MP 093: 10 mitów na temat coachingu | Ania Raimann i Ola Chrapko

Cykl: Podcast
5 listopada 2018
Menedżer Plus Podcast

4

Coaching, coaching, wszędzie o tym coachingu. Ostatnio popularność tej metody rośnie w zawrotnym tempie. Menedżerowie pracują z coachami. Zespoły pracują z coachami.

Z drugiej strony, zauważyłem, że im więcej się o coachingu mówi, tym więcej jest nieporozumień związanych z tą metodą rozwoju osobistego. Co jakiś czas, pojawia się w sieci nawet postulat, który żąda jej całkowitego zdelegalizowania. I, szczerze mówiąc – wcale się nie dziwię. Przeglądając Internety, ma się nieodparte wrażenie, że krytycy i zwolennicy coachingu – nie zawsze wiedzą o czym mówią.

W dzisiejszym odcinku będziemy chcieli trochę odczarować coaching. Z tej okazji, do programu zaprosiłem Anię Raimann i Olę Chrapko – dziewczyny z zespołu TeamHakerki.pl, które na co dzień zajmują się właśnie coachingiem. Wybraliśmy 10 najczęściej spotykanych mitów dotyczących tej metody i, krok po kroku, spróbujemy się z nimi rozprawić.

Czeka Was dużo fajnej i przydatnej treści, którą dodatkowo – od strony praktycznej – możecie wzbogacić fantastyczną wygraną w konkursie, który dla Was przygotowaliśmy😉 O wszystkich szczegółach opowiadamy w audycji.

Nie traćcie czasu! Zapraszam przed głośniki! 🎧🎤

Konkurs

Weź udział w konkursie i wygraj rewelacyjną nagrodę – SESJĘ TEAM COACHINGU z Twoim Zespołem!🔥🚀🎯 Sesja potrwa jeden dzień i będzie stricte dopasowana do sytuacji i specyfiki pracy Waszego zespołu.


Jeżeli Twój zespół ma sytuację, która wymaga przepracowania, chce usprawnić komunikację i wspólne działania, potrzebuje wsparcia w realizacji swoich celów, szuka motywacji – ten konkurs jest dla Ciebie!👈

Co trzeba zrobić, żeby wygrać?

Wystarczy, że w komentarzach do dzisiejszego odcinka odpowiecie na następujące pytanie:

Dlaczego TeamHakerki mają przeprowadzić sesję team coachingu akurat w Waszym zespole?

Z nadesłanych propozycji wybierzemy najciekawszą, a jej autor otrzyma nagrodę.

Czas trwania konkursu

Konkurs potrwa do czwartku (8 listopada) 2018 roku. W piątek, w komentarzu do tego wpisu ogłosimy wyniki!

Trzymamy kciuki i czekam na Wasze odpowiedzi!

Materiały do audycji:

Zapraszam na szkolenie „Coaching w Scrumie”, które odbędzie się w dniach 10-11 grudnia w WARSZAWIE. Do tej pory, wzięło w nim udział blisko 300 zadowolonych Scrum Masterów, Agile Coachów i Liderów Zespołów, którzy przeniosły swoje umiejętności na zupełnie NOWY POZIOM. To szkolenie odbywa się tylko 2 razy w roku. I to jest ostatnia edycja w 2018!

Jeżeli chcesz dołączyć do naszej zwinnej drużyny – ZAPRASZAM! 🏈🙃🚀

Sprzedaż kończy się już za kilka dni – 11 listopada!⏰

motionmailapp.com

Dla Fanów Scruma – Dwie grupy facebookowe

Chciałbym, żeby wszyscy fani zwinnego zarządzania mieli wspólne miejsce do szukania i uzyskiwania pomocy w zakresie codziennych scrumowych wyzwań, do wzajemnego pomagania sobie, inspiracji i motywowania.

 • Grupa SCRUM ASSISTANCE – tutaj zapraszam wszystkich, którzy są zainteresowani pokonywaniem różnego rodzaju problemów w Scrumie.

 • Grupa COACHING W SCRUMIE – idealne miejsce dla wszystkich Scrum Masterów i liderów, którym zależy na rozwoju siebie i zespołów, z którymi pracują.

Jeżeli jesteś zainteresowany budowaniem takiej społeczności – bardzo zapraszam! Mam nadzieję, że stworzymy wspólnie coś naprawdę fajnego i mega pomocnego w naszej codziennej pracy.

Oceń podcast w iTunes

Jeżeli korzystasz z aplikacji Podcasty:

 • Wyszukaj podcast „Menedżer Plus” w aplikacji
 • W sekcji „Programy” kliknij „Menedżer Plus”
 • Przejdź do zakładki „Oceny i recenzje”
 • Kliknij w link „Napisz recenzję”

Jeżeli korzystasz ze Stitchera:

 • Wejdź na stronę menedżerplus/stitcher
 • Przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno „Show Ratings and Reviews”
 • Kliknij „Write a review”

Masz pytanie? Zostaw wiadomość!

Chciałbym Was szczerze zaprosić do współtworzenia mojego podcastu. Jestem mocno przekonany, że dzięki Waszym pytaniom i pomysłom podcast „Menedżer Plus” będzie jeszcze bardziej wartościowy i dostarczy Wam sporej dawki dobrej i praktycznej wiedzy, którą będziecie mogli na co dzień wykorzystać w swoich firmach i projektach.

Jeżeli chodzą Wam po głowie jakieś pytania lub ciekawe tematy, zostawcie wiadomość głosową. Sprawa jest bardzo prosta. Wystarczy tylko, że macie podpięty mikrofon i klikniecie tutaj. Uwaga! Maksymalna długość nagrania wynosi 90 sekund.

Zostaw komentarz

Jeżeli temat Was jakoś zainspirował dajcie znać i zostawcie swój komentarz. Chętnie włączymy się w dalszą dyskusję i odpowiemy na dodatkowe pytania.

 • youtube
 • spotify
 • apple
 • google
Komentarze są zamknięte.