3
„Nie umiem się wyłączyć, cały czas jestem w trybie gotowości – to może być pierwszy sygnał uzależnienia od pracy, mówi Robert Rutkowski – gość dzisiejszego odcinka”.
Psychologowie nie bez powodu „trąbią” na alarm. Coraz więcej Polek i Polaków jest uzależnionych od pracy i nie potrafi znaleźć właściwej równowagi między pracą i odpoczynkiem. Wielu szefów pozwala sobie w sobotę wysyłać maila lub SMS-a. Jeżeli pracownik temu ulega, co robi przez następną część dnia? Już analizuje problem. Już jest w akcji.
Jak pokazują badania, zagrożenie pracoholizmem ciąży na co dziesiątym z nas, a co trzeci Polak nie wykorzystuje w pełni przysługujących mu dni wolnych od pracy. Co zrobić, żeby się nie uzależnić? Jak rozpoznać, że dzieje się z nami coś złego? Jak zareagować, gdy okaże się, że pracoholizm jest również naszym problemem?
Tym razem do audycji zaprosiłem Roberta Rutkowskiego – psychoterapeutę i specjalistę od uzależnień. Pan Robert nie boi się nazywać rzeczy po imieniu. Ma bardzo bogate doświadczenie, sypie przykładami jak z rękawa. Stawia mocne tezy i solidnie ich broni. Dużo skorzystacie z tej rozmowy!
Dobrego słuchania! 😉
Konkurs
Podobnie jak ostatnio, przygotowaliśmy dla Was konkurs. Do wygrania jest książka Roberta Rutkowskiego „Pułapki przyjemności” (z autografem autora), w której gość dzisiejszego odcinka wyjaśnia jak ważną umiejętnością w życiu społecznym, rodzinnym i zawodowym jest sprawne zarządzanie przyjemnościami. Chociaż wydaje się, że wszyscy ją posiadamy, pacjenci psychoterapeutów są dowodem na to, że nie zawsze tak jest 🙂
Co trzeba zrobić, żeby wygrać?
Wystarczy, że w komentarzach do dzisiejszego odcinka odpowiecie na następujące pytanie:
Kiedy praca staje się robotą?
Z nadesłanych propozycji wybierzemy najciekawszą, a jej autor otrzyma nagrodę.
Czas trwania konkursu
Konkurs potrwa do czwartku (17 maja) 2018 roku. W piątek, w komentarzu do tego wpisu ogłosimy wyniki!
Trzymamy kciuki i czekam na Wasze odpowiedzi!
Materiały do audycji:
- robertrutkowski.pl
- R. Rutkowski, „Pułapki przyjemności”
- R. Rutkowski, „Oswoić narkomana”
- J. Jesper, „Być mężem i ojcem”
- Muzyka, którą wykorzystałem podczas audycji:
- ASTAT, Cure For The Fuss
Dla Fanów Scruma – Dwie grupy facebookowe
Chciałbym, żeby wszyscy fani zwinnego zarządzania mieli wspólne miejsce do szukania i uzyskiwania pomocy w zakresie codziennych scrumowych wyzwań, do wzajemnego pomagania sobie, inspiracji i motywowania.
- Grupa SCRUM ASSISTANCE – tutaj zapraszam wszystkich, którzy są zainteresowani pokonywaniem różnego rodzaju problemów w Scrumie.
-
Grupa COACHING W SCRUMIE – idealne miejsce dla wszystkich Scrum Masterów i liderów, którym zależy na rozwoju siebie i zespołów, z którymi pracują.
Jeżeli jesteś zainteresowany budowaniem takiej społeczności – bardzo zapraszam! Mam nadzieję, że stworzymy wspólnie coś naprawdę fajnego i mega pomocnego w naszej codziennej pracy.
Oceń podcast w iTunes
Jeżeli korzystasz z aplikacji Podcasty:
- Wyszukaj podcast „Menedżer Plus” w aplikacji
- W sekcji „Programy” kliknij „Menedżer Plus”
- Przejdź do zakładki „Oceny i recenzje”
- Kliknij w link „Napisz recenzję”
Jeżeli korzystasz ze Stitchera:
- Wejdź na stronę menedżerplus/stitcher
- Przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno „Show Ratings and Reviews”
- Kliknij „Write a review”
Masz pytanie? Zostaw wiadomość!
Chciałbym Was szczerze zaprosić do współtworzenia mojego podcastu. Jestem mocno przekonany, że dzięki Waszym pytaniom i pomysłom podcast „Menedżer Plus” będzie jeszcze bardziej wartościowy i dostarczy Wam sporej dawki dobrej i praktycznej wiedzy, którą będziecie mogli na co dzień wykorzystać w swoich firmach i projektach.
Jeżeli chodzą Wam po głowie jakieś pytania lub ciekawe tematy, zostawcie wiadomość głosową. Sprawa jest bardzo prosta. Wystarczy tylko, że macie podpięty mikrofon i klikniecie tutaj. Uwaga! Maksymalna długość nagrania wynosi 90 sekund.
Zostaw komentarz
Jeżeli temat Was jakoś zainspirował dajcie znać i zostawcie swój komentarz. Chętnie włączę się w dalszą dyskusję i odpowiem na dodatkowe pytania.