
4
W dzisiejszej audycji, moim i Waszym gościem jest Bernard Fruga – specjalista od przywództwa i rynku mediów. Na co dzień pracuje z liderami, menedżerami, pomagając im w samorozwoju i budowaniu zwinnych organizacji.
Wcześniej, blisko współpracował z Alberto Coloussim, wpływowym włoskim przedsiębiorcą – właścicielem firm grupy AGB. Rozwijał AGB. Realizował kilka tuzinów start-upowych wdrożeń na całym świecie. Był też konsultantem w amerykańskiej korporacji Nielsen. A od 2012 roku jest solo-przedsiębiorcą.
Ja, Bernard odkryłem dzięki jego video-blogu: 1-minutowy Fruga, który jest zupełnie niesamowity. Co tydzień, w ciągu 60 sekund Bernard omawia najbardziej palące tematy z zakresu zarządzania, przywództwa, produktywności. I robi to naprawdę fajnie i z dużym poczuciem humoru.
Bernard stworzył model ISRIKUZ, który wprowadza zupełnie nietypowy temat do zarządzania – jest nią pogoda ducha. Model ten został opisany w książce „ISRIKUZ. Pogodne przywództwo”.
Zapraszam do wysłuchania audycji!
Poradnikowo
Dzisiaj w „Poradnikowie” chciałem Wam polecić dwie rzeczy.
Pierwsza, to aplikacja Evernote. Bez tego narzędzia nie byłoby mojego bloga i podcastów. I mówię to całkiem poważnie 😉
Evernote to mój elektroniczny mózg!
Co robi to narzędzi? Zbiera i segreguje wszystkie możliwe notatki. Jest dla mnie jak wielka szuflada, do której wrzucam i przechowuję informacje, które w jakiś sposób są dla mnie ważne.
Co jest bardzo wygodne, w Evernote możecie gromadzić nie tylko notatki tekstowe, ale także nagrania audio i zdjęcia.
Jeśli chodzi o notatki głosowe, namiętnie korzystam z nich podczas biegania. Wtedy najczęściej, nie chce mi się tracić czasu na dokładne opisywanie pomysłu na jakiś artykuł czy podcast. Dużo szybciej jest nagrać notatkę audio i biec dalej.
Jeśli chodzi o zdjęcia, korzystam z nich głównie podczas warsztatów i szkoleń. W ten sposób dokumentuję to, co wcześniej wypisywałem na flipcharcie. Zdjęcia są również niezastąpione jak na przykład w Empiku wpadnę na jakąś fajną książkę lub płytę. Podobnie jest z dobrym winem. Klik. I wszystko mam w notatkach.
Niesamowitym plusem tego narzędzia jest fakt, że mogę go używać na wszystkich urządzeniach – komputerze, tablecie i w smartphonie. Jest też dostępne na wszystkich możliwych platformach.
Do peanów na cześć tej aplikacji warto jeszcze dodać jedną, bardzo istotną rzecz. Korzystanie z Evernote ma sens, jeżeli macie dobrze przemyślany system zbierania notatek. W przeciwnym wypadku utoniecie w gąszczu różnych informacji, do których nigdy nie będziecie w stanie dotrzeć.
Ja z tego narzędzia korzystam od dwóch lat, ale świadomie tak naprawdę od jakiegoś roku. Wcześniej wcale nie byłem aż tak bardzo Evernote’m zachwycony. Wszystko zmieniło się jednak, gdy wprowadziłem kilka prostych zasada, związanych z zarządzaniem notatkami. Mam w planie podzielić się nimi na blogu. Także pozostańcie przyczajeni! 😉
Druga rzecz, o której chciałem dzisiaj wspomnieć, to książka, która niesamowicie ułatwiła mi korzystanie z Evernote’a. Jest nią Evernote Essentials. Autorem jest Brett Kelly. Dzięki tej książce, na przykład, odkryłem tagi, których wcześniej w Evernote praktycznie w ogóle nie używałem.
Link do książki jest linkiem afiliacyjnym.
Materiały, o których wspominałem podczas audycji:
- 1-minutowy Fruga
- Planuj tylko 50% kalendarza
- Książki:
- Bernard Fruga, ISRIKUZ. Pogodne przywództwo
- Stephen R. Covey, 7 nawyków skutecznego działania
- Viktor E. Frankl, Człowiek w poszukiwaniu sensu
- Muzyka, którą wykorzystałem podczas audycji:
- Luc Bartoli, Nostalgia
Transkrypt podcastu
Kliknij tutaj, żeby pobrać podcast w wersji do poczytania.
Oceń podcast
Jesteś tu jeszcze? Zaczekaj chwilę. Mam ogromną prośbę.
Algorytmy i sztuczna inteligencja mają co raz większy wpływ na nasze działania w sieci. Nie inaczej jest z podcastami. Jeśli ten odcinek przypadł Ci do gustu, oceń go proszę w swojej ulubionej aplikacji, której używasz do słuchania podcastów (Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts itp.).
Zajmie Ci to kilka chwil, a dzięki temu Menedżer Plus będzie mógł częściej pojawiać się w wynikach wyszukiwania i propozycjach dla nowych słuchaczy. Bardzo mi na tym zależy, bo w ten sposób społeczność zwinnych liderów będzie rosła w siłę! 💪💪💪
Wspólnie tworzymy liderów na zwinne czasy 🙌
Porozmawiajmy!
Jeżeli chcesz porozmawiać ze mną na temat z dzisiejszego odcinka, masz pomysł, kto powinien zostać gościem kolejnej audycji lub po prostu chcesz mnie lepiej poznać, napisz do mnie maila na podcast@mariuszchrapko.com.