MP 087: Teach Art Spectacle® – nowy trend w rozwoju pracowników

Cykl: Podcast
30 lipca 2018
Menedżer Plus Podcast

3

Czy „zwykłe” szkolenia są skuteczne? Czy rozwiązują wszystkie problemy i rzeczywiście pomagają zrealizować cele? Jeśli są dobrze przygotowane, na pewno tak. Czasami jednak, to za mało. Po to, żeby głęboko dotrzeć do człowieka i wywołać zmianę jego postawy, musimy złamać stare przyzwyczajenia i sprawdzone techniki szkoleniowe.

Dzisiaj w podcaście rozmawiam z twórcami unikalnej kategorii Teach Art Spectacle®, czyli szkolenia pracowników przez sztukę teatralną. Gośćmi audycji są Adam Szaran i Roman Kawszyn, właściciele firmy szkoleniowej Al Fianco Partners oraz Adrianna Maja Kućmierz – profesjonalna aktorka („Klan”, „M jak miłość”, „Przyjaciółki”, „Singielka”), która od samego początku występuję w sztuce i wspiera dalszy rozwój tego pomysłu.

Warto dodać, że pomysłodawcy Teach Art Spectacle® przekonali do współpracy jednego z najbardziej znanych i cenionych scenarzystów w Polsce – Domana Nowakowskiego (scenarzysta kultowych „39 i pół” i „Skrzydlate świnie”) i razem z nim stworzyli scenariusz, który ma trafiać do specyficznego, biznesowego odbiorcy.

„Teach Art Spectacle®” – szkolenie pracowników przez sztukę teatralną

Ten pomysł brzmi równie absurdalnie, co połów łososi w Jemenie 🙂 Ale działa.

Premiera pierwszego spektaklu pt. „Nieboski Fakap” odbyła się 4 grudnia 2017 roku w Teatrze Kamienica w Warszawie i spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem. Do tej pory, w Warszawie odbyło się już kilka spektakli, z pełną widownią i planowane są kolejne. Dodatkowo firmy zamawiają ten produkt na swoje spotkania wewnętrzne.

Widzieliśmy potrzebę wniesienia świeżości na rynek szkoleń, jesteśmy teraz elementem łączącym sztukę i rozwój osobisty. Ludzie stykają się z tym pierwszy raz, przychodzą z ciekawości, a wychodzą naprawdę wzruszeni.

Roman Kawszyn

Obejrzyj wywiad z twórcami pomysłu:

Konkurs

W dzisiejszej audycji przygotowaliśmy dla Was absolutnie rewelacyjny konkurs. Do wygrania są 2 podwójne (!) wejściówki na premierę kolejnego spektaklu pt. „STREFA (DYS)KOMFORTU”, która odbędzie się w Teatrze Kamienica, w Warszawie – 8 października 2018 roku.

W obsadzie zobaczymy: Adriannę Kućmierz, Urszulę Dębską, Kingę Suchan, Romana Kawszyna, Adama Szarana, Michała Malinowski, Pawła Burczyka i Tomasz Marczyńskiego.

Scenariusz: Krystian Nowakowski
Reżyseria: Adrianna Maja Kućmierz
Miejsce: Teatr Kamienica w Warszawie

Co trzeba zrobić, żeby wygrać?

Wystarczy, że w komentarzach do dzisiejszego odcinka podzielicie się swoim pomysłem na kanwę sztuki biznesowej, związanej z tematem zarządzania.

Opisz swój pomysł na kanwę sztuki biznesowej, związanej z zarządzaniem.

Z nadesłanych propozycji wybierzemy 2 najciekawsze, których autorzy otrzymają podwójne wejściówki na premierę kolejnej sztuki „STREFA (DYS)KOMFORTU”.

Czas trwania konkursu

Konkurs potrwa do czwartku (2 sierpnia) 2018 roku. W piątek, w komentarzu do tego wpisu ogłosimy wyniki!

Trzymamy kciuki i czekam na Wasze odpowiedzi!

Materiały do audycji:

Podoba Ci się ten odcinek? Zobacz inne i wspieraj moją pracę na Patronite!

mariuszchrapko.com

Oceń podcast w iTunes

Jeżeli korzystasz z aplikacji Podcasty:

  • Wyszukaj podcast „Menedżer Plus” w aplikacji
  • W sekcji „Programy” kliknij „Menedżer Plus”
  • Przejdź do zakładki „Oceny i recenzje”
  • Kliknij w link „Napisz recenzję”

Jeżeli korzystasz ze Stitchera:

  • Wejdź na stronę menedżerplus/stitcher
  • Przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno „Show Ratings and Reviews”
  • Kliknij „Write a review”

Porozmawiajmy!

Jeżeli chcesz porozmawiać ze mną na temat z dzisiejszego odcinka, masz pomysł, kto powinien zostać gościem kolejnej audycji lub po prostu chcesz mnie lepiej poznać, napisz do mnie maila na podcast@mariuszchrapko.com.