MP 160: Osamotnieni w świecie nieograniczonych kontaktów | Natalia Hatalska

Cykl: Podcast
8 listopada 2021
Menedżer Plus Podcast

2

Nasz świat zewnętrzny jest ciągle zagłuszany różnymi hałasami – dzwonek telefonu, powiadomienia z kanałów społecznościowych, kolejne maile, „ważne” newsy, nowe seriale na Netflixie.

Te wszystkie bodźce skutecznie nie pozwalają nam się wyciszyć, zajrzeć w głąb siebie, skoncentrować się na swoich myślach i doświadczeniach.

A tymczasem, jak pisze socjolog Jan Szczepański – „tylko w samotności mogę przymierzyć moją działalność w świecie zewnętrznym do prawdziwej miary tkwiącej we mnie”.

Samotność jest bardzo potrzebna w życiu każdego lidera. Chociażby po to, żeby zapytać siebie, jaki jest sens mojego działania? Po co to robię? Co chcę osiągnąć w życiu? Jaką wartość w nie wnoszę? Do czego zmierzam?

Gościem dzisiejszego odcinka jest Natalia Hatalska, autorka książki „Wiek paradoksów. Czy technologia nas ocali?”, analityczka trendów, założycielka i prezeska instytutu badań nad przyszłością infuture.institute.

Materiały do audycji:

Lorenzo Quinn, Rzeźba „Building Bridges” w Wenecji

SCRUM ASSISTANCE

W teorii Scrum nie ma przed Tobą tajemnic, lecz gdy przychodzi do praktycznego wykorzystania wiedzy, pojawiają się wątpliwości. Kolejne książki, które czytasz, zostawiają Cię z większą ilością pytań niż odpowiedzi. Wiesz, że przyjdzie Ci jeszcze mierzyć się z niejednym skomplikowanym problemem, o którym nie przeczytasz w żadnej z nich. Zdaje się, że mogę Ci pomóc…

Już za chwilę rusza kolejna edycja SCRUM ASSISTANCE – kursu, który pomoże Ci podejść do niejednego zawiłego problemu związanego ze stosowaniem Scrumu w praktyce! W 25 dni przeprowadzę cię przez 25 problemów, które napotkałem przy wdrażaniu Scruma w ponad 60 organizacjach.

scrum assistance-ad-www

Wewnątrz kursu znajdziesz:

  • 25 lekcji, dostępnych w formie audio i wideo,
  • 5 modułów tematycznych: Product Backlog, Planowanie i Szacowanie, Sprint, Spotkania, Praca w Zespole,
  • specjalnie przygotowane zestawy ćwiczeń, które przygotują Cię do praktycznego zastosowania wiedzy.
  • karty z transkrypcjami każdej lekcji.

Zostaw teorię teoretykom. Naucz się działać w praktyce! Pomogę Ci w tym.

mariuszchrapko.com

Oceń podcast

Jesteś tu jeszcze? Zaczekaj chwilę. Mam ogromną prośbę.

Algorytmy i sztuczna inteligencja mają co raz większy wpływ na nasze działania w sieci. Nie inaczej jest z podcastami. Jeśli ten odcinek przypadł Ci do gustu, oceń go proszę w swojej ulubionej aplikacji, której używasz do słuchania podcastów (Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts itp.).

Zajmie Ci to kilka chwil, a dzięki temu Menedżer Plus będzie mógł częściej pojawiać się w wynikach wyszukiwania i propozycjach dla nowych słuchaczy. Bardzo mi na tym zależy, bo w ten sposób społeczność zwinnych liderów będzie rosła w siłę! 💪💪💪

Wspólnie tworzymy liderów na zwinne czasy 🙌

Porozmawiajmy!

Jeżeli chcesz porozmawiać ze mną na temat z dzisiejszego odcinka, masz pomysł, kto powinien zostać gościem kolejnej audycji lub po prostu chcesz mnie lepiej poznać, napisz do mnie maila na podcast@mariuszchrapko.com.

  • youtube
  • spotify
  • apple
  • google
Komentarze są zamknięte.