3
Człowiek jest istotą społeczną i sceniczną. Gry są nieodłącznym elementem naszej codziennej komunikacji, nie tylko tej domowej z najbliższymi, ale także w pracy. Życzliwy miłośnik zwierząt, który weekendy spędza jako wolontariusz w schronisku – na co dzień potrafi być bezwzględnym tyranem dla ludzi, którymi zarządza. Matka, kończąc czułą rozmowę ze swoją córką, zamienia się w pozbawioną serca szefową, głuchą na prośbę swojego pracownika o jeden dzień wolny.
Na gry poświęcamy w naszym życiu mnóstwo naszego cennego czasu. Paradoksalnie więcej, niż na bycie autentycznym. Bo autentyczność jest wymagająca. Wymaga pokazania twarzy, tego kim jesteśmy. Założenie maski, z kolei – jest dużo wygodniejszem bardziej bezpieczne. Maska stwarza jednak zawsze złudzenie tego, co tak naprawdę jest.
W co grają ludzie w pracy? Co ich napędza? Jakich wzmocnień szukają? Współpracują, czy może rywalizują? Budują mosty, czy raczej stawiają zasieki i otaczają się murami obronnymi – przed wrogiem i konkurentem. Jakie tworzą zespoły? Zwycięskie, czy przegrane?
Gościem najnowszego odcinka podcastu jest Joanna Malinowską-Parzydło, która tematowi ciemnych i jasnych stron zarządzania poświęciła swoją ostatnią książkę. Na co dzień pracuje jako Executive Partner w firmie doradczej Younicorn. Przez wiele lat była dyrektorem komunikacji i HR w koncernach medialnych m.in. w dzienniku „Rzeczpospolita” i Grupie TVN. Jest osobą od której uczyłem się i wciąż uczę się zarządzania reputacją reputacją i marką osobistą.
Zapraszam przed głośniki!
Konkurs
W dzisiejszej audycji przygotowaliśmy dla Was mały konkurs. Do wygrania jest audiobook gościa dzisiejszego odcinka – Joanny
Malinowskiej-Parzydło Zespół wygrany czy przegrany? W co grają ludzie w firmach
Co trzeba zrobić, żeby wygrać?
Wystarczy, że w komentarzach do dzisiejszego odcinka odpowiecie na następujące pytanie:
Opisz swoją grę po jasnej stronie zarządzania?
Z nadesłanych propozycji wybierzemy najciekawszą, a jej autor otrzyma nagrodę.
Czas trwania konkursu
Konkurs potrwa do czwartku (11 czerwca) 2020 roku. W piątek, w komentarzu do tego wpisu ogłosimy wyniki!
Trzymamy kciuki i czekam na Wasze odpowiedzi!
Materiały do audycji:
- younicorn.pl
- FB Fan Page J. Malinowska-Parzydło
- FB Fan Page Mordor na Domaniewskiej
- hrinfluencers.pl
- Język na’vi
- J. Malinowska-Parzydło, Jesteś marką. Jak odnieść sukces i pozostać sobą
- J. Malinowska-Parzydło, Zespół wygrany czy przegrany? W co grają ludzie w firmach
- E. Berne, W co grają ludzie?
- Muzyka, którą wykorzystałem podczas audycji:
- DRUNKSOULS, Pain of Life
Studia Podyplomowe „Agile Leadership
Jak zarządzać zespołami, nad którymi nie mamy władzy i których nie możemy w pełni kontrolować? Jak przygotować się do roli zwinnego lidera? Jak się w niej rozwijać i sprawdzać w codziennych sytuacjach?
Ruszyła rekrutacja na studia podyplomowe Agile Leadershipna Uniwersytecie SWPS. Studia adresowane są do liderów i menedżerów, którzy pragną zredefiniować swoje role i umiejętności przywódcze oraz doskonalić kompetencje w prowadzeniu interdyscyplinarnych, samo-organizujących się zespołów, znajdujących się na różnych etapach rozwoju, działających w warunkach permanentnej zmiany i niepewności.
Wszystkie szczegółowe informacje na temat kierunku są dostępne na stronie AGILE LEADERSHIP – STUDIA PODYPLOMOWE
TERMIN ROZPOCZĘCIA ZAJĘĆ: Październik 2020
Oceń podcast w iTunes
Jeżeli korzystasz z aplikacji Podcasty:
- Wyszukaj podcast „Menedżer Plus” w aplikacji
- W sekcji „Programy” kliknij „Menedżer Plus”
- Przejdź do zakładki „Oceny i recenzje”
- Kliknij w link „Napisz recenzję”
Jeżeli korzystasz ze Stitchera:
- Wejdź na stronę menedżerplus/stitcher
- Przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno „Show Ratings and Reviews”
- Kliknij „Write a review”
Masz pytanie? Zostaw wiadomość!
Chciałbym Was szczerze zaprosić do współtworzenia mojego podcastu. Jestem mocno przekonany, że dzięki Waszym pytaniom i pomysłom podcast „Menedżer Plus” będzie jeszcze bardziej wartościowy i dostarczy Wam sporej dawki dobrej i praktycznej wiedzy, którą będziecie mogli na co dzień wykorzystać w swoich firmach i projektach.
Jeżeli chodzą Wam po głowie jakieś pytania lub ciekawe tematy, zostawcie wiadomość głosową. Sprawa jest bardzo prosta. Wystarczy tylko, że macie podpięty mikrofon i klikniecie tutaj. Uwaga! Maksymalna długość nagrania wynosi 90 sekund.
Zostaw komentarz
Jeżeli temat Was jakoś zainspirował dajcie znać i zostawcie swój komentarz. Chętnie włączę się w dalszą dyskusję i odpowiem na dodatkowe pytania.