MP 124: Mieć czy być – po co nam marki luksusowe?

Cykl: Podcast
20 kwietnia 2020
Menedżer Plus Podcast

3

Według KPMG mamy w Polsce 1,4 mln konsumentów zamożnych (zarabiających miesięcznie powyżej 7,1 tys. zł brutto). Dobra koniunktura i dynamicznie rosnące płace sprawiły, że ich liczba ciągle rośnie. Czy ten trend się utrzyma?

Celem naszego życia nie powinno być posiadanie bogactwa, lecz bogactwo bycia.

Erich Fromm

Dzisiejszy odcinek nagrywaliśmy zanim na świecie pojawiła się pandemia, która totalnie sparaliżowała nasze życie. Kiedy umawiałem się na tę rozmowę – ani ja, ani mój gość – nie spodziewaliśmy się, że sprawy przybiorą tak bardzo niespodziewany obrót. Myślę jednak, że temat naszej rozmowy – po co nam marki luksusowe? – zwłaszcza dzisiaj, jest szczególnie aktualny.

Fot. Karolina Karwan

Gościem odcinka jest Agnieszka Smektała – absolwentka stołecznej SGH i Bocconi w Mediolanie, która przez osiem lat pracowała dla największego koncernu dóbr luksusowych na świecie LVMH Louis Vuitton Moët Hennessy w Londynie, Pradze i Warszawie. Teraz w ramach własnej firmy INZPIREA oferuje usługi edukacyjne i kreatywne dla biznesu.

Zapraszam do przed głośniki! 🎧🎤🥁

mariuszchrapko.com

Materiały do audycji:

AGILE LEADERSHIP – SZKOLENIE ONLINE

Jak zarządzać zespołami, nad którymi nie mamy władzy i których nie możemy w pełni kontrolować? Jak przygotować się do roli zwinnego lidera? Jak się w niej rozwijać i sprawdzać w codziennych sytuacjach?

agile leadership-online
Szkolenie „Agile Leadership” dedykowane jest dla liderów i menedżerów, którzy chcą nauczyć się zarządzać w sytuacjach, kiedy nie mają władzy i nie mogą sprawować kontroli – w świecie interdyscyplinarnych i samoorganizujących się zespołów.

Szkolenie odbędzie się w dniach 28-29 kwietnia. Każdego dnia będziemy pracować maksymalnie przez 4 godziny (w blokach 1-godzinnych i krótszych, z 10-minutowymi przerwami pomiędzy).

Zajęcia będą interaktywne. Każdy z uczestników będzie wyposażony w kamerę i słuchawki z mikrofonem tak, żeby zapewnić sobie maksymalny komfort pracy, zbliżony do spotkań w realnym świecie. Dodatkowo, przygotowaliśmy też 2 specjalne foldery z materiałami do pre- i post worku, z którymi będziecie pracować przed, w trakcie i po szkoleniu.

Szkolenie będziemy prowadzić z naszego domowego studia w Krakowie, które przez ostatni tydzień solidnie przygotowywaliśmy – oświetlenie, kamera, dźwięk. Będzie się działo!

Daj znać, jeżeli chcesz się z nami „warsztatować” w wirtualnym świecie.

Oceń podcast

Jesteś tu jeszcze? Zaczekaj chwilę. Mam ogromną prośbę.

Algorytmy i sztuczna inteligencja mają co raz większy wpływ na nasze działania w sieci. Nie inaczej jest z podcastami. Jeśli ten odcinek przypadł Ci do gustu, oceń go proszę w swojej ulubionej aplikacji, której używasz do słuchania podcastów (Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts itp.).

Zajmie Ci to kilka chwil, a dzięki temu Menedżer Plus będzie mógł częściej pojawiać się w wynikach wyszukiwania i propozycjach dla nowych słuchaczy. Bardzo mi na tym zależy, bo w ten sposób społeczność zwinnych liderów będzie rosła w siłę! 💪💪💪

Wspólnie tworzymy liderów na zwinne czasy 🙌

Porozmawiajmy!

Jeżeli chcesz porozmawiać ze mną na temat z dzisiejszego odcinka, masz pomysł, kto powinien zostać gościem kolejnej audycji lub po prostu chcesz mnie lepiej poznać, napisz do mnie maila na podcast@mariuszchrapko.com.

  • youtube
  • spotify
  • apple
  • google
Komentarze są zamknięte.