MP 032: 3 typy zadań, które nie służą Twojej produktywności

Cykl: Podcast
28 marca 2016
Menedżer Plus Podcast

2

Bądź jak znaczek pocztowy. Trzymaj się jednej rzeczy aż dotrzesz do celu

Josh Billings

Bardzo lubię ten cytat i zawsze sobie o nim przypominam, kiedy myślę o osobistej produktywności.

Jeżeli chcecie zwiększyć swoje szanse, żeby osiągnąć sukces w jakiejkolwiek dziedzinie powinniście się ograniczać. Ograniczanie polega na tym, żeby dać sobie spokój z tymi wszystkimi zadaniami, które możecie wykonywać, a skupić się na tych, które robić powinniście.

Ograniczanie polega na tym, żeby uświadomić sobie, że nie wszystko jest tak samo ważne w naszym życiu. Nie wszystko wymaga takiej samej uwagi z naszej strony.

Przyznam szczerze, że w ogóle tego jakoś nie dostrzegałem, dopóki nie zacząłem pracować na własną rękę. Robię to już od dwóch lat i od tego czasu bardzo mocno sobie uświadomiłem, że ponadprzeciętne rezultaty zależą od tego jak bardzo jesteśmy w stanie ukierunkować swoje działania.

Umiejętna, świadoma selekcja to najlepszy sposób, żeby osiągać świetne efekty w pracy i także w życiu.

Dzisiaj opowiem Wam o 3 typach zadań, które wstrzymują nas od wykonywania rzeczy istotnych.

Poradnikowo:

Za oknem chyba wszyscy poczuliśmy powiew wiosny. A cieplejsze dni po zimie sprawiają, że ciągnie nas na rower. Żeby jednak uniknąć różnych niespodzianek na drodze, lepiej jest wcześniej sprawdzić jaki jest stan naszych jednośladów.

Dzisiaj do Poradnikowo, po raz pierwszy, zaprosiłem gościa. Jest nim Maciek Sobol z bloga naRower.com i autor rowerowego podcastu Koło Roweru, który podpowie wam jak się zatroszczyć o rowery po zimie.
300px-logo-narowercom
Bardzo zapraszam do wysłuchania tego materiału! Dodatkowo, jako rozszerzenie porad Maćka, poniżej znajdziecie kilka przydatnych artykułów na ten temat:

1800px_blog_koloroweru

Materiały, o których wspominałem podczas audycji:

Oceń podcast w iTunes

Jeżeli podobał Wam się podcast, będę Wam bardzo wdzięczny za zostawienie oceny w iTunes. Każda gwiazdka, którą tam zostawicie przyczyni się do jego popularyzacji i docierania do nowych odbiorców.

Masz pytanie? Zostaw wiadomość!

Chciałbym Was szczerze zaprosić do współtworzenia mojego podcastu. Jestem mocno przekonany, że dzięki Waszym pytaniom i pomysłom podcast „Menedżer Plus” będzie jeszcze bardziej wartościowy i dostarczy Wam sporej dawki dobrej i praktycznej wiedzy, którą będziecie mogli na co dzień wykorzystać w swoich firmach i projektach.

Jeżeli chodzą Wam po głowie jakieś pytania lub ciekawe tematy, zostawcie wiadomość głosową. Sprawa jest bardzo prosta. Wystarczy tylko, że macie podpięty mikrofon i klikniecie tutaj. Uwaga! Maksymalna długość nagrania wynosi 90 sekund.

Zostaw komentarz

Jeżeli temat Was jakoś zainspirował dajcie znać i zostawcie swój komentarz. Chętnie włączę się w dalszą dyskusję i odpowiem na dodatkowe pytania.

Transkrypt podcastu

Kliknij tutaj, żeby pobrać podcast w wersji do poczytania.