MP 033: Jak ograć nawyki? Rozmawiam z Jadwigą Korzeniewską

Cykl: Podcast
11 kwietnia 2016
Menedżer Plus Podcast

4

Ile razy obiecywaliście sobie: „Zmienię się!”? Schudnę, zacznę biegać, przestanę tyle przesiadywać na Facebook, nie będę tak często sprawdzał maili na komórce albo rzucę palenie…

Tych pomysłów jest całe mnóstwo. Gorzej z realizacją, prawda? Każdego pierwszego dnia stycznia robimy sobie listę noworocznych postanowień… Potem mija kilka miesięcy… I kompletna flauta, jak by to powiedział żeglarz. Nie dzieje się nic! Najczęściej już w lutym zapominamy o naszych noworocznych postanowieniach. Później, w kolejnym roku robimy sobie listę tych samych postanowień, o których tak samo szybko zapominamy.

Nie realizujemy naszych celów, bo cały ten proces „zmiany osobistej” dużo nas kosztuje. Zmiana wiąże się z wyrzeczeniami i dyscypliną. Wymaga czasu i determinacji. To wszystko nas trochę przerasta. W efekcie, boimy się zmian. Omijamy je szerokim łukiem.

Do dzisiejszej audycji zaprosiłem Jadwigę Korzeniewską – socjologa, trenera i głównodowodzącą Laboratorium Zmieniacza, która pokaże wam jak ograć codzienne nawyki i wprowadzać skuteczne zmiany w życiu.

Poradnikowo

Są takie aplikacje, w których już po pierwszym logowaniu wiecie, że to jest coś wyjątkowego.

Dla mnie, na pewno, taką aplikacją jest WorkFlowy, o której chciałem wam dzisiaj opowiedzieć w Poradnikowie, i którą na pewno warto mieć.

WorkFlowy to absolutnie minimalistyczne, a przez to rewolucyjne narzędzie do przechowywania różnego rodzaju informacji, z którymi na co dzień macie do czynienia. To mogą być artykuły na bloga, projekty i związane z nimi zadania, listy zakupów, pomysły biznesowe. Co wam tylko przyjdzie do głowy. Narzędzie trochę przypomina Evernote czy One Note, ale to są prawdziwe kombajny do zarządzania informacjami. Natomiast ogromną zaletą WorkFlowy jest jego prostota.

Po zalogowaniu się do tego narzędzia, zobaczycie pustą kartkę i migający kursor. Każdy tekst, który wprowadzicie, automatycznie zamieni się w punkt na waszej checkliście. Wystarczy wcisnąć „Enter”, żeby dodać kolejny. Z kolei klawisz „Tab” umożliwia szybkie dodawanie podpunktów.

I tutaj pojawia się pierwsza, duża zaleta WorkFlowy – listy mogą być zagnieżdżane w nieskończoność. To w praktyce oznacza, że każdy punkt może mieć dowolnie wiele podpunktów, a te podpunkty mogą mieć kolejne i kolejne.

Każdą listę można też w łatwy sposób wysłać za pomocą zwykłego linku (bez konieczności logowania się do aplikacji) na przykład do członków zespołu projektowego, z którym pracujecie.

Na koniec, wspomnę o jeszcze jednej przydatnej rzeczy, w którą jest wyposażone WorkFlowy. Możecie używać tagów. Robi się to dokładnie tak samo jak na Twitterze, korzystając z symbolu „#” lub „@”. Tagi bardzo ułatwiają wyszukiwanie, bo możecie sobie na przykład wyświetlić obok siebie podpunkty, które pochodzą z zupełnie różnych list, a które dotyczą tego samego tematu.

WorkFlowy jest dostępne w dwóch wersjach: „darmowej” i „pro”. Korzystanie z wersji darmowej w zasadzie jest bezbolesne, ale ma pewne ograniczenia. Najważniejsze chyba polega na tym, że w wersji darmowej możecie utworzyć maksymalnie 500 nowych punktów w miesiącu, ale każdy z punktów może zawierać dowolną ilość tekstu. Cena wersji „pro” to $4,99 na miesiąc albo $49 na rok.

Konkurs w podcaście

Do wygrania jest książka gościa dzisiejszej audycji – Jadwigi Korzeniewskiej, Ograć nawyki. Jak stosować mechanizmy gier w procesie zmiany osobistej

ograć nawyki-okładka-mariuszchrapko.com

Co trzeba zrobić, żeby wygrać?

Wystarczy, że w komentarzach do dzisiejszego odcinka napiszecie:

JAKI NAWYK CHCIAŁBYŚ/ CHCIAŁABYŚ OGRAĆ?

Z nadesłanych propozycji wybierzemy najciekawszą, a jej autor otrzyma nagrodę.

Czas trwania konkursu

Konkurs potrwa do czwartku (14 kwietnia) 2016 roku. W piątek, w komentarzu do tego wpisu ogłosimy wyniki!

Trzymamy kciuki i czekam na Wasze odpowiedzi! 😉

Materiały, o których wspominałem podczas audycji:

Transkrypt podcastu

Kliknij tutaj, żeby pobrać podcast w wersji do poczytania.


Podoba Ci się ten odcinek? Zobacz inne i wspieraj moją pracę na Patronite!

mariuszchrapko.com

Oceń podcast

Jesteś tu jeszcze? Zaczekaj chwilę. Mam ogromną prośbę.

Algorytmy i sztuczna inteligencja mają co raz większy wpływ na nasze działania w sieci. Nie inaczej jest z podcastami. Jeśli ten odcinek przypadł Ci do gustu, oceń go proszę w swojej ulubionej aplikacji, której używasz do słuchania podcastów (Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts itp.).

Zajmie Ci to kilka chwil, a dzięki temu Menedżer Plus będzie mógł częściej pojawiać się w wynikach wyszukiwania i propozycjach dla nowych słuchaczy. Bardzo mi na tym zależy, bo w ten sposób społeczność zwinnych liderów będzie rosła w siłę! 💪💪💪

Wspólnie tworzymy liderów na zwinne czasy 🙌

Porozmawiajmy!

Jeżeli chcesz porozmawiać ze mną na temat z dzisiejszego odcinka, masz pomysł, kto powinien zostać gościem kolejnej audycji lub po prostu chcesz mnie lepiej poznać, napisz do mnie maila na podcast@mariuszchrapko.com.

  • youtube
  • spotify
  • apple
  • google