MP 129: Zespół wygrany czy przegrany? Rozmawiam z Joanną Malinowską-Parzydło

Cykl: Podcast
8 czerwca 2020
Menedżer Plus Podcast

3

Człowiek jest istotą społeczną i sceniczną. Gry są nieodłącznym elementem naszej codziennej komunikacji, nie tylko tej domowej z najbliższymi, ale także w pracy. Życzliwy miłośnik zwierząt, który weekendy spędza jako wolontariusz w schronisku – na co dzień potrafi być bezwzględnym tyranem dla ludzi, którymi zarządza. Matka, kończąc czułą rozmowę ze swoją córką, zamienia się w pozbawioną serca szefową, głuchą na prośbę swojego pracownika o jeden dzień wolny.

Na gry poświęcamy w naszym życiu mnóstwo naszego cennego czasu. Paradoksalnie więcej, niż na bycie autentycznym. Bo autentyczność jest wymagająca. Wymaga pokazania twarzy, tego kim jesteśmy. Założenie maski, z kolei – jest dużo wygodniejszem bardziej bezpieczne. Maska stwarza jednak zawsze złudzenie tego, co tak naprawdę jest.

W co grają ludzie w pracy? Co ich napędza? Jakich wzmocnień szukają? Współpracują, czy może rywalizują? Budują mosty, czy raczej stawiają zasieki i otaczają się murami obronnymi – przed wrogiem i konkurentem. Jakie tworzą zespoły? Zwycięskie, czy przegrane?

Gościem najnowszego odcinka podcastu jest Joanna Malinowską-Parzydło, która tematowi ciemnych i jasnych stron zarządzania poświęciła swoją ostatnią książkę. Na co dzień pracuje jako Executive Partner w firmie doradczej Younicorn. Przez wiele lat była dyrektorem komunikacji i HR w koncernach medialnych m.in. w dzienniku „Rzeczpospolita” i Grupie TVN. Jest osobą od której uczyłem się i wciąż uczę się zarządzania reputacją reputacją i marką osobistą.

Zapraszam przed głośniki!

mariuszchrapko.com

Konkurs

W dzisiejszej audycji przygotowaliśmy dla Was mały konkurs. Do wygrania jest audiobook gościa dzisiejszego odcinka – Joanny
Malinowskiej-Parzydło Zespół wygrany czy przegrany? W co grają ludzie w firmach

zespół wygrany czy przegrany

Co trzeba zrobić, żeby wygrać?

Wystarczy, że w komentarzach do dzisiejszego odcinka odpowiecie na następujące pytanie:

Opisz swoją grę po jasnej stronie zarządzania?

Z nadesłanych propozycji wybierzemy najciekawszą, a jej autor otrzyma nagrodę.

Czas trwania konkursu

Konkurs potrwa do czwartku (11 czerwca) 2020 roku. W piątek, w komentarzu do tego wpisu ogłosimy wyniki!

Trzymamy kciuki i czekam na Wasze odpowiedzi!

Materiały do audycji:

Studia Podyplomowe „Agile Leadership

Jak zarządzać zespołami, nad którymi nie mamy władzy i których nie możemy w pełni kontrolować? Jak przygotować się do roli zwinnego lidera? Jak się w niej rozwijać i sprawdzać w codziennych sytuacjach?

Studia podyplomowe Agile Leadesrhip

Ruszyła rekrutacja na studia podyplomowe Agile Leadershipna Uniwersytecie SWPS. Studia adresowane są do liderów i menedżerów, którzy pragną zredefiniować swoje role i umiejętności przywódcze oraz doskonalić kompetencje w prowadzeniu interdyscyplinarnych, samo-organizujących się zespołów, znajdujących się na różnych etapach rozwoju, działających w warunkach permanentnej zmiany i niepewności.

Wszystkie szczegółowe informacje na temat kierunku są dostępne na stronie AGILE LEADERSHIP – STUDIA PODYPLOMOWE

TERMIN ROZPOCZĘCIA ZAJĘĆ: Październik 2020

Aplikuj Teraz

Oceń podcast w iTunes

Jeżeli korzystasz z aplikacji Podcasty:

  • Wyszukaj podcast „Menedżer Plus” w aplikacji
  • W sekcji „Programy” kliknij „Menedżer Plus”
  • Przejdź do zakładki „Oceny i recenzje”
  • Kliknij w link „Napisz recenzję”

Jeżeli korzystasz ze Stitchera:

  • Wejdź na stronę menedżerplus/stitcher
  • Przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno „Show Ratings and Reviews”
  • Kliknij „Write a review”

Masz pytanie? Zostaw wiadomość!

Chciałbym Was szczerze zaprosić do współtworzenia mojego podcastu. Jestem mocno przekonany, że dzięki Waszym pytaniom i pomysłom podcast „Menedżer Plus” będzie jeszcze bardziej wartościowy i dostarczy Wam sporej dawki dobrej i praktycznej wiedzy, którą będziecie mogli na co dzień wykorzystać w swoich firmach i projektach.

Jeżeli chodzą Wam po głowie jakieś pytania lub ciekawe tematy, zostawcie wiadomość głosową. Sprawa jest bardzo prosta. Wystarczy tylko, że macie podpięty mikrofon i klikniecie tutaj. Uwaga! Maksymalna długość nagrania wynosi 90 sekund.

Zostaw komentarz

Jeżeli temat Was jakoś zainspirował dajcie znać i zostawcie swój komentarz. Chętnie włączę się w dalszą dyskusję i odpowiem na dodatkowe pytania.