MP 148: Po co liderowi samoświadomość? | Józef Kącki

Cykl: Podcast
15 marca 2021
Menedżer Plus Podcast

4

Samoświadomość w życiu lidera polega nie tylko na pragnieniu poznania rzeczywistości zewnętrznej, ale i wewnętrznej (świata potrzeb, uczuć, aspiracji, motywów) – po to, by nie być dla siebie obcym człowiekiem. Na co dzień spotykam wielu liderów, którzy są bardzo dobrze przygotowani pod względem kompetencji, są z nich dumni. A mimo to, zupełnie ignorują świat swojego wnętrza – świat wartości, emocji, swoich mocnych i słabych stron, swoich map mentalnych.

  • Czy jako lider wiem, co czuję w danej chwili?
  • Czy rozpoznaję impulsy, z których wypływa moje zachowanie?
  • Czy potrafię zauważyć, kiedy moje uczucia i zachowania są spójne?
  • Czy znam swoje mocne strony?
  • Czy wiem, co jest dla mnie ważne? Jakie są moje wartości?
  • Czy „program mojego przywództwa” został przeze mnie bezkrytycznie przejęty od innych (liderów, autorytetów), czy został naprawdę przeze mnie wybrany?

To kilka pytań, wymagają od Ciebie samopoznania. Bo, wszelkie przywództwo zaczyna się od autoprzywództwa, a autoprzywództwo od poznawania samego siebie.

Skieruj oko wprost do wnętrza, a znajdziesz w Twoim umyśle tysiące krain, wciąż nieodkrytych. Wędruj nimi i bądź znawcą domowej kosmografii.

THOREAU: Walden

Gościem dzisiejszego odcinka jest Józef Kącki – prezes fundacji Light from Leaders, człowiek bez którego nie było The Light Summit – cudownych spotkań z liderami z całego świata, które odbywają się w Krakowie oraz twórca Leaders Island, gdzie razem z różnymi mentorami towarzyszy w rozwoju liderom i menedżerom. Prowadzi podcast „Z warsztatu lidera”, który sam bardzo lubię słuchać.

mariuszchrapko.com

Konkurs

W dzisiejszej audycji mamy konkurs. Do wygrania są książki 3 z autografami autorów. Dwóch – znanych i cenionych, a jeden, póki co – dobrze się zapowiadający 🙂

  1. The Light Book. Inspirujące doświadczenia i refleksje wybitnych autorów
  2. Chris Lowney, Heroiczne przywództwo. Tajemnice sukcesu firmy istniejącej ponad 450 lat
  3. Philip G. Zimbardo, Nikita D. Coulombe, Gdzie Ci mężczyźni?

Co trzeba zrobić, żeby wygrać?

Wystarczy, że w komentarzach do dzisiejszego odcinka odpowiecie na następujące pytanie:

Który z autorów The Light Book jest dla Ciebie najbardziej inspirujący i dlaczego?

Z nadesłanych propozycji wybierzemy 3 najciekawsze odpowiedzi, których autorzy otrzymają nagrody książkowe.

Czas trwania konkursu

Konkurs potrwa do czwartku (18 marca 2021 roku). W piątek, w komentarzu do tego wpisu ogłosimy wyniki!

Trzymamy kciuki i czekamy na Wasze odpowiedzi!

Materiały do audycji:

Agile Leadership Tribe

Agile Leadership Tribe – to platforma online, która jest miejscem wymiany doświadczeń, rozwoju i budowania relacji. To szczególny program rozwoju dla liderów, którym zależy na świadomym kształtowaniu swojego przywództwa.

Dołącz do naszej społeczności i korzystaj z MOCY korzyści, które dla Ciebie przygotowaliśmy – bazy wiedzy, forum dyskusyjnego, webinarów, klubu czytelniczego, cyklu miesięcznych wyzwań oraz konkretnych planów rozwojowych i systemu informacji zwrotnej.

Nie możemy spowodować transformacji – to byłoby po prostu manipulacją. Ale możemy tworzyć środowisko, dzięki któremu transformacja będzie mogła się wydarzyć.

agile leaderhsip tribe-menedżer plus

Zapraszamy liderów, menedżerów, agile coachów, Scrum Masterów, Product Ownerów, liderów zmian oraz wszystkich, którzy chcą nauczyć się zarządzać w sytuacjach, kiedy nie mają władzy i nie mogą sprawować kontroli.

DOŁĄCZ DO NAS!

Studia Podyplomowe „Agile Leadership”

Jak zarządzać zespołami, nad którymi nie mamy władzy i których nie możemy w pełni kontrolować? Jak przygotować się do roli zwinnego lidera? Jak się w niej rozwijać i sprawdzać w codziennych sytuacjach?

Studia podyplomowe Agile Leadesrhip

Ruszyła rekrutacja do 2. edycji studiów podyplomowych Agile Leadership na Uniwersytecie SWPS. Studia adresowane są do liderów i menedżerów, którzy pragną zredefiniować swoje role i umiejętności przywódcze oraz doskonalić kompetencje w prowadzeniu interdyscyplinarnych, samoorganizujących się zespołów, znajdujących się na różnych etapach rozwoju, działających w warunkach permanentnej zmiany i niepewności.

Wszystkie szczegółowe informacje na temat kierunku są dostępne na stronie AGILE LEADERSHIP – STUDIA PODYPLOMOWE

TERMIN ROZPOCZĘCIA ZAJĘĆ: 20 marca 2021

Aplikuj

Oceń podcast

Jesteś tu jeszcze? Zaczekaj chwilę. Mam ogromną prośbę.

Algorytmy i sztuczna inteligencja mają co raz większy wpływ na nasze działania w sieci. Nie inaczej jest z podcastami. Jeśli ten odcinek przypadł Ci do gustu, oceń go proszę w swojej ulubionej aplikacji, której używasz do słuchania podcastów (Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts itp.).

Zajmie Ci to kilka chwil, a dzięki temu Menedżer Plus będzie mógł częściej pojawiać się w wynikach wyszukiwania i propozycjach dla nowych słuchaczy. Bardzo mi na tym zależy, bo w ten sposób społeczność zwinnych liderów będzie rosła w siłę! 💪💪💪

Wspólnie tworzymy liderów na zwinne czasy 🙌

Porozmawiajmy!

Jeżeli chcesz porozmawiać ze mną na temat z dzisiejszego odcinka, masz pomysł, kto powinien zostać gościem kolejnej audycji lub po prostu chcesz mnie lepiej poznać, napisz do mnie maila na podcast@mariuszchrapko.com.

  • youtube
  • spotify
  • apple
  • google
Komentarze są zamknięte.