MP 034: Mapy myśli w biznesie | Katarzyna Żbikowska

Cykl: Podcast
25 kwietnia 2016
Menedżer Plus Podcast

2

Prędzej czy później robienie notatek zaczyna być prawdziwym wyzwaniem, a także solidnym pożeraczem czasu. Pamiętacie, ile razy próbowaliście ogarnąć jakąś całość? Na przykład projekt albo przeczytaną książkę? Ile czasu zajęło Wam zapamiętanie zebranych wiadomości czy zrobienie dobrych notatek? Znajdą się pewnie tacy, dla których w ogóle jest to niemożliwe.

I wiecie co? Po części mają rację. Bo myśląc liniowo, czyli zgodnie z duchem logiki, jest to dość karkołomne zadanie. Nasz umysł rządzi się nieco innymi prawami i dlatego dużo łatwiej przychodzi nam zapamiętywanie słów-kluczy, niż długich, opasłych zdań.

Wyobraźcie sobie siatkę, gdzie wszystko jest przejrzyste i usystematyzowane. Wystarczy jeden rzut oka, żeby się we wszystkim odnaleźć. Jednym spojrzeniem można ogarnąć wszystko. Utopia? Wcale nie. Takie narzędzie, to mind mapping i niesamowicie zwiększa efektywność naszej pracy.

Zapraszam do wysłuchania mojej rozmowy z Katarzyną Żbikowską.

Materiały, o których wspominałem podczas audycji:

Poradnikowo

Weekend majowy tuż, tuż. Dzisiaj w Poradnikowie dowiecie się jak przygotować się na rowerową majówkę. A opowie Wam o tym Maciek Sobol z bloga naRower.com i autor rowerowego podcastu Koło Roweru, który już raz gościł w mojej audycji.

300px-logo-narowercom

Bardzo zachęcam do wysłuchania tego materiału! Dodatkowo, jako rozszerzenie porad Maćka, poniżej znajdziecie kilka przydatnych artykułów na ten temat:

1800px_blog_koloroweru

Oceń podcast w iTunes

Jeżeli podobał Wam się podcast, będę Wam bardzo wdzięczny za zostawienie oceny w iTunes. Każda gwiazdka, którą tam zostawicie przyczyni się do jego popularyzacji i docierania do nowych odbiorców.

Masz pytanie? Zostaw wiadomość!

Chciałbym Was szczerze zaprosić do współtworzenia mojego podcastu. Jestem mocno przekonany, że dzięki Waszym pytaniom i pomysłom podcast „Menedżer Plus” będzie jeszcze bardziej wartościowy i dostarczy Wam sporej dawki dobrej i praktycznej wiedzy, którą będziecie mogli na co dzień wykorzystać w swoich firmach i projektach.

Jeżeli chodzą Wam po głowie jakieś pytania lub ciekawe tematy, zostawcie wiadomość głosową. Sprawa jest bardzo prosta. Wystarczy tylko, że macie podpięty mikrofon i klikniecie tutaj. Uwaga! Maksymalna długość nagrania wynosi 90 sekund.

Zostaw komentarz

Jeżeli temat Was jakoś zainspirował dajcie znać i zostawcie swój komentarz. Chętnie włączę się w dalszą dyskusję i odpowiem na dodatkowe pytania.

Transkrypt podcastu

Kliknij tutaj, żeby pobrać podcast w wersji do poczytania.

  • youtube
  • spotify
  • apple
  • google