MP 118: Lider z gór. Rozmawiam z Szymonem Ziobrowskim

Cykl: Podcast
2 marca 2020
Menedżer Plus Podcast

3

Ta rozmowa to opowieść o dobrym przywództwie w instytucji publicznej, jaką jest Tatrzański Park Narodowy.

Jak przeprowadzić zmiany w takiej instytucji, żeby się udały i były trwałe? Manfred Kets de Vries mówi, że jedyną wiarygodną oznaką udanej zmiany jest zmiana postawy mentalnej. Łatwiej powiedzieć niż wykonać. W całym tym procesie, często łatwiej jest winić ludzi niż ich zmieniać. Wielu liderów wolałoby rozpocząć zmianę z nowym zespołem (nową mentalnością), niż próbować zmieniać ten, z którym mają do czynienia na co dzień.

Zmiana wcale nie jest łatwa ani przyjemna. To trudny proces, bo oduczanie się starych nawyków często wywołuje niepokój wśród pracowników. Efekt jest taki, że ludzie wolą kurczowo trzymać się zachowań, które zewnętrzny świat uważa za dysfunkcyjne i głęboko nielogiczne, niż podążać za „nowym”.

Gościem dzisiejszego odcinka jest Szymon Ziobrowski – Lider z Gór – Dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego, którego przywództwo zostało osadzone właśnie w takim niełatwym kontekście. Jak sobie z tym radzi? Jak buduje i rozwija swoje przywództwo? Z jakimi wyzwaniami musi się mierzyć?

Zapraszam na na prawdziwie górską opowieść! 😉🎧⛰

mariuszchrapko.com

Materiały do audycji:

Zwinne Szkolenia

Zwinne szkolenia, to intensywny program z obszaru zwinnego zarządzania i przywództwa, w którym oprócz dużej dawki wiedzy praktycznej, bardzo mocno stawiamy na ćwiczenia i pogłębiony rozwój naszych uczestników.

Uczymy zwinnych metod pracy, wspieramy Scrum Masterów i Agile Coachów, dajemy narzędzia do budowania i rozwijania zwinnych zespołów, pomagamy zwinnym liderom zmieniać świat zarządzania.

Daj znać, jeżeli chcesz się z nami „warsztatować”.

zwinneszkolenia.pl

Oceń podcast

Jesteś tu jeszcze? Zaczekaj chwilę. Mam ogromną prośbę.

Algorytmy i sztuczna inteligencja mają co raz większy wpływ na nasze działania w sieci. Nie inaczej jest z podcastami. Jeśli ten odcinek przypadł Ci do gustu, oceń go proszę w swojej ulubionej aplikacji, której używasz do słuchania podcastów (Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts itp.).

Zajmie Ci to kilka chwil, a dzięki temu Menedżer Plus będzie mógł częściej pojawiać się w wynikach wyszukiwania i propozycjach dla nowych słuchaczy. Bardzo mi na tym zależy, bo w ten sposób społeczność zwinnych liderów będzie rosła w siłę! 💪💪💪

Wspólnie tworzymy liderów na zwinne czasy 🙌

Porozmawiajmy!

Jeżeli chcesz porozmawiać ze mną na temat z dzisiejszego odcinka, masz pomysł, kto powinien zostać gościem kolejnej audycji lub po prostu chcesz mnie lepiej poznać, napisz do mnie maila na podcast@mariuszchrapko.com.

  • youtube
  • spotify
  • apple
  • google
Komentarze są zamknięte.