MP 101: Co zrobić, żeby zespół dbał o wyniki? – cz. 5

Cykl: Podcast
25 marca 2019
Menedżer Plus Podcast

5

Prawdziwą miarą efektywności zespołu jest to, czy udało mu się osiągnąć zamierzone wyniki. A to, wcale nie jest takie łatwe. Po drodze czyhają na niego różnego rodzaju „rozpraszacze”, które skutecznie utrudniają mu myślenie o wynikach. To mogą być bardzo różne rzeczy, z których chyba najtrudniejszą przeszkodą do pokonania jest nasze ego.

W każdym z nas siedzi mocno zakorzeniona tendencja, żeby chętniej myśleć o własnych interesach, a nie o potrzebach innych. Niby pracujemy w zespole, ale myślimy o sobie i próbujemy się na różne sposoby zabezpieczać.

(…) zespół składa się z ludzi, którzy z definicji są niedoskonali.

Patrick Lencioni

Tymczasem zespół, który faktycznie pracuje na wynik – musi odłożyć na bok swoje indywidualne interesy i skupić się na celach ogółu. Bo w pracy zespołowej, liczy się właśnie WSPÓLNY CEL. Cel, który jest „współzależny”. I ten cel wymusza na zespole współpracę, przekraczanie własnych specjalizacji – po to, żeby wyeliminować wszystkie „wąskie gardła”, które utrudniają mu jego efektywną pracę.

W dzisiejszym odcinku opowiem wam, co robić, żeby osiągnąć w zespole taki stan.

Zapraszam przed głośniki! 🎧🎤😊

O cyklu

Cykl „Jak zwiększyć efektywność zespołu?” składa się z 5. odcinków. Każdy z nich poświęcony jest eliminowaniu jednej konkretnej dysfunkcji pracy zespołowej, która pomoże wam usprawnić codzienną pracę w waszych zespołach, i dzięki temu zwiększyć ich efektywność.

Program cyklu, w całości opiera się na modelu Patricka Lencioniego, którego osobiście jestem wielkim fanem i stosuję go w mojej codziennej pracy z zespołami i liderami w organizacjach.

Cykl nie jest dedykowany tylko i wyłącznie dla zespołów agile’owych. Wiedza, którą tutaj usłyszycie jest bardzo uniwersalna i na pewno przyda się w każdym zespole projektowym, nie tylko tym, który pracuje z użyciem metod zwinnych, takich jak np. Scrum.

WSZYSTKIE ODCINKI CYKLU

mariuszchrapko.com

Konkurs

Dzisiaj mam dla Was baaardzo praktyczną książkę do wygrania: Kanban. Zobacz jak skutecznie zarządzać pracą!, której autorami są Marcus Hammarberg i Joakim Sunden. A sponsorem nagrody tym razem jest Wydawnictwo Helion, które od początku istnienia podcastu „Menedżera Plus” skutecznie wspiera moje akcje konkursowe.

menedżer plus

Co trzeba zrobić, żeby wygrać?

Wystarczy, że w komentarzach do dzisiejszego odcinka odpowiecie na następujące pytanie:

Do czego wykorzystacie metodę Kanban w waszym zespole?

Z nadesłanych propozycji wybiorę najciekawszą, a jej autor otrzyma nagrodę.

Czas trwania konkursu

Konkurs potrwa do czwartku. W piątek, w komentarzu do tego wpisu ogłoszę wyniki!

Trzymamy kciuki i czekam na Wasze odpowiedzi!

Materiały do audycji:

menedżer plus

Agile Leadership Tribe

Interesuje Cię temat zwinnego przywództwa, ale nie wiesz od czego zacząć? Masz już wiedzę, lecz brakuje Ci mobilizacji, żeby regularnie pracować nad swoim liderskim rozwojem? Całkiem możliwe, że masz już dość szkoleń i szukasz konkretnego, długofalowego programu rozwoju oraz ludzi, od których możesz się uczyć i wymieniać się z nimi doświadczeniem?

🔥 Stworzyliśmy miejsce, którego szukasz.

agile leaderhsip tribe-menedżer plus

Agile Leadership Tribe – to platforma online, która jest miejscem wymiany doświadczeń, rozwoju i budowania relacji. To szczególny program rozwoju dla liderów, którym zależy na świadomym kształtowaniu swojego przywództwa.

Dołącz do naszej społeczności i korzystaj z MOCY korzyści, które dla Ciebie przygotowaliśmy – bazy wiedzy, forum dyskusyjnego, webinarów, klubu czytelniczego, cyklu miesięcznych wyzwań oraz konkretnych planów rozwojowych i systemu informacji zwrotnej.

Zapraszamy liderów, menedżerów, agile coachów, Scrum Masterów, Product Ownerów, liderów zmian oraz wszystkich, którzy chcą nauczyć się zarządzać w sytuacjach, kiedy nie mają władzy i nie mogą sprawować kontroli.

Nie możemy spowodować transformacji – to byłoby po prostu manipulacją. Ale możemy tworzyć środowisko, dzięki któremu transformacja będzie mogła się wydarzyć.

🙌 DOŁĄCZ DO NAS!

Oceń podcast

Jesteś tu jeszcze? Zaczekaj chwilę. Mam ogromną prośbę.

Algorytmy i sztuczna inteligencja mają co raz większy wpływ na nasze działania w sieci. Nie inaczej jest z podcastami. Jeśli ten odcinek przypadł Ci do gustu, oceń go proszę w swojej ulubionej aplikacji, której używasz do słuchania podcastów (Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts itp.).

Zajmie Ci to kilka chwil, a dzięki temu Menedżer Plus będzie mógł częściej pojawiać się w wynikach wyszukiwania i propozycjach dla nowych słuchaczy. Bardzo mi na tym zależy, bo w ten sposób społeczność zwinnych liderów będzie rosła w siłę! 💪💪💪

Wspólnie tworzymy liderów na zwinne czasy 🙌

Porozmawiajmy!

Jeżeli chcesz porozmawiać ze mną na temat z dzisiejszego odcinka, masz pomysł, kto powinien zostać gościem kolejnej audycji lub po prostu chcesz mnie lepiej poznać, napisz do mnie maila na podcast@mariuszchrapko.com.

  • youtube
  • spotify
  • apple
  • google
Komentarze są zamknięte.