MP 098: Jak zarządzać konfliktem w zespole? – cz. 2

Cykl: Podcast
4 lutego 2019
Menedżer Plus Podcast

3

Konflikt to prowadzenie otwartej, pełnej pasji dyskusji na tematy, które są ważne dla zespołu. Każdy zespół, który chce być bardziej efektywny, musi się tego nauczyć.

Zapraszam do wysłuchania 2. odcinka mojej serii na temat zwiększania efektywności zespołu. Dzisiaj zmierzymy się z tematem kolejnej dysfunkcji pracy zespołowej – unikaniem konfliktu. Wiem, jak absurdalnie to brzmi. Konflikt jest przecież najczęściej postrzegany jako negatywne zjawisko w zespole – takie, którego ze wszystkich sił powinniśmy unikać.

A, jednak. Jeżeli zespół cały czas będzie zamiatał problemy pod dywan; jeżeli będzie okopywał się w swojej emocjonalnej strefie komfortu nigdy nie podejmie decyzji, które bedą dla niego najbardziej optymalne.

Konstruktywny konflikt, bo do takiego konfliktu będę Was w dzisiejszej audycji zachęcał, to potężne narzędzie w pracy nad efektywnością zespołu. Jeżeli ludzie w Waszym zespole sobie ufają, nie boją się rozmawiać na trudne tematy, nie zgadzać się z innymi, dyskutować, wymieniać się argumentami. Wszystko po to, żeby wspólnie wypracować jak najlepsze dla waszego zespołu rozwiązania i podjąć najlepszą decyzję z możliwych.
Zapraszam przed głośniki! 🎧🎤🚀

O cyklu

Cykl „Jak zwiększyć efektywność zespołu?” składa się z 5. odcinków. Każdy z nich poświęcony jest eliminowaniu jednej konkretnej dysfunkcji pracy zespołowej, która pomoże wam usprawnić codzienną pracę w waszych zespołach, i dzięki temu zwiększyć ich efektywność.

Program cyklu, w całości opiera się na modelu Patricka Lencioniego, którego osobiście jestem wielkim fanem i stosuję go w mojej codziennej pracy z zespołami i liderami w organizacjach.

Cykl nie jest dedykowany tylko i wyłącznie dla zespołów agile’owych. Wiedza, którą tutaj usłyszycie jest bardzo uniwersalna i na pewno przyda się w każdym zespole projektowym, nie tylko tym, który pracuje z użyciem metod zwinnych, takich jak np. Scrum.

WSZYSTKIE ODCINKI CYKLU

Materiały do audycji:

Agile Leadership Tribe

Interesuje Cię temat zwinnego przywództwa, ale nie wiesz od czego zacząć? Masz już wiedzę, lecz brakuje Ci mobilizacji, żeby regularnie pracować nad swoim liderskim rozwojem? Całkiem możliwe, że masz już dość szkoleń i szukasz konkretnego, długofalowego programu rozwoju oraz ludzi, od których możesz się uczyć i wymieniać się z nimi doświadczeniem?

🔥 Stworzyliśmy miejsce, którego szukasz.

agile leaderhsip tribe-menedżer plus

Agile Leadership Tribe – to platforma online, która jest miejscem wymiany doświadczeń, rozwoju i budowania relacji. To szczególny program rozwoju dla liderów, którym zależy na świadomym kształtowaniu swojego przywództwa.

Dołącz do naszej społeczności i korzystaj z MOCY korzyści, które dla Ciebie przygotowaliśmy – bazy wiedzy, forum dyskusyjnego, webinarów, klubu czytelniczego, cyklu miesięcznych wyzwań oraz konkretnych planów rozwojowych i systemu informacji zwrotnej.

Zapraszamy liderów, menedżerów, agile coachów, Scrum Masterów, Product Ownerów, liderów zmian oraz wszystkich, którzy chcą nauczyć się zarządzać w sytuacjach, kiedy nie mają władzy i nie mogą sprawować kontroli.

Nie możemy spowodować transformacji – to byłoby po prostu manipulacją. Ale możemy tworzyć środowisko, dzięki któremu transformacja będzie mogła się wydarzyć.

🙌 DOŁĄCZ DO NAS!

Oceń podcast w iTunes

Jeżeli korzystasz z aplikacji Podcasty:

  • Wyszukaj podcast „Menedżer Plus” w aplikacji
  • W sekcji „Programy” kliknij „Menedżer Plus”
  • Przejdź do zakładki „Oceny i recenzje”
  • Kliknij w link „Napisz recenzję”

Jeżeli korzystasz ze Stitchera:

  • Wejdź na stronę menedżerplus/stitcher
  • Przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno „Show Ratings and Reviews”
  • Kliknij „Write a review”