MP 124: Mieć czy być – po co nam marki luksusowe?

Cykl: Podcast
20 kwietnia 2020
Menedżer Plus Podcast

3

Według KPMG mamy w Polsce 1,4 mln konsumentów zamożnych (zarabiających miesięcznie powyżej 7,1 tys. zł brutto). Dobra koniunktura i dynamicznie rosnące płace sprawiły, że ich liczba ciągle rośnie. Czy ten trend się utrzyma?

Celem naszego życia nie powinno być posiadanie bogactwa, lecz bogactwo bycia.

Erich Fromm

Dzisiejszy odcinek nagrywaliśmy zanim na świecie pojawiła się pandemia, która totalnie sparaliżowała nasze życie. Kiedy umawiałem się na tę rozmowę – ani ja, ani mój gość – nie spodziewaliśmy się, że sprawy przybiorą tak bardzo niespodziewany obrót. Myślę jednak, że temat naszej rozmowy – po co nam marki luksusowe? – zwłaszcza dzisiaj, jest szczególnie aktualny.

Fot. Karolina Karwan

Gościem odcinka jest Agnieszka Smektała – absolwentka stołecznej SGH i Bocconi w Mediolanie, która przez osiem lat pracowała dla największego koncernu dóbr luksusowych na świecie LVMH Louis Vuitton Moët Hennessy w Londynie, Pradze i Warszawie. Teraz w ramach własnej firmy INZPIREA oferuje usługi edukacyjne i kreatywne dla biznesu.

Zapraszam do przed głośniki! 🎧🎤🥁

Materiały do audycji:

AGILE LEADERSHIP – SZKOLENIE ONLINE

Jak zarządzać zespołami, nad którymi nie mamy władzy i których nie możemy w pełni kontrolować? Jak przygotować się do roli zwinnego lidera? Jak się w niej rozwijać i sprawdzać w codziennych sytuacjach?

agile leadership-online
Szkolenie „Agile Leadership” dedykowane jest dla liderów i menedżerów, którzy chcą nauczyć się zarządzać w sytuacjach, kiedy nie mają władzy i nie mogą sprawować kontroli – w świecie interdyscyplinarnych i samoorganizujących się zespołów.

Szkolenie odbędzie się w dniach 28-29 kwietnia. Każdego dnia będziemy pracować maksymalnie przez 4 godziny (w blokach 1-godzinnych i krótszych, z 10-minutowymi przerwami pomiędzy).

Zajęcia będą interaktywne. Każdy z uczestników będzie wyposażony w kamerę i słuchawki z mikrofonem tak, żeby zapewnić sobie maksymalny komfort pracy, zbliżony do spotkań w realnym świecie. Dodatkowo, przygotowaliśmy też 2 specjalne foldery z materiałami do pre- i post worku, z którymi będziecie pracować przed, w trakcie i po szkoleniu.

Szkolenie będziemy prowadzić z naszego domowego studia w Krakowie, które przez ostatni tydzień solidnie przygotowywaliśmy – oświetlenie, kamera, dźwięk. Będzie się działo!

Daj znać, jeżeli chcesz się z nami „warsztatować” w wirtualnym świecie.

Oceń podcast w iTunes

Jeżeli korzystasz z aplikacji Podcasty:

  • Wyszukaj podcast „Menedżer Plus” w aplikacji
  • W sekcji „Programy” kliknij „Menedżer Plus”
  • Przejdź do zakładki „Oceny i recenzje”
  • Kliknij w link „Napisz recenzję”

Jeżeli korzystasz ze Stitchera:

  • Wejdź na stronę menedżerplus/stitcher
  • Przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno „Show Ratings and Reviews”
  • Kliknij „Write a review”

Masz pytanie? Zostaw wiadomość!

Chciałbym Was szczerze zaprosić do współtworzenia mojego podcastu. Jestem mocno przekonany, że dzięki Waszym pytaniom i pomysłom podcast „Menedżer Plus” będzie jeszcze bardziej wartościowy i dostarczy Wam sporej dawki dobrej i praktycznej wiedzy, którą będziecie mogli na co dzień wykorzystać w swoich firmach i projektach.

Jeżeli chodzą Wam po głowie jakieś pytania lub ciekawe tematy, zostawcie wiadomość głosową. Sprawa jest bardzo prosta. Wystarczy tylko, że macie podpięty mikrofon i klikniecie tutaj. Uwaga! Maksymalna długość nagrania wynosi 90 sekund.

Zostaw komentarz

Jeżeli temat Was jakoś zainspirował dajcie znać i zostawcie swój komentarz. Chętnie włączę się w dalszą dyskusję i odpowiem na dodatkowe pytania.