2
Po zwinne metody zarządzania coraz chętniej sięgają firmy, nie tylko z branży IT.
Polska firma rodzinna „JMP Flowers”, która uprawia ponad 70 odmian róż i aż 200 odmian orchidei, wykorzystuje zwinne metody do zarządzania swoimi wewnętrznymi projektami. Amerykańska rozgłośnia radiowa „National Public Radio” używa zwinnego podejścia do tworzenia nowych programów. Z kolei, wytwórnia win „Mission Bell Winery” wprowadziła zwinne metody we wszystkich obszarach swojej działalności, od produkcji i przechowywania win, aż po zarządzanie projektami.
Na czym polega fenomen zwinnych metod zarządzania? Czym różnią się od tradycyjnego podejścia? Jakie przynoszą firmom korzyści? Na co powinieneś zwrócić uwagę przy ich wdrażaniu?
Materiały do audycji:
A tu jeszcze filmik, który pochodzi z kanału Destina Sandlina „SmarterEveryDay”, na którym zbudowałem swoje wystąpienie. Bardzo często oglądam ten film wspólnie z liderami i menedżerami zanim wystartujemy z procesem zwinnej transformacji w firmie. Pokazuje, że zmiana naszego algorytmu myślenia wcale nie jest łatwa. Nasz mózg lubi poruszać się utartymi ścieżkami, do których chętnie wraca. Podobnie jest, jeśli chodzi o zwinne zarządzania. Najtrudniejsze w tym wszystkim jest przeprogramowanie naszej głowy. Wyrzucenie z niej tych wszystkich utartych algorytmów, do których nasz „projektowy mózg” od dawna był przyzwyczajony.
- Muzyka, którą wykorzystałem podczas audycji:
- NIKI J CRAWFORD, Right By My Side
Zwinne Szkolenia
Zwinne szkolenia, to intensywny program z obszaru zwinnego zarządzania i przywództwa, w którym oprócz dużej dawki wiedzy praktycznej, bardzo mocno stawiamy na ćwiczenia i pogłębiony rozwój naszych uczestników.
Uczymy zwinnych metod pracy, wspieramy Scrum Masterów i Agile Coachów, dajemy narzędzia do budowania i rozwijania zwinnych zespołów, pomagamy zwinnym liderom zmieniać świat zarządzania.
Daj znać, jeżeli chcesz się z nami „warsztatować”.
Oceń podcast
Jesteś tu jeszcze? Zaczekaj chwilę. Mam ogromną prośbę.
Algorytmy i sztuczna inteligencja mają co raz większy wpływ na nasze działania w sieci. Nie inaczej jest z podcastami. Jeśli ten odcinek przypadł Ci do gustu, oceń go proszę w swojej ulubionej aplikacji, której używasz do słuchania podcastów (Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts itp.).
Zajmie Ci to kilka chwil, a dzięki temu Menedżer Plus będzie mógł częściej pojawiać się w wynikach wyszukiwania i propozycjach dla nowych słuchaczy. Bardzo mi na tym zależy, bo w ten sposób społeczność zwinnych liderów będzie rosła w siłę! 💪💪💪
Wspólnie tworzymy liderów na zwinne czasy 🙌
Porozmawiajmy!
Jeżeli chcesz porozmawiać ze mną na temat z dzisiejszego odcinka, masz pomysł, kto powinien zostać gościem kolejnej audycji lub po prostu chcesz mnie lepiej poznać, napisz do mnie maila na podcast@mariuszchrapko.com.