MP 118: Lider z gór. Rozmawiam z Szymonem Ziobrowskim.

Cykl: Podcast
2 marca 2020
Menedżer Plus Podcast

3

Ta rozmowa to opowieść o dobrym przywództwie w instytucji publicznej, jaką jest Tatrzański Park Narodowy.

Jak przeprowadzić zmiany w takiej instytucji, żeby się udały i były trwałe? Manfred Kets de Vries mówi, że jedyną wiarygodną oznaką udanej zmiany jest zmiana postawy mentalnej. Łatwiej powiedzieć, niż wykonać. W całym tym procesie, często łatwiej jest winić ludzi, niż ich zmieniać. Wielu liderów wolałoby rozpocząć zmianę z nowym zespołem (nową mentalnością), niż próbować zmieniać ten, z którym mają do czynienia na co dzień.

Zmiana wcale nie jest łatwa ani przyjemna. To trudny proces, bo oduczanie się starych nawyków często wywołuje niepokój wśród pracowników. Efekt jest taki, że ludzie wolą kurczowo trzymać się zachowań, które zewnętrzny świat uważa za dysfunkcyjne i głęboko nielogiczne, niż podążać za „nowym”.

Gościem dzisiejszego odcinka jest Szymon Ziobrowski – Lider z Gór – Dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego, którego przywództwo zostało osadzone właśnie w takim niełatwym kontekście. Jak sobie z tym radzi? Jak buduje i rozwija swoje przywództwo? Z jakimi wyzwaniami musi się mierzyć?

Zapraszam na na prawdziwie górską opowieść! 😉🎧⛰

Materiały do audycji:

Zwinne Szkolenia

Zwinne szkolenia, to intensywny program z obszaru zwinnego zarządzania i przywództwa, w którym oprócz dużej dawki wiedzy praktycznej, bardzo mocno stawiamy na ćwiczenia i pogłębiony rozwój naszych uczestników.

Uczymy zwinnych metod pracy, wspieramy Scrum Masterów i Agile Coachów, dajemy narzędzia do budowania i rozwijania zwinnych zespołów, pomagamy zwinnym liderom zmieniać świat zarządzania.

Daj znać, jeżeli chcesz się z nami „warsztatować”.

zwinneszkolenia.pl

Oceń podcast w iTunes

Jeżeli korzystasz z aplikacji Podcasty:

  • Wyszukaj podcast „Menedżer Plus” w aplikacji
  • W sekcji „Programy” kliknij „Menedżer Plus”
  • Przejdź do zakładki „Oceny i recenzje”
  • Kliknij w link „Napisz recenzję”

Jeżeli korzystasz ze Stitchera:

  • Wejdź na stronę menedżerplus/stitcher
  • Przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno „Show Ratings and Reviews”
  • Kliknij „Write a review”

Masz pytanie? Zostaw wiadomość!

Chciałbym Was szczerze zaprosić do współtworzenia mojego podcastu. Jestem mocno przekonany, że dzięki Waszym pytaniom i pomysłom podcast „Menedżer Plus” będzie jeszcze bardziej wartościowy i dostarczy Wam sporej dawki dobrej i praktycznej wiedzy, którą będziecie mogli na co dzień wykorzystać w swoich firmach i projektach.

Jeżeli chodzą Wam po głowie jakieś pytania lub ciekawe tematy, zostawcie wiadomość głosową. Sprawa jest bardzo prosta. Wystarczy tylko, że macie podpięty mikrofon i klikniecie tutaj. Uwaga! Maksymalna długość nagrania wynosi 90 sekund.

Zostaw komentarz

Jeżeli temat Was jakoś zainspirował dajcie znać i zostawcie swój komentarz. Chętnie włączę się w dalszą dyskusję i odpowiem na dodatkowe pytania.