaczy. Bardzo mi na tym zależy, bo w ten sposób społeczność zwinnych liderów będzie rosła w siłę! 💪💪💪

Wspólnie tworzymy liderów na zwinne czasy 🙌

Porozmawiajmy!

Jeżeli chcesz porozmawiać ze mną na temat z dzisiejszego odcinka, masz pomysł, kto powinien zostać gościem kolejnej audycji lub po prostu chcesz mnie lepiej poznać, napisz do mnie maila na podcast@mariuszchrapko.com.

  • youtube
  • spotify
  • apple
  • google
Komentarze są zamknięte.