MP 083: Uzależnienie od pracy i jak sobie z nim radzić?

Cykl: Podcast
14 maja 2018
Menedżer Plus Podcast

2

„Nie umiem się wyłączyć, cały czas jestem w trybie gotowości – to może być pierwszy sygnał uzależnienia od pracy, mówi Robert Rutkowski – gość dzisiejszego odcinka”.

Psychologowie nie bez powodu „trąbią” na alarm. Coraz więcej Polek i Polaków jest uzależnionych od pracy i nie potrafi znaleźć właściwej równowagi między pracą i odpoczynkiem. Wielu szefów pozwala sobie w sobotę wysyłać maila lub SMS-a. Jeżeli pracownik temu ulega, co robi przez następną część dnia? Już analizuje problem. Już jest w akcji.

Jak pokazują badania, zagrożenie pracoholizmem ciąży na co dziesiątym z nas, a co trzeci Polak nie wykorzystuje w pełni przysługujących mu dni wolnych od pracy. Co zrobić, żeby się nie uzależnić? Jak rozpoznać, że dzieje się z nami coś złego? Jak zareagować, gdy okaże się, że pracoholizm jest również naszym problemem?

Tym razem do audycji zaprosiłem Roberta Rutkowskiego – psychoterapeutę i specjalistę od uzależnień. Pan Robert nie boi się nazywać rzeczy po imieniu. Ma bardzo bogate doświadczenie, sypie przykładami jak z rękawa. Stawia mocne tezy i solidnie ich broni. Dużo skorzystacie z tej rozmowy!

Dobrego słuchania! 😉

Konkurs

Podobnie jak ostatnio, przygotowaliśmy dla Was konkurs. Do wygrania jest książka Roberta Rutkowskiego „Pułapki przyjemności” (z autografem autora), w której gość dzisiejszego odcinka wyjaśnia jak ważną umiejętnością w życiu społecznym, rodzinnym i zawodowym jest sprawne zarządzanie przyjemnościami. Chociaż wydaje się, że wszyscy ją posiadamy, pacjenci psychoterapeutów są dowodem na to, że nie zawsze tak jest 🙂

Co trzeba zrobić, żeby wygrać?

Wystarczy, że w komentarzach do dzisiejszego odcinka odpowiecie na następujące pytanie:

Kiedy praca staje się robotą?

Z nadesłanych propozycji wybierzemy najciekawszą, a jej autor otrzyma nagrodę.

Czas trwania konkursu

Konkurs potrwa do czwartku (17 maja) 2018 roku. W piątek, w komentarzu do tego wpisu ogłosimy wyniki!

Trzymamy kciuki i czekam na Wasze odpowiedzi!

Materiały do audycji:

Podoba Ci się ten odcinek? Zobacz inne i wspieraj moją pracę na Patronite!

mariuszchrapko.com

Oceń podcast w iTunes

Jeżeli korzystasz z aplikacji Podcasty:

  • Wyszukaj podcast „Menedżer Plus” w aplikacji
  • W sekcji „Programy” kliknij „Menedżer Plus”
  • Przejdź do zakładki „Oceny i recenzje”
  • Kliknij w link „Napisz recenzję”

Jeżeli korzystasz ze Stitchera:

  • Wejdź na stronę menedżerplus/stitcher
  • Przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno „Show Ratings and Reviews”
  • Kliknij „Write a review”

Porozmawiajmy!

Jeżeli chcesz porozmawiać ze mną na temat z dzisiejszego odcinka, masz pomysł, kto powinien zostać gościem kolejnej audycji lub po prostu chcesz mnie lepiej poznać, napisz do mnie maila na podcast@mariuszchrapko.com.