MP 024: Mikroekspresje – klucz do skutecznej komunikacji | Witold Gotowski i Michał Skałba

Cykl: Podcast
14 grudnia 2015
Menedżer Plus Podcast

2

Ostatnio temat mikroekspresji stał się bardzo trendy – nie tylko za za sprawą dr Cala Lightmana (świetna rola Tima Rotha) z serialu Magia Kłamstwa.

Umiejętność odczytywania mikroekspresji, czyli bardzo krótkich (trwających nie więcej niż 0,5 sekundy) wyrazów naszej twarzy, to jeden z bardziej skutecznych sposobów na poprawę naszej codziennej komunikacji, w tym także zarządzania ludźmi.

Co ciekawe, mikroekspresje są uniwersalne na całym świecie. Tutaj nie ma znaczenia rasa czy kultura.

Mikroekspresje najczęściej „pojawiają się” na naszych twarzach zupełnie spontanicznie i nie jesteśmy ich w ogóle świadomi. Jest bardzo mało osób, które potrafi je skutecznie kontrolować.

Dzisiaj do programu zaprosiłem dwóch specjalistów od czytania ludzkich twarzy – Witolda Gotowskiego i Michała Skałbę, przedstawicieli firmy Center For Body Language w Polsce.

Zapraszam przed głośniki!

Poradnikowo:

Tym razem chciałem wam polecić ciekawą praktykę – „Agile Safari”. To jest jeden z moich ulubionych sposobów na promowanie metod zwinnych w firmie.

Załóżmy, że stosujecie Scruma w jakimś jednym, prężnie działającym zespole w swojej firmie i chcielibyście zarazić tym fantastycznym pomysłem inne zespoły, które pracują w sposób tradycyjny.

Jak to zrobić? Zaproście ich na agile’owe safari.

safari1-mariuszchrapko.com

Na czym to polega?

Osoby z innych zespołów projektowych na kilka tygodni „wskakują” do waszego zespołu, po to żeby zobaczyć i poczuć na własnej skórze, na czym polega codzienna praca w Scrumie. Jak wygląda planowanie sprintu, codzienne stand-upy, przeglądy i retrospektywy? Jak pracuje się w takim zwinnym zespole? Na czym polega samoorganizacja? Z jakimi wyzwaniami trzeba się mierzyć.

Machiavelli już 500 lat temu powiedział, że „ludzie nie mają zaufania do nowej rzeczy, dopóki nie spostrzegą, że opiera się ona na pewnym doświadczeniu”.

Agile Safari jest dobrym sposobem, żeby to doświadczenie zdobyć.

Materiały, o których wspominałem podczas audycji:

Oceń podcast w iTunes

Jeżeli podobał Wam się podcast, będę Wam bardzo wdzięczny za zostawienie oceny w iTunes. Każda gwiazdka, którą tam zostawicie przyczyni się do jego popularyzacji i docierania do nowych odbiorców.

Masz pytanie? Zostaw wiadomość!

Chciałbym Was szczerze zaprosić do współtworzenia mojego podcastu. Jestem mocno przekonany, że dzięki Waszym pytaniom i pomysłom podcast „Menedżer Plus” będzie jeszcze bardziej wartościowy i dostarczy Wam sporej dawki dobrej i praktycznej wiedzy, którą będziecie mogli na co dzień wykorzystać w swoich firmach i projektach.

Jeżeli chodzą Wam po głowie jakieś pytania lub ciekawe tematy, zostawcie wiadomość głosową. Sprawa jest bardzo prosta. Wystarczy tylko, że macie podpięty mikrofon i klikniecie tutaj. Uwaga! Maksymalna długość nagrania wynosi 90 sekund.

Zostaw komentarz

Jeżeli temat Was jakoś zainspirował dajcie znać i zostawcie swój komentarz. Chętnie włączę się w dalszą dyskusję i odpowiem na dodatkowe pytania.

Transkrypt podcastu

Kliknij tutaj, żeby pobrać podcast w wersji do poczytania.

  • youtube
  • spotify
  • apple
  • google
Komentarze są zamknięte.