MP 008: 5 poziomów słuchania, które każdy lider powinien znać

Cykl: Podcast
22 maja 2015
Menedżer Plus Podcast

1

O dobrej komunikacji mówi się prawie na każdym szkoleniu dla menedżerów, czy liderów. I nic dziwnego. Komunikacja to przecież podstawa dobrego funkcjonowania naszych projektów.

Komunikacja jest też podstawowym narzędziem pracy każdego lidera. Jednym z elementów komunikacji jest słuchanie.

W dzisiejszej audycji opowiem wam o 5 poziomach słuchania i jaki mają one wpływ na zaangażowanie pracowników.

Zapraszam do mojego słuchowiska!

Poradnikowo:

Dzisiaj chciałem się z Wami podzielić prostą zasadą którą możecie wykorzystać wtedy, gdy nie wiecie, ile osób powinien liczyć wasz zespół projektowy.

Jeff Bezos, twórca największej na świecie księgarni internetowej Amazon, w jednym z udzielonych wywiadów powiedział kiedyś:

Idealny zespół to taki, który jest w stanie nasycić się dwoma pizzami podczas obiadu. Jeżeli macie z tym problem, trzeba odchudzić zespół. Idealne zespoły powinny liczyć od 5 do 7 osób, w zależności od apetytu.

Coś w tym jest. Najbardziej wydajne zespoły, z którymi miałem okazję pracować liczyły od 5 do 9 osób.

Jeżeli nie wiecie jaki rozmiar powinien mieć wasz zespół, pomyślcie o zasadzie „dwóch pizz”. Będzie łatwiej 🙂

Materiały, o których wspominałem podczas audycji:

Masz pytanie? Zostaw wiadomość!

Chciałbym Was szczerze zaprosić do współtworzenia mojego podcastu. Jestem mocno przekonany, że dzięki Waszym pytaniom i pomysłom podcast „Menedżer Plus” będzie jeszcze bardziej wartościowy i dostarczy Wam sporej dawki dobrej i praktycznej wiedzy, którą będziecie mogli na co dzień wykorzystać w swoich firmach i projektach.

Jeżeli chodzą Wam po głowie jakieś pytania lub ciekawe tematy, zostawcie wiadomość głosową. Sprawa jest bardzo prosta. Wystarczy tylko, że macie podpięty mikrofon i klikniecie tutaj. Uwaga! Maksymalna długość nagrania wynosi 90 sekund.

Oceń podcast w iTunes

Jeżeli podobał Wam się podcast, będę Wam bardzo wdzięczny za zostawienie oceny w iTunes. Każda gwiazdka, którą tam zostawicie przyczyni się do jego popularyzacji i docierania do nowych odbiorców.

Zostaw komentarz

Jeżeli temat Was jakoś zainspirował dajcie znać i zostawcie swój komentarz. Chętnie włączę się w dalszą dyskusję i odpowiem na dodatkowe pytania.