MP 058: Przywództwo ze Śmiechem, czyli pierwsze 100 dni na fotelu szefa | Andrzej Śmiech

Cykl: Podcast
6 marca 2017
Menedżer Plus Podcast

3

Bycie nowym szefem wcale nie jest łatwe. Przystosowanie się do nowego stanowiska pracy należy chyba do największych wyzwań świeżo upieczonego menedżera.

A w zarządzaniu jest trochę jak w polityce. Liczy się pierwszych 100 dni pracy. Potem okres ochronny mija. I pracownicy mają już najczęściej wyrobione zdanie na temat swojego nowego szefa. A to, oczywiście, nie pozostaje bez wpływu na postrzeganie jego roli w organizacji.

W dzisiejszym odcinku zmierzymy się z tematem pierwszych dni na fotelu menedżerskim. Od czasu do czasu pytacie mnie w mailach, na co zwrócić uwagę po awansie, jak się zachować wobec podwładnych, którzy wcześniej byli waszymi koleżankami i kolegami. Jak uniknąć typowych pułapek?

Na te pytania i wiele innych, spróbujemy dzisiaj odpowiedzieć. A gościem programu jest Andrzej Śmiech, doświadczony doradca personalny i psycholog biznesu. Polecił mi go Jacek Walkiewicz, co jest chyba wystarczającą zachętą do tego, żeby dzisiejszy odcinek wysłuchać 🙂

Bardzo zapraszam! 😉

Poradnikowo

Dzisiaj publikujemy kolejny odcinek w ramach naszego mini-cyklu o produktywności, którego autorem jest Dominik Juszczyk – bloger i twórca podcastu Z pasją o mocnych stronach.

npp-podcast-e1472916404421

Dominik był gościem 30. odcinka podcastu Menedżer Plus, w którym rozmawialiśmy o Strengthsfinder 2.0 i skupianiu się na swoich mocnych stronach.

Dzisiaj opowie Wam o trzecim elemencie swojego systemu produktywności, który sam na co dzień stosuje.

Filar 3 – Rób przegląd tygodnia

Przeglad tygodnia

Mając samochód, co jakiś czas robicie mu przegląd. Dzięki temu macie pewność, że wszystko działa jak należy i że możecie nim bezpiecznie poruszać się po drogach.

Przegląd tygodnia to właśnie taki „okresowy przegląd” dla Waszego systemu produktywności.

Kroki przeglądu tygodnia są bardzo proste:

 • wyczyść skrzynkę spraw przychodzących tak, żeby była pusta,
 • przejrzyj wszystkie zadania, które zapisałeś w swoim systemie,
 • doprecyzuj zadania (np. nazwa, efekt końcowy),
 • usuń niepotrzebne zadania,
 • dla każdego zadania lub projektu określ „następny krok” – od którego zaczniesz pracę, jak przyjdzie właściwa pora,
 • przejrzyj zadania, które przekazałeś innym osobom i, w razie potrzeby, zapytaj ich o rezultaty,
 • przejrzyj listę zadań odłożonych „na później” – zadania, które chcecie wykonać, ale nie wiecie jeszcze dokładnie kiedy. Może przyszła na nich właściwa pora.

Tych kilka prostych kroków zapewni bezpieczeństwo Waszemu systemowi produktywności. Dzięki nim będziecie mieli pewność, że możecie mu ufać.

Bo wszystko co jest tam zapisane – jest bezpieczne i nie zginie. A to podstawa dobrego systemu.

Materiały, o których wspominałem podczas audycji:

Oceń podcast w iTunes

Jeżeli podobał Wam się podcast, będę Wam bardzo wdzięczny za zostawienie oceny w iTunes. Każda gwiazdka, którą tam zostawicie przyczyni się do jego popularyzacji i docierania do nowych odbiorców.

Masz pytanie? Zostaw wiadomość!

Chciałbym Was szczerze zaprosić do współtworzenia mojego podcastu. Jestem mocno przekonany, że dzięki Waszym pytaniom i pomysłom podcast „Menedżer Plus” będzie jeszcze bardziej wartościowy i dostarczy Wam sporej dawki dobrej i praktycznej wiedzy, którą będziecie mogli na co dzień wykorzystać w swoich firmach i projektach.

Jeżeli chodzą Wam po głowie jakieś pytania lub ciekawe tematy, zostawcie wiadomość głosową. Sprawa jest bardzo prosta. Wystarczy tylko, że macie podpięty mikrofon i klikniecie tutaj. Uwaga! Maksymalna długość nagrania wynosi 90 sekund.

Zostaw komentarz

Jeżeli temat Was jakoś zainspirował dajcie znać i zostawcie swój komentarz. Chętnie włączę się w dalszą dyskusję i odpowiem na dodatkowe pytania.

Transkrypt podcastu

Kliknij tutaj, żeby pobrać podcast w wersji do poczytania.

 • youtube
 • spotify
 • apple
 • google
Komentarze są zamknięte.