MP 041: Pełna Moc Możliwości | Jacek Walkiewicz

Cykl: Podcast
1 sierpnia 2016
Menedżer Plus Podcast

4

Jacka Walkiewicza chyba nie trzeba już nikomu dzisiaj przedstawiać. Chociaż ciągle zdarzają się osoby, które po raz pierwszy trafiają w sieci na jego słynny wykład Pełna Moc Możliwości. I bardzo zazdroszczę im tego doświadczenia. Tych pierwszych refleksji, które zaczynają krążyć w głowie, najpierw powoli, a później coraz mocniej. Żeby uderzyć, trafić w punkt i skłonić do głębokiej zmiany… życia.

W dzisiejszym odcinku będziemy rozmawiali o życiu właśnie. O jego doświadczaniu. Jak mówi Jacek Walkiewicz, poznawanie smaku radości, smutku, żalu, tęsknoty, ciekawości – wszystko ma swój smak i wibrację. Dlatego warto ich doświadczać, chociaż nie wszyscy tego chcą.

Bo, w sferze komfortu niewiele może się zdarzyć. Prawdziwa rzeczywistość znajduje się jeszcze dalej. Następny krąg, do którego trzeba wejść, to są MARZENIA.

Gorąco zapraszam Was do wysłuchania tego odcinka i czerpania PEŁNEJ MOCY INSPIRACJI! 😉

Konkurs

W dzisiejszej audycji przygotowaliśmy dla Was mały konkurs. Do wygrania jest książka Jacka Walkiewicza, PEŁNA MOC ŻYCIA – książka naprawdę wyjątkowa! Każdy egzemplarz opatrzony jest specjalnym, unikalnym numerem, który jest odręcznie wypisany przez samego autora. Mój ma numer: 10205 😉
okładka1-1200x903
W ten sposób ta książka nie jest tylko jedną z wielu. Tylko tą jedną, jedyną – napisaną specjalnie dla Ciebie.

Warto jeszcze wspomnieć, że książka niebawem zostanie całkowicie wycofana ze sprzedaży i w takiej formie już nigdy się nie ukaże! Dlatego tym bardziej warto ją mieć! 😉

Co trzeba zrobić, żeby wygrać?

Wystarczy, że w komentarzach do dzisiejszego odcinka napiszecie:

Jakie jest Wasze najskrytsze marzenie, które czeka jeszcze na realizację?

Z nadesłanych propozycji wybierzemy najciekawszą, której autor otrzyma nagrodę.

Czas trwania konkursu

Konkurs potrwa do czwartku (4 sierpnia) 2016 roku. W piątek, w komentarzu do tego wpisu ogłoszę wyniki!

A więc… BANSAI! 🙂

Trzymamy mocno kciuki i czekam na Wasze odpowiedzi!

Poradnikowo

Dzisiaj w Poradnikowie chciałem was zachęcić do tego, żebyście wyrobili w sobie nawyk dzielenia zadań na mniejsze części.

Jestem przekonany, że każdy z was miał kiedyś do czynienia z zadaniami, które były tak duże, że niejako automatycznie odkładaliście w czasie ich realizację.

Najczęściej bierze się to stąd, że wielu z nas, kiedy planuje swoje codzienne prace, nie odróżnia projektu od zadania. Bardzo często te dwa pojęcia traktujemy jednakowo. A tak nie jest.

Dla mnie zrozumienie tej różnicy jest kluczem do zwiększenia osobistej produktywności.

„Projekt” to każdy możliwy rezultaty, który chcemy osiągnąć, a którego realizacja wymaga od nas więcej niż jednego zadania.

Projektu nie da się zrobić na raz. Tak jak nie da się przełknąć dużego kawałka mięsa. Żeby to zrobić, musicie go najpierw podzielić.

Podobnie, nie da się posprzątać strychu za jednym zamachem. Takie zadanie nie ma sensu. Ale, jeżeli sprzątanie strychu potraktujecie już jako projekt, to zupełnie zmienia się optyka. Odruchowo koncentrujecie się na tym, co jest faktycznie do zrobienia. Na tym, co doprowadzi wasz projekt do końca. Zaczynacie myśleć o zadaniach.

Najpierw posprzątam stare puszki po farbie. Potem wyrzucę stare kartony i pudełka po różnych domowych sprzętach. Zadzwonię do komisu meblowego, żeby przyjechali po szafki, które stoją tu od zeszłego remontu. I tak dalej.

Projektów nie są rabialne „na raz”. Zawsze realizujemy tylko pojedyncze zadania, które prowadzą do określonego rezultatu.

Projekt, to właśnie takie rezultat, który ma ukierunkować nas na konkretne działania. Nic więcej.

Pomyślcie teraz o zadaniach, których realizację odkładaliście w czasie. Czy to były faktycznie zadania, czy może projekty, których sobie nie uświadamialiście?

Materiały do audycji:

Oceń podcast w iTunes

Jeżeli podobał Wam się podcast, będę Wam bardzo wdzięczny za zostawienie oceny w iTunes. Każda gwiazdka, którą tam zostawicie przyczyni się do jego popularyzacji i docierania do nowych odbiorców.

Masz pytanie? Zostaw wiadomość!

Chciałbym Was szczerze zaprosić do współtworzenia mojego podcastu. Jestem mocno przekonany, że dzięki Waszym pytaniom i pomysłom podcast „Menedżer Plus” będzie jeszcze bardziej wartościowy i dostarczy Wam sporej dawki dobrej i praktycznej wiedzy, którą będziecie mogli na co dzień wykorzystać w swoich firmach i projektach.

Jeżeli chodzą Wam po głowie jakieś pytania lub ciekawe tematy, zostawcie wiadomość głosową. Sprawa jest bardzo prosta. Wystarczy tylko, że macie podpięty mikrofon i klikniecie tutaj. Uwaga! Maksymalna długość nagrania wynosi 90 sekund.

Zostaw komentarz

Jeżeli temat Was jakoś zainspirował dajcie znać i zostawcie swój komentarz. Chętnie włączę się w dalszą dyskusję i odpowiem na dodatkowe pytania.

Transkrypt podcastu

Kliknij tutaj, żeby pobrać podcast w wersji do poczytania.

  • youtube
  • spotify
  • apple
  • google