Wszyscy należymy do wielu różnych plemion

8 września 2020

7

Być może już wiesz😊 Wczoraj wystartowałem z moim nowym projektem edukacyjnym dla liderów – „Agile Leadership Tribe”.

Już w ubiegłym roku chodził mi po głowie pomysł stworzenia przestrzeni, która byłaby miejscem wymiany doświadczeń, rozwoju i budowania relacji dla liderów, którzy na serio myślą o pracy nad rozwojem swojego przywództwa. I każde kolejne szkolenie „Agile Leadership”, ale też indywidualne rozmowy z liderami coraz mocniej mnie do tego pomysłu przekonywały.

No, ale… Niestety, temat dojrzewał bardzo powoli. Trochę dlatego, że od samego początku w mojej głowie zaczęły pojawiać się różne wątpliwości, wahania… Czy to się w ogóle uda? Czy taka forma ma sens? Czy w ogóle znajdą się liderzy, którzy będą chcieli w ten sposób ze mną pracować? I wiele, wiele innych pytań, które kazały mi wątpić w sensowność tego przedsięwzięcia.

Na szczęście u mnie jest tak, że poziom oporu względem realizacji jakiegoś pomysłu jest zawsze wprost proporcjonalny do jego sprawczości. Innymi słowy, im bardziej jestem na NIE, tym bardziej jestem na TAK, żeby to zrobić😊 Tak już mam i nie inaczej było z tym projektem.

Dzisiaj mogę już oficjalnie zakomunikować, że nasza platforma online ”Agile Leadership Tribe” przyjęła na pokład pierwsze osoby, z którymi, wspólnie z Olą, będę miał okazją pracować.

agile leaderhsip tribe-menedżer plus

A w dzisiejszym wpisie chciałbym ci w kilku słowach opowiedzieć, na co możesz liczyć, dołączając do naszej społeczności. Poniżej zebrałem kilka najważniejszych wartości, które mogą Cię zainteresować:

  • Baza Wiedzy – to lista merytorycznych artykułów, nagrań (sesje live, webinary), narzędzi, inspiracji – podzielona na obszary tematyczne, które ułatwią ci nawigację i wyszukiwanie. Oczywiście to nie jest lista kompletna. Z tygodnia na tydzień, będziemy tam dodawać nowe rzeczy. Na razie przygotowaliśmy tam dla ciebie „pakiet startowy”.
  • Forum – miejsce gdzie będziesz mógł porozmawiać, wymienić się argumentami, zadać pytanie lub udzielić odpowiedzi, a także zaproponować temat rozmowy, który Cię szczególnie interesuje.
  • Leadership Assistance (LA) – czasami potrzebujesz pomocy szybko. Dlatego stworzyliśmy specjalną przestrzeń, której celem jest błyskawiczna i realna pomoc członkom naszego plemienia w rozwiązywaniu problemów, z którymi na co dzień borykają się w swoim liderskim życiu. Oprócz nas, każdy ze społeczności będzie mógł się zaangażować.
  • Tydzień z tematem – raz na kwartał, przez 7 dni będziemy intensywnie pracować nad wybranym tematem rozwojowym. Pierwsza seria poświęcona będzie „Wartościom w życiu lidera”. Codziennie, możesz liczyć na wskazówki, mini-wykłady, ćwiczenia, które pomogą ci popracować nad danym tematem.
  • Wyzwania – na początku każdego miesiąca przygotujemy dla ciebie specjalne wyzwanie, w które możesz się dobrowolnie zaangażować. Udział w wyzwaniach jest totalnie opcjonalny. Na początku każdego miesiąca przygotujemy dla ciebie bardzo konkretny plan działania, który pomoże ci przepracować wybrany temat dotyczący zwinnego przywództwa. Na koniec każdego miesiąca zorganizujemy retrospektywę, w trakcie której będziesz mógł podzielić się swoimi doświadczeniami z przebiegu wyzwania (co działało? co nie działało? nad czym chciałbyś popracować?) Na początek zmierzymy się z tematem samoorganizacji w zespole i Twojej roli (jako lidera) w tym procesie.
  • Dyskusyjny Klub Czytelniczy (CKD) – ach, to było moje marzenie jeszcze od studiów. Przynajmniej raz w miesiącu będziemy organizować sesje live, podczas których weźmiemy sobie na warsztat jakąś książkę lub artykuł, które zainspirują nas do dalszej dyskusji i wymiany poglądów. Już teraz jestem pozytywnie nakręcony, na samą myśl o tych spotkaniach.
  • Webinary – specjalnie dla członków naszej społeczności będziemy organizować regularne webinary. Pierwszy, poświęcony będzie tematowi konfliktu w zespole. Wszystkie nagrania będą oczywiście dostępne w naszej Bazie Wiedzy, na wypadek, gdyby ktoś z jakichś powodów nie mógł w nich uczestniczyć i chciał popracować nad jakimś tematem samodzielnie.

To nie jest miejsce dla LENIUSZKÓW

Jak widzisz, przygotowaliśmy dla ciebie dużo aktywności, które wymagają sporego zaangażowania z twojej strony. To zdecydowanie nie jest miejsce dla leniuszków. Bo bardziej od samego przekazywania wiedzy, zależy nam na tym, żebyś jak najszybciej mógł zacząć stosować ją w życiu. Oczywiście będziemy ci w tym z całych sił pomagać, ale to Ty sam musisz uruchomić w sobie pokłady determinacji do zrobienia pierwszego kroku i kolejnych. W tym nikt cię nie wyręczy.

Kto jest gospodarzem tego miejsca?

Wspólnie z Olą będziemy gospodarzami tego miejsca. Nasz rola będzie polegała na tworzeniu wartościowych treści, organizowaniu i moderowaniu spotkań, pomocy w wyborze lektur, przygotowywaniu tygodni tematycznych, stawianiu wyzwań – słowem, będziemy pomagać ci w odkrywaniu, uczeniu się i wspieraniu Twojej wewnętrznej transformacji.

Dla kogo stworzyliśmy tę platformę?

Dla osób, którym zależy na rozwoju siebie i własnego przywództwa – chcą uczyć się słuchać, odczuwać i doświadczać na wielu poziomach świadomości, budować swoją markę, rozwijać zespoły i pielęgnować relacje. Czekamy więc na liderów, menedżerów, agile coachów, Scrum Masterów, Product Ownerów, liderów zmian i wszystkich, którzy chcą nauczyć się zarządzać w sytuacjach, kiedy nie mają władzy i nie mogą sprawować kontroli.

Dla kogo NIE stworzyliśmy tej platformy?

To nie jest miejsce dla osób, które szukają wiedzy o tej, czy innej zwinnej metodzie pracy. Oczywiście wybrane elementy tych metod jak najbardziej będą przedmiotem naszej pracy, ale tylko i wyłącznie, jeżeli występują w relacji do przywództwa (np. samoorganizacja zespołu, interdyscyplinarność, trudne sytuacje w pracy ze zwinnym zespołem). Nie będziemy jednak uczyć czym jest np. Scrum oraz jak rozwiązywać typowo „mechaniczne” problemy (np. stosowanie story points, wybór metod planowania sprintu, podejście do dekompozycji backlogu itp.)

O szczegółach tego pomysłu opowiadamy w podcaście

Zapraszam cię do wysłuchania najnowszego odcinka podcastu „Menedżer Plus”, który tym razem składa się z 2 części. W pierwszej, opowiadam o kontekście, który ma mocny związek z tym, co chcemy z Wami robić w ramach ALTribe.pl. W drugiej, wspólnie z Olą, szczegółowo opowiadamy o tym, jak miałaby wyglądać praca w ramach naszego plemienia.

Klik, klik: MP 137: Agile Leadership Tribe – platforma rozwojowa dla liderów

Aaa… Jest też KONKURS, w którym możesz wygrać ROCZNY WJAZD NA NASZĄ PLATFORMĘ!

agile leadership tribe-konkurs

Jak możesz dołączyć do platformy?

Dostęp do platformy jest możliwy wyłącznie na zasadzie abonamentowej. Na początek przygotowaliśmy dwa abonamenty:

  • Abonament miesięczny: 29 PLN netto
  • Abonament roczny: 290 PLN netto (2 miesiące gratis)

Jak ustalaliśmy cennik, zastanawialiśmy się, z ilu kaw w miesiącu (kupionych na mieście) bylibyśmy w stanie zrezygnować☕️ Padło na 2-3😊 Jeżeli więc jesteś w stanie zrezygnować z takiej ilości małej czarnej, będzie nam miło z tobą pracować.

Proponowane stawki abonamentowe są ważne tylko dla pierwszej edycji, bo w kolejnych istnieje duża szansa, że będziemy chcieli je zmienić. Natomiast, jeżeli dołączysz do nas w tej edycji, masz gwarancję utrzymania pierwotnej ceny do momentu Twojej rezygnacji.

Ile czasu tygodniowo potrzebuję, żeby w pełni skorzystać z platformy?

Będziesz potrzebował około godziny tygodniowo, żeby aktywnie uczestniczyć w tym, co dla ciebie przygotowaliśmy.

Kiedy ruszy kolejny nabór?

Wjazd do platformy będzie możliwy tylko 3-4 razy w roku. Ponieważ, tak jak wspomniałem, chcemy się bardzo z Olą zaangażować w prace plemienne, ograniczyliśmy mocno możliwość zakupu kolejnych abonamentów. Następny nabór prawdopodobnie uruchomimy grudzień 2020/ styczeń 2021.

Tyle szczegółów na teraz. Zachęcam cię do odwiedzenia strony platformy, na której znajdziesz więcej szczegółów organizacyjnych na temat całego przedsięwzięcia oraz możliwość zakupu wybranego abonamentu.

Kliknij tutaj: AGILE LEADERSHIP TRIBE

SPRZEDAŻ ABONAMENTÓW potrwa tylko do 20 WRZEŚNIA 2020 ⏰⏰⏰

motionmailapp.com

To, co? Do zobaczenia w naszym plemiennym namiocie 🙂