MP 140: Mastermind – jak go wykorzystać w firmie?

Cykl: Podcast
26 października 2020
Menedżer Plus Podcast

3

Napoleon Hill, który jest uznawany za twórcę koncepcji grup mastermindowych pisał, że mastermind to synergia umysłów. Siła mastermindu wypływa z połączenia wiedzy i doświadczenia kilku osób, które dzieląc się swoimi myślami i pomysłami, tworzą nową, większą wartość. Innymi słowy, „co dwie głowy, to nie jedna”.

Do nagrania dzisiejszej rozmowy zaprosiłem Anię Dyl, która od lat zajmuję się rozwijaniem kompetencji zawodowych i pracą z grupami w firmach i na sali szkoleniowej. Na własnej
skórze wielokrotnie doświadczyła tego, jak wielki wpływ na prowadzenie biznesu ma uczestnictwo w grupie mastermind.

Ta rozmowa jest bardzo praktyczna. Dowiesz się nie tylko o podstawach mastermindu (od czego zacząć, jak go prowadzić, czego unikać), ale także jak możesz wykorzystać go w firmie – na przykład do prowadzenia wewnętrznych społeczności praktyków (ang. community of practice) w organizacjach, które stosują podejście agile.

Bardzo praktyczna rozmowa! Zabierz koniecznie notes, bo będzie co notować 🙂

Konkurs

W dzisiejszej audycji przygotowaliśmy dla Was mały konkurs. Do wygrania jest książka (ebook) Ani Dyl – „Mastermind w praktyce. Przejdź od gadania do działania. Sięgnij po paliwo rakietowe dla Twojego biznesu!”

mastermind w praktyce-anna dyl

Co trzeba zrobić, żeby wygrać?

Wystarczy, że w komentarzach do dzisiejszego odcinka odpowiecie na następujące pytanie:

Jaki swój cel (rezultat, projekt) zawodowy moglibyście rozwijać korzystając z grupy mastermindowej?

Z nadesłanych propozycji wybierzemy najciekawszą, a jej autor otrzyma nagrodę.

Czas trwania konkursu

Konkurs potrwa do piątkuu (30 października) 2020 roku. W piątek, w komentarzu do tego wpisu ogłosimy wyniki!

Trzymamy kciuki i czekam na Wasze odpowiedzi!

Materiały do audycji:

Aplikacja BAZO

Aplikacja BAZO to kompleksowe narzędzie do najszybszego pozyskania kontaktów ze strony internetowej. Zobacz jaka firma przegląda Twoją stronę i co na niej robi. Poproś o telefon lub maila w najbardziej uprzejmy sposób. Zmień użytkownika „Ja tylko się rozglądam” w nowego klienta!

BAZO

Kod rabatowy

Chcesz wypróbować narzędzie? Jako słuchacz podcastu możesz skorzystać z wyjątkowego kodu rabatowego: chrapko99

Uruchom kod i aktywuj 99% rabat na pierwsze 3 miesiące używania aplikacji BAZO! Śpiesz się, kod jest ważny tylko przez 14 dni i zadziała jedynie 7 razy!

Skorzystaj z kodu rabatowego w linku do rejestracji!

Agile Leadership Tribe

Agile Leadership Tribe – to platforma online, która jest miejscem wymiany doświadczeń, rozwoju i budowania relacji. To szczególny program rozwoju dla liderów, którym zależy na świadomym kształtowaniu swojego przywództwa.

Dołącz do naszej społeczności i korzystaj z MOCY korzyści, które dla Ciebie przygotowaliśmy – bazy wiedzy, forum dyskusyjnego, webinarów, klubu czytelniczego, cyklu miesięcznych wyzwań oraz konkretnych planów rozwojowych i systemu informacji zwrotnej.

Nie możemy spowodować transformacji – to byłoby po prostu manipulacją. Ale możemy tworzyć środowisko, dzięki któremu transformacja będzie mogła się wydarzyć.

agile leaderhsip tribe-menedżer plus

Zapraszamy liderów, menedżerów, agile coachów, Scrum Masterów, Product Ownerów, liderów zmian oraz wszystkich, którzy chcą nauczyć się zarządzać w sytuacjach, kiedy nie mają władzy i nie mogą sprawować kontroli.
SPRZEDAŻ NOWYCH ABONAMENTÓW będzie możliwa w grudniu 2020⏰⏰⏰

ZAPISZ SIĘ NA LISTĘ OSÓB ZAINTERESOWANYCH!

Oceń podcast w iTunes

Jeżeli korzystasz z aplikacji Podcasty:

  • Wyszukaj podcast „Menedżer Plus” w aplikacji
  • W sekcji „Programy” kliknij „Menedżer Plus”
  • Przejdź do zakładki „Oceny i recenzje”
  • Kliknij w link „Napisz recenzję”

Jeżeli korzystasz ze Stitchera:

  • Wejdź na stronę menedżerplus/stitcher
  • Przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno „Show Ratings and Reviews”
  • Kliknij „Write a review”

Masz pytanie? Zostaw wiadomość!

Chciałbym Was szczerze zaprosić do współtworzenia mojego podcastu. Jestem mocno przekonany, że dzięki Waszym pytaniom i pomysłom podcast „Menedżer Plus” będzie jeszcze bardziej wartościowy i dostarczy Wam sporej dawki dobrej i praktycznej wiedzy, którą będziecie mogli na co dzień wykorzystać w swoich firmach i projektach.

Jeżeli chodzą Wam po głowie jakieś pytania lub ciekawe tematy, zostawcie wiadomość głosową. Sprawa jest bardzo prosta. Wystarczy tylko, że macie podpięty mikrofon i klikniecie tutaj. Uwaga! Maksymalna długość nagrania wynosi 90 sekund.

Zostaw komentarz

Jeżeli temat Was jakoś zainspirował dajcie znać i zostawcie swój komentarz. Chętnie włączę się w dalszą dyskusję i odpowiem na dodatkowe pytania.