MP 054: Metoda Biegun, czyli jak osiągać swoje życiowe cele | Marek Kamiński

Cykl: Podcast
9 stycznia 2017
Menedżer Plus Podcast

4

No i co? Kolejny rok za nami. Zleciało jak z bicza strzelił. W 2016 postawiłem sobie cel, że do końca roku mój podcast będzie miał 100.000 pobrań. W Sylwestra sprawdzałem statystyki i ta liczba dobiła do 135.000. Ogromniaste dzięki!

Wszystkich Was ściskam wirtualnie „NA MISIA” – i obiecuję, że ten rok w Menedżerze Plus będzie jeszcze bardziej niesamowity. Czeka na Was wielu ciekawych gości i inspirujących tematów, które pozwolą wam lepiej zarządzać sobą i biznesem.

bear-1236442_1280

A dzisiaj, z związku z tym, że mamy Nowy Rok i wszyscy planują swoje osobiste i zawodowe cele – do podcastu zaprosiłem Marka Kamińskiego – polarnika, podróżnika, przedsiębiorcę.

Marek jako pierwszy na świecie zdobył w jednym roku dwa bieguny Ziemi: 23 maja 1995 wraz z Wojtkiem Moskalem dotarł na biegun północny, a 27 grudnia tego samego roku zdobył samotnie biegun południowy. Był uczestnikiem wielu wspaniałych wypraw w różne zakątki świata. Na pewno słyszeliście także o jego niesamowitej podróży na bieguny z niepełnosprawnym chłopcem Jaśkiem Melą.

Nie można opowiadać, że było się na biegunie, można jedynie opowiadać, jak się do niego doszło. (…) Biegun jest dla mnie właśnie tym wszystkim, co wprawia mnie w ruch. Biegun jest czymś, co wszyscy nosimy w sobie i co powinniśmy odkryć.

Marek Kamiński

Dzisiaj w podcaście, Marek opowie Wam o swoim nowym, autorskim pomyśle – METODZIE BIEGUN, która jest metodą odkrywania i zdobywania naszych osobistych, życiowych biegunów. Dzięki niej będziecie mogli lepiej poznać siebie i zrealizować swoje osobiste cele, które przed sobą stawiacie w 2017.

Zapraszam przed głośniki! 😉

Konkurs

To pierwszy odcinek w Nowym Roku 2017 i pierwszy konkurs 🙂

Do wygrania jest książka Marka Kamińskiego, Odkryj biegun, który nosisz w sobie, która jest doskonałym uzupełnieniem rozmowy w dzisiejszym odcinku.

mkaminski-ksiazka

Co trzeba zrobić, żeby wygrać?

Wystarczy, że w komentarzach do dzisiejszego odcinka napiszecie:

Kim jest dla Was zdobywca?
Z nadesłanych propozycji wybierzemy najciekawszą odpowiedź, a jej autor otrzyma nagrodę.

Czas trwania konkursu

Konkurs potrwa do czwartku (12 stycznia) 2017 roku. W piątek, w komentarzu do tego wpisu ogłosimy wyniki!

Trzymamy kciuki i czekam na Wasze odpowiedzi! 🙂

Poradnikowo

Dzisiaj w Poradnikowie, chciałem polecić wam książkę, które jest jedną z lepszych książek o zarządzaniu, jakie ostatnio czytałem.

Książkę napisał Jarek Szulski, nauczyciel geografii z warszawskiego gimnazjum im. Reytana, który słynie z niekonwencjonalnych pomysłów wychowawczych. Stawia same piątki i robi wszystko, by nie być autorytetem.

Książka nosi tytuł „Sor” – (nie) zdarza się w szkole. I opowiada o szkole. Ale jest to szkoła zupełnie wyjątkowa – szkoła krytycznego myślenia, współpracy, wzajemnej solidarności, niepoprzestawania na oklepanych rozwiązaniach, szukania wartości cenniejszych niż wysoka średnia, dobre studia i świetnie płatna praca.

sor-jszulski

Co ciekawe, w książce nie ma nic o zarządzaniu. Wystarczy jednak zamienić szkołę na firmę, klasę na zespół, a nauczyciela na lidera, żeby mieć świetny poradnik dobrego zarządzania.

Książkę przeczytałem jednym tchem, jak dobrym kryminał, po którym długo nie można zasnąć (bo większość książek czytam „do poduszki” 🙂 Zrobiłem dużo notatek, pozaznaczałem mnóstwo ciekawych cytatów, jak choćby ten:

Szkoła to przede wszystkim miejsce spotkań człowieka z człowiekiem.

Albo ten:

Od pierwszego spotkania z uczniami z klasy wychowawczej budowałem bliskie i serdeczne relacje, lecz w istocie przyświecał mi cel nadrzędny: jak najszybciej stać się niepotrzebnym.

Książka tak mi się spodobała, że postanowiłem zaprosić jej autora – Jarka Szulskiego do jednego z najbliższych odcinków podcastu. Zapowiada się bardzo ciekawa rozmowa 😉

Materiały do audycji:

Oceń podcast w iTunes

Jeżeli podobał Wam się podcast, będę Wam bardzo wdzięczny za zostawienie oceny w iTunes. Każda gwiazdka, którą tam zostawicie przyczyni się do jego popularyzacji i docierania do nowych odbiorców.

Masz pytanie? Zostaw wiadomość!

Chciałbym Was szczerze zaprosić do współtworzenia mojego podcastu. Jestem mocno przekonany, że dzięki Waszym pytaniom i pomysłom podcast „Menedżer Plus” będzie jeszcze bardziej wartościowy i dostarczy Wam sporej dawki dobrej i praktycznej wiedzy, którą będziecie mogli na co dzień wykorzystać w swoich firmach i projektach.

Jeżeli chodzą Wam po głowie jakieś pytania lub ciekawe tematy, zostawcie wiadomość głosową. Sprawa jest bardzo prosta. Wystarczy tylko, że macie podpięty mikrofon i klikniecie tutaj. Uwaga! Maksymalna długość nagrania wynosi 90 sekund.

Zostaw komentarz

Jeżeli temat Was jakoś zainspirował dajcie znać i zostawcie swój komentarz. Chętnie włączę się w dalszą dyskusję i odpowiem na dodatkowe pytania.

Transkrypt podcastu

Kliknij tutaj, żeby pobrać podcast w wersji do poczytania.

  • youtube
  • spotify
  • apple
  • google