MP 078: Od motywacji do determinacji | Jakub Bączek

Cykl: Podcast
12 marca 2018
Menedżer Plus Podcast

5

Motywacja pracownika jest bardzo ważna. Ale sama motywacja bez determinacji jest tylko zwykłym „chciejstwem”, stanem „nice to have”. Co współcześni liderzy powinni robić, żeby zespół nie był tylko zmotywowany, ale także zdeterminowany do realizacji celu? Jakie warunki powinniśmy spełnić, żeby to się udało?

Gościem dzisiejszego odcinka jest Jakub Bączek – wykładowca biznesowy, akademicki i właściciel Akademii Trenerów Mentalnych. W 2014 roku na jego szyi zawisł złoty medal siatkarskich mistrzostw świata, ponieważ był trenerem mentalnym siatkarzy Stéphane’a Antigi.

Kuba mówi, że „marzenia się nie spełniają, marzenia się spełnia”. Bo wszystko jest w naszych rękach, jesteśmy wewnątrzsterowni i sami musimy wykonać pewną pracę, żeby osiągać życiowe cele.

Bardzo zapraszam do wysłuchania tej rozmowy! 😉

Marzenia się nie spełniają. Marzenia się spełnia.

Jakub B. Bączek

Konkurs

W dzisiejszej audycji przygotowaliśmy dla Was konkurs. Do wygrania jest książka gościa Jakuba B. Bączka pt. 25 MINIEMERYTUR™ razem z autografem autora 🙂

Co znajdziesz w tej książce?

 • Jak od zera Kuba doszedł do życia, w którym może sobie pozwolić na 25 wyjazdów zagranicznych rocznie?
 • Na czym polega jego autorska koncepcja Wolności Finansowej 50/50?
 • Jakie nawyki doprowadziły go do bycia rentierem i jak możesz je wzmacniać u siebie?

Jego przemyślenia i wnioski, odnajdziesz gdzieś pomiędzy Azją i Australią. Znajdziesz też wyzwania w okolicach Afryki i Europy. Nie zabraknie energii obu Ameryk i… pięknych zdjęć z podróży oraz anegdot na trasie.

Zwłaszcza jednak odnajdziesz w tej książce siłę, wiedzę, wiarę i mentalność korzystania z życia.

Co trzeba zrobić, żeby wygrać książkę?

Wystarczy, że w komentarzach do dzisiejszego odcinka odpowiecie na następujące pytanie:

Jakimi zasadami kierujecie się zarządzając sobą w czasie?

Z nadesłanych propozycji wybierzemy najciekawszą odpowiedź, a jej autor otrzyma nagrodę.

Czas trwania konkursu

Konkurs potrwa do czwartku (15 marca) 2018 roku. W piątek, w komentarzu do tego wpisu ogłosimy wyniki!

Trzymamy kciuki i czekam na Wasze odpowiedzi!

Materiały do audycji:

Scrum dla Zielonych – Rusza sprzedaż!

Dzisiaj rusza sprzedaż mojego nowego autorskiego szkolenia – SCRUM DLA ZIELONYCH! Woohoo! 🙂

Mimo, że Scrum, to metoda, która ciągle najczęściej jest stosowana w firmach IT, to wiem (mam na to dowody :)), że można ją z powodzeniem stosować dużo szerzej, poza branżą informatyczną.

Scrum jest metodą organizacji pracy zespołu, który pracuje nad rozwojem konkretnego produktu. Tym produktem wcale nie musi być software, konkretna aplikacja, czy system.

Produktem, do którego możecie wykorzystać Scruma może być np. stworzenie kampanii marketingowej, wypuszczenie programu radiowego lub telewizyjnego, realizacja projektów HR, projektów sprzedażowych, a także szeroko pojętych inicjatyw, które są domeną działań organizacji pozarządowych, czy charytatywnych.

Ja sam używam Scruma od 2004 roku. Pomagałem wdrożyć tę metodę w ponad 50 firmach i marzy mi się, żeby jak najwięcej zespołów mogło z niej skorzystać.

Dlatego, zdecydowałem się uruchomić mój nowy projekt edukacyjny „Scrum dla Zielonych”.

w co gramy w pracy

„Scrum dla Zielonych” to 1-dniowe szkolenie, które przygotowałem z myślą głównie o osobach nietechnicznych, takich które chcą poznać Scruma – chcą nauczyć się pracować w tej metodzie, i dzięki temu lepiej organizować swoją pracę w projektach, poznać techniki pracy zespołowej, które naprawdę działają i sprawdzają się w dzisiejszych turbulentnych czasach.

Obiecuję, że wiedza na szkoleniu będzie podana w bardzo przystępny sposób. Nie będę używał technicznego żargonu, technicznych i niezrozumiałych dla szerszego grona odbiorców przykładów – tak, żebyście wszystko dobrze zrozumieli 🙂

Oczywiście, na szkolenie zapraszam nie tylko osoby „nietechniczne”. Każdy kto chce poznać Scruma, nauczyć się tej metody – na pewno z tego szkolenia dużo skorzysta.

Dzisiaj rusza sprzedaż szkolenia „Scrum dla Zielonych” i potrwa TYLKO 2 TYGODNIE!

Wszystkie niezbędne szczegóły, program, znajdziecie na stronie scrumdlazielonych.pl

Start szkolenia: 16 kwietnia, 2018, Kraków

Gdybyście byli zainteresowani, zachęcam do rezerwacji miejsc. Mamy tylko 20 wejściówek. Spotykamy się w hotelu Radisson, tuż nieopodal krakowskich Plant i pięknego Rynku 🙂

Dla Fanów Scruma – Dwie grupy facebookowe

Chciałbym, żeby wszyscy fani zwinnego zarządzania mieli wspólne miejsce do szukania i uzyskiwania pomocy w zakresie codziennych scrumowych wyzwań, do wzajemnego pomagania sobie, inspiracji i motywowania.

 • Grupa SCRUM ASSISTANCE – tutaj zapraszam wszystkich, którzy są zainteresowani pokonywaniem różnego rodzaju problemów w Scrumie.

 • Grupa COACHING W SCRUMIE – idealne miejsce dla wszystkich Scrum Masterów i liderów, którym zależy na rozwoju siebie i zespołów, z którymi pracują.

Jeżeli jesteś zainteresowany budowaniem takiej społeczności – bardzo zapraszam! Mam nadzieję, że stworzymy wspólnie coś naprawdę fajnego i mega pomocnego w naszej codziennej pracy.

Oceń podcast w iTunes

Jeżeli korzystasz z aplikacji Podcasty:

 • Wyszukaj podcast „Menedżer Plus” w aplikacji
 • W sekcji „Programy” kliknij „Menedżer Plus”
 • Przejdź do zakładki „Oceny i recenzje”
 • Kliknij w link „Napisz recenzję”

Jeżeli korzystasz ze Stitchera:

 • Wejdź na stronę menedżerplus/stitcher
 • Przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno „Show Ratings and Reviews”
 • Kliknij „Write a review”

Masz pytanie? Zostaw wiadomość!

Chciałbym Was szczerze zaprosić do współtworzenia mojego podcastu. Jestem mocno przekonany, że dzięki Waszym pytaniom i pomysłom podcast „Menedżer Plus” będzie jeszcze bardziej wartościowy i dostarczy Wam sporej dawki dobrej i praktycznej wiedzy, którą będziecie mogli na co dzień wykorzystać w swoich firmach i projektach.

Jeżeli chodzą Wam po głowie jakieś pytania lub ciekawe tematy, zostawcie wiadomość głosową. Sprawa jest bardzo prosta. Wystarczy tylko, że macie podpięty mikrofon i klikniecie tutaj. Uwaga! Maksymalna długość nagrania wynosi 90 sekund.

Zostaw komentarz

Jeżeli temat Was jakoś zainspirował dajcie znać i zostawcie swój komentarz. Chętnie włączę się w dalszą dyskusję i odpowiem na dodatkowe pytania.

 • youtube
 • spotify
 • apple
 • google
Komentarze są zamknięte.