MP 065: Jak się skupić na jednym zadaniu? 10 sposobów na lepszą koncentrację

Cykl: Podcast
14 sierpnia 2017
Menedżer Plus Podcast

3

Ten odcinek nie będzie o tym, że wielozadaniowość jest zła. Nie będę Wam też mówił o tym, że jeżeli chcecie być naprawdę produktywni, to nigdy nie powinniście robić więcej niż jedną rzecz naraz. Bo, tak nie jest. W rzeczywistości, bez najmniejszych problemów, możemy robić kilka rzeczy jednocześnie.

Możemy na przykład wkładać naczynia do zmywarki i słuchać podcastu „Menedżer Plus” (trochę autoreklamy nigdy za mało) 😉 możemy jeść pączki z różą i rozmawiać ze znajomymi, sprzątać mieszkanie i zastanawiać się, co zrobimy na obiad, albo pisać sms-y i oglądać ulubiony serial.

Ale nie możemy koncentrować się na dwóch rzeczach na raz. W dzisiejszym odcinku skupimy się na tym, jak być obecnym tu i teraz. Pokażę Wam 10 sposobów, które pomogą Wam lepiej koncentrować się na realizacji codziennych zadań.

Zapraszam przed głośniki! 😉

Mój nowy projekt! Podcast Na-Sofie

Chciałem Was zaprosić do posłuchania mojego nowego podcastu Na-Sofie, który nie ma nic wspólnego z zarządzaniem, bo jest to podcast w pełni muzyczny.

Muzyka była w moim życiu od zawsze. W drugiej klasie podstawówki zacząłem grać na fortepianie, słuchałem namiętnie radia i kupowałem pierwsze płyty w Pewexie.

Uwielbiam nowe wyzwania. Od zawsze zajmowałem się wieloma rzeczami, czasem bardzo różnymi, zupełnie do siebie niepasującymi. Ale na tym polega właśnie życie, prawda?

Jakiś czas temu obejrzałem film Play Misty For Me z 1971 roku, w którym Clint Eastwood jest radiowcem i gra różne starocie. Wtedy, po raz pierwszy pomyślałem sobie, że ja też tak chcę. Chcę robić takie „radio”. Na początku pomysł wydawał mi się mocno absurdalny. Ale wiem, że kiedy pomysł nagle przychodzi nam do głowy i myślimy: „Nie, to jest szaleństwo”, … to jest właśnie pomysł którego nam trzeba.

Dwie godziny muzyki, po której spróbujemy być dla siebie mili…

W podcaście „Na sofie” usłyszycie muzykę z najróżniejszych półek. Podzielę się z Wami brzmieniami, które od zawsze mi towarzyszą. Będą perły światowego jazzu, klasyka rocka i mistrzowskie wykonania dzieł klasycznych. Nie zabraknie też dźwięków z odległych zakątków świata – dźwięki, które mają w sobie dużo słońca, kuszą egzotyką i pulsem miejsc, w których powstają.

Zapraszam na sofę! 😉

Materiały do audycji:

Oceń podcast w iTunes

Jeżeli podobał Wam się podcast, będę Wam bardzo wdzięczny za zostawienie oceny w iTunes. Każda gwiazdka, którą tam zostawicie przyczyni się do jego popularyzacji i docierania do nowych odbiorców.

Masz pytanie? Zostaw wiadomość!

Chciałbym Was szczerze zaprosić do współtworzenia mojego podcastu. Jestem mocno przekonany, że dzięki Waszym pytaniom i pomysłom podcast „Menedżer Plus” będzie jeszcze bardziej wartościowy i dostarczy Wam sporej dawki dobrej i praktycznej wiedzy, którą będziecie mogli na co dzień wykorzystać w swoich firmach i projektach.

Jeżeli chodzą Wam po głowie jakieś pytania lub ciekawe tematy, zostawcie wiadomość głosową. Sprawa jest bardzo prosta. Wystarczy tylko, że macie podpięty mikrofon i klikniecie tutaj. Uwaga! Maksymalna długość nagrania wynosi 90 sekund.

Zostaw komentarz

Jeżeli temat Was jakoś zainspirował dajcie znać i zostawcie swój komentarz. Chętnie włączę się w dalszą dyskusję i odpowiem na dodatkowe pytania.

Transkrypt podcastu

Kliknij tutaj, żeby pobrać podcast w wersji do poczytania.