MP 007: 5 nawyków, które zwiększyły moją produktywność

Cykl: Podcast
16 maja 2015
Menedżer Plus Podcast

2

Każdego dnia mamy do dyspozycji dokładnie 24 godziny = 1440 minut = 86400 sekund. Jak wykorzystujemy ten czas? Na co go „spalamy”? Ile z tych cennych minut używamy świadomie, a ile przecieka nam przez palce?

W dzisiejszej audycji będziemy rozmawiali o tym, jak zwiększyć swoją osobistą produktywność.

Opowiem wam o 5 nawykach, które okazały się prawdziwą petardą mojej produktywności.

Zapraszam do mojego słuchowiska!

Poradnikowo:

W dzisiejszym odcinku chciałem wam polecić jedną z lepszych książek, jakie ostatnio czytałem – Essentialism, którą napisał Greg McKeown.

Jest to książka nie tyle do czytania, co do medytowania. Nie da się jej tak po prostu przeczytać – od deski do deski.

Jestem przekonany, że jej lektura zostawi głęboki ślad w waszym myśleniu i działaniu.

O tym, czym jest esencjalizm, opowie wam sam autor:

Esencjalizm nie polega na tym, żeby robić więcej w krótszym czasie. W esencjalizmie chodzi o to, żeby robić tylko to, co jest dla nas ważne. To nie jest kolejna strategia zarządzania czasem, czy technika zwiększania produktywności. Esencjalizm to usystematyzowana dyscyplina podążania za tym, co ważne w życiu i skuteczne eliminowanie tego, co ważne nie jest. W ten sposób możemy skupić się na rzeczach, które naprawdę coś dla nas znaczą.

Materiały, o których wspominałem podczas audycji:

Masz pytanie? Zostaw wiadomość!

Chciałbym Was szczerze zaprosić do współtworzenia mojego podcastu. Jestem mocno przekonany, że dzięki Waszym pytaniom i pomysłom podcast „Menedżer Plus” będzie jeszcze bardziej wartościowy i dostarczy Wam sporej dawki dobrej i praktycznej wiedzy, którą będziecie mogli na co dzień wykorzystać w swoich firmach i projektach.

Jeżeli chodzą Wam po głowie jakieś pytania lub ciekawe tematy, zostawcie wiadomość głosową. Sprawa jest bardzo prosta. Wystarczy tylko, że macie podpięty mikrofon i klikniecie tutaj. Uwaga! Maksymalna długość nagrania wynosi 90 sekund.

Oceń podcast w iTunes

Jeżeli podobał Wam się podcast, będę Wam bardzo wdzięczny za zostawienie oceny w iTunes. Każda gwiazdka, którą tam zostawicie przyczyni się do jego popularyzacji i docierania do nowych odbiorców.

Zostaw komentarz

Jeżeli temat Was jakoś zainspirował dajcie znać i zostawcie swój komentarz. Chętnie włączę się w dalszą dyskusję i odpowiem na dodatkowe pytania.