
4
Temat dzisiejszej audycji przypomina trochę tytuł słynnego eseju Francisa Fukuyamy Koniec historii, w którym autor postawił dość kontrowersyjną tezę – historia w sensie politycznego rozwoju skończyła się wraz z upadkiem komunizmu i przejęciem przez większość krajów demokracji liberalnej.
Ale my dzisiaj nie będziemy zajmować się ani historią, ani polityką. Będziemy rozmawiać o zespołach.
Czy można mówić o erze końca zespołów? Dr Joanna Heidtman, która jest gościem dzisiejszej audycji twierdzi, że to, co w naszych organizacjach nazywamy pracą zespołową bardzo mocno się zmieniło.
Nowa rzeczywistość, w której poruszają się nasze firmy, wprowadziła zupełnie nowe zasady gry: nieprzewidywalność, zmienność i ciągłe adaptowanie się do zmieniającego się otoczenia.
Jak to wszystko wpłynęło na zespoły w organizacjach? Jakie umiejętności są dzisiaj najbardziej pożądane? Co z Millenialsami?
Zapraszam przed głośniki! 😉
Konkurs
Ale to nie wszystko. Podobnie jak w poprzednim odcinku, także dzisiaj przygotowałem dla Was mały konkurs. Do wygrania są aż 3 egzemplarze książki, która miała swoją premierę w tym miesiącu – Szef w relacji z zespołem. Jej autorami są Robert i Agnieszka Zych.
W książce znajdziecie sporo przydatnych informacji na temat pracy zespołowej, co robić kiedy ludziom brakuje energii do pracy, jak motywować zespół, także kiedy go rozwiązać i pracować indywidualnie. Może się przydać wszystkim Menedżerom Plus!
Co trzeba zrobić, żeby wygrać?
Wystarczy, że skomentujecie dzisiejszy odcinek, nawiązując do tego, o czym będziemy mówić.
Skomentuj dzisiejszy odcinek.
Z nadesłanych propozycji wybierzemy aż 3 najciekawsze odpowiedzi, których autorzy otrzymają nagrodę.
Odcinek jest bardzo ciekawy, daje do myślenia, więc na pewno będziecie mieli, o czym pisać 🙂
Czas trwania konkursu
Konkurs potrwa do czwartku (26 stycznia) 2017 roku. W piątek, w komentarzu do tego wpisu ogłoszę wyniki!
Czekam na Wasz feedback! 😉
Poradnikowo
Dzisiaj w Poradnikowie mam dla Was narzędzie, które pozwoli Wam lepiej zarządzać swoim codziennym czasem.
Aplikacja nazywa się Timeneye. Dzięki niej będziecie mogli dokładnie zmierzyć i zobaczyć, ile czasu schodzi Wam na wykonywanie różnych codziennych projektów i zadań.
Aplikacja jest całkowicie darmowa dla pojedynczych użytkowników i jej twórcy głośno deklarują, że tak już będzie zawsze, do końca świata.
Natomiast, jeżeli chcielibyście jej używać w swoim zespole projektowym, musicie za nią zapłacić. Na chwilę obecną, cena dla dwóch użytkowników wynosi $15.
Timeneye, podobnie jak większość aplikacji, które Wam tutaj polecam ma bardzo ładny interfejs i jest megaprosta w obsłudze. Po zalogowaniu się, od razu zobaczycie tygodniowy rozkład planowanych zadań i projektów.
Siadając do pracy nad jakimś zadaniem, wystarczy uruchomić timer i reszta już dzieje się sama. Oczywiście, po zakończeniu zadania, trzeba o wyłączeniu timera. I to jest chyba jedyny mankament tego narzędzia. Ale zobaczycie, że ten nawyk szybko wejdzie Wam w krew i z czasem, będziecie to robić podświadomie.
Timeneye bez problemu integruje się z kilkoma innymi, fajnymi aplikacjami do zarządzania projektami, takimi jak: Basecamp, Asana, czy Trello. Można ją także połączyć z kalendarzem Google oraz aplikacjami do zarządzania osobistą produktywnością. Na razie na tej liście znalazły się tylko: todoist i Wunderlist, ale w przyszłości, może będą i inne.
Zachęcam do wypróbowania!
Materiały, o których wspominałem podczas audycji:
- Strona Joanny Heidtman BUSINESS DOCTORS
- Fan Page Joanny Heidtman
- Profil Joanny Heidtman LinkedIn
- Artykuł Joanny Heidtman Koniec zespołów
- Model rozwoju zespołu Bruce’a Tuckman’a
- Model oceny pracowniczej 360 stopni
- Publikacje:
- Tom DeMarco, Timothy Lister, Czynnik ludzki – skuteczne przedsięwzięcia i wydajne zespoły
- Alvin Toffler, Trzecia fala
- Simon Sinek, Zaczynaj od dlaczego
- Muzyka, którą wykorzystałem podczas audycji:
- ANGUS & FRIENDS, Jazz Life
- Sunny feelings, A coup of bossas
Oceń podcast w iTunes
Jeżeli podobał Wam się podcast, będę Wam bardzo wdzięczny za zostawienie oceny w iTunes. Każda gwiazdka, którą tam zostawicie przyczyni się do jego popularyzacji i docierania do nowych odbiorców.
Masz pytanie? Zostaw wiadomość!
Chciałbym Was szczerze zaprosić do współtworzenia mojego podcastu. Jestem mocno przekonany, że dzięki Waszym pytaniom i pomysłom podcast „Menedżer Plus” będzie jeszcze bardziej wartościowy i dostarczy Wam sporej dawki dobrej i praktycznej wiedzy, którą będziecie mogli na co dzień wykorzystać w swoich firmach i projektach.
Jeżeli chodzą Wam po głowie jakieś pytania lub ciekawe tematy, zostawcie wiadomość głosową. Sprawa jest bardzo prosta. Wystarczy tylko, że macie podpięty mikrofon i klikniecie tutaj. Uwaga! Maksymalna długość nagrania wynosi 90 sekund.
Zostaw komentarz
Jeżeli temat Was jakoś zainspirował dajcie znać i zostawcie swój komentarz. Chętnie włączę się w dalszą dyskusję i odpowiem na dodatkowe pytania.
Transkrypt podcastu
Kliknij tutaj, żeby pobrać podcast w wersji do poczytania.