
2
Ten odcinek nie będzie o tym, że wielozadaniowość jest zła. Nie będę Wam też mówił o tym, że jeżeli chcecie być naprawdę produktywni, to nigdy nie powinniście robić więcej niż jedną rzecz naraz. Bo, tak nie jest. W rzeczywistości, bez najmniejszych problemów, możemy robić kilka rzeczy jednocześnie.
Możemy na przykład wkładać naczynia do zmywarki i słuchać podcastu „Menedżer Plus” (trochę autoreklamy nigdy za mało) 😉 możemy jeść pączki z różą i rozmawiać ze znajomymi, sprzątać mieszkanie i zastanawiać się, co zrobimy na obiad, albo pisać sms-y i oglądać ulubiony serial.
Ale nie możemy koncentrować się na dwóch rzeczach na raz. W dzisiejszym odcinku skupimy się na tym, jak być obecnym tu i teraz. Pokażę Wam 10 sposobów, które pomogą Wam lepiej koncentrować się na realizacji codziennych zadań.
Zapraszam przed głośniki! 😉
Materiały do audycji:
- Wspomniane narzędzia:
- Nozbe
- Slack
- SelfControl
- Kill News Feed
- Wspomniane osoby:
- Brian Robertson
- Greg McKeown, Esencjalista
- Tony Schwartz, Taka praca nie ma sensu! Cztery zapomniane potrzeby, które dodają energii do osiągania wspaniałych wyników
- Rozmowa Oprah Winfrey z Thich Nhat Hanh
- K. Anders Ericsson
- Malcolm Gladwell
- Mój wpis na blogu Jak robić więcej, robiąc mniej? Mój sekretny sposób na większą produktywność
Oceń podcast w iTunes
Jeżeli podobał Wam się podcast, będę Wam bardzo wdzięczny za zostawienie oceny w iTunes. Każda gwiazdka, którą tam zostawicie przyczyni się do jego popularyzacji i docierania do nowych odbiorców.
Masz pytanie? Zostaw wiadomość!
Chciałbym Was szczerze zaprosić do współtworzenia mojego podcastu. Jestem mocno przekonany, że dzięki Waszym pytaniom i pomysłom podcast „Menedżer Plus” będzie jeszcze bardziej wartościowy i dostarczy Wam sporej dawki dobrej i praktycznej wiedzy, którą będziecie mogli na co dzień wykorzystać w swoich firmach i projektach.
Jeżeli chodzą Wam po głowie jakieś pytania lub ciekawe tematy, zostawcie wiadomość głosową. Sprawa jest bardzo prosta. Wystarczy tylko, że macie podpięty mikrofon i klikniecie tutaj. Uwaga! Maksymalna długość nagrania wynosi 90 sekund.
Zostaw komentarz
Jeżeli temat Was jakoś zainspirował dajcie znać i zostawcie swój komentarz. Chętnie włączę się w dalszą dyskusję i odpowiem na dodatkowe pytania.
Transkrypt podcastu
Kliknij tutaj, żeby pobrać podcast w wersji do poczytania.