1
Dzisiejszy temat dotyka bardzo ważnej rzeczy pomiędzy liderem a pracownikiem czy zespołem. Chodzi o temat odrębności. Może konkretniej – chodzi o patrzenie na drugą osobę jako na kogoś, kto posiada odrębną tożsamość. Ważnym zadaniem liderów, liderek jest to, aby nie tylko szanować taką indywidualność, ale też z całego serca ją wspierać. To bardzo trudne i niestety nie zawsze nam to wychodzi… W praktyce trudno nam taką odrębność zaakceptować.
Szczególnym problemem, pewnego rodzaju wypaczeniem respektowania tej odrębności jest postawa, która nazywa się skrajnym narcyzmem. A jak to ze skrajnościami często bywa, ten nie jest dobry. Mocno różni się od tego pozytywnego narcyzmu, który ma mocne znaczenie w naszym indywidualnym rozwoju.
Jak pracować z narcystycznym liderem w firmie? To jest właśnie temat, na który spróbujemy dzisiaj odpowiedzieć w kolejnym, 220. odcinku podcastu Menedżer Plus.
Zapraszam!
—
Muzyka, którą słyszysz w audycji, pochodzi z Artlist.io. W dzisiejszym odcinku wysłuchasz utworu: Julian Hartwell – Say no more
Oceń podcast
Jesteś tu jeszcze? Zaczekaj chwilę. Mam ogromną prośbę.
Algorytmy i sztuczna inteligencja mają co raz większy wpływ na nasze działania w sieci. Nie inaczej jest z podcastami. Jeśli ten odcinek przypadł Ci do gustu, oceń go proszę w swojej ulubionej aplikacji, której używasz do słuchania podcastów (Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts itp.).
Zajmie Ci to kilka chwil, a dzięki temu Menedżer Plus będzie mógł częściej pojawiać się w wynikach wyszukiwania i propozycjach dla nowych słuchaczy. Bardzo mi na tym zależy, bo w ten sposób społeczność zwinnych liderów będzie rosła w siłę! 💪💪💪
Wspólnie tworzymy liderów na zwinne czasy 🙌
Porozmawiajmy!
Jeżeli chcesz porozmawiać ze mną na temat z dzisiejszego odcinka, masz pomysł, kto powinien zostać gościem kolejnej audycji lub po prostu chcesz mnie lepiej poznać, napisz do mnie maila na podcast@mariuszchrapko.com.