MP 180: Leadersheep na wypasie | Reportaż

Cykl: Podcast
22 sierpnia 2022
Menedżer Plus Podcast

3

W końcu!

Nie przypuszczałem, że kiedykolwiek zacznę wpis na moim blogu tymi słowami, ale powstawaniu tego odcinka towarzyszyło wiele emocji – wierz mi! Mój pierwszy reportaż, o którym przecież tyle ostatnio opowiadałem, już jest. Bardzo się cieszę, że dzisiaj mogę oddać Ci go do wysłuchania!

Należy Ci się także kilka słów wstępu – no bo i skąd nagle wziął się ten reportaż? No właśnie.

Pewnie zastanawia Cię tytuł dzisiejszego odcinka. Sprawa jest prosta. W czerwcu brałem udział w dość nietypowym wydarzeniu. Wspólnie z alumnami kierunku „Agile Leadership” na Uniwersytecie SWPS pojechaliśmy w Beskidy, żeby uczyć się przywództwa od… – UWAGA! – pasterzy i owiec.

Przez trzy dni włóczyliśmy się po halach z pasterzem i owcami. Rozmawialiśmy, słuchaliśmy wykładów, doświadczaliśmy. Szukaliśmy przełożenia tego wszystkiego, co mogliśmy tam zaobserwować obserwowaliśmy, z czym się spotykaliśmy, na codzienne życie liderów i ich zespołów.

To wydarzenie było zwieńczeniem naszej rocznej pracy – pracy, którą rozpoczęliśmy na Uniwersytecie SWPS i kontynuowaliśmy długo po nich. Wszystko to absolutnie nie byłoby to możliwe, gdyby nie Magda Kamińska, która jest autorką tego zwariowanego pomysłu – żeby w naturze, z pasterzami i owcami uczyć się dobrego liderowania; liderowania, które oparte jest na służbie.

Magda gościła w moim podcaście. To, o czym opowiadała, tak mi się spodobało, że zaprosiłem ją do poprowadzenia zajęć w ramach kierunku Agile Leadership.

Wracać do reportażu – pomyślałem sobie, że najtrudniej będzie o tym opowiedzieć. Bałem się, że to spłycę, że to wszystko będzie trącić banałem. Tym bardziej, że jak o tym próbowałem opowiedzieć kilku znajomym, reagowali jakby to było szkolenie połączone z imprezą integracyjną. Scenariusz był dokładnie taki, jakiego się obawiałem. Dlatego pomyślałem właśnie o zrobieniu reportażu. Początkowo w ogóle tego nie planowałem!2

Jak wybierałem się na wypas, pomyślałem, że zabiorę ze sobą mikrofon i cyfrowy rejestrator. Nagram kilka rozmów, dodam swój komentarz i coś z tego będzie. Jednak pierwszego dnia, jak sobie wieczorem odsłuchiwałem nagrania pomyślałem – nie! To jest materiał na reportaż! Reportaż, którego nigdy w życiu nie robiłem! 🙂

Po warsztatach wróciłem z mnóstwem plików audio – było ich ponad 100.

Udało się. Dzisiaj mogę opowiedzieć Ci o tym, co przeżyłem. Mogą opowiedzieć Ci to inni uczestnicy. Na końcu, mogę Cię tam na chwilę zabrać.

To pierwszy tego typu materiał w moim podcaście. Mam nadzieję, że Ci się spodoba. Koniecznie daj znać, jak było!

Teraz, zapraszam Cię na reportaż „Leadersheep na wypasie”.

Realizacja, miks i mastering: Michał Korzeniowski, Studio Nonagram, Kraków
Muzyka: Stefan Błaszczyński, projekt Flecista 2.0 (odcinek 1)


Podoba Ci się ten odcinek? Zobacz inne i wspieraj moją pracę na Patronite!

mariuszchrapko.com

Oceń podcast

Jesteś tu jeszcze? Zaczekaj chwilę. Mam ogromną prośbę.

Algorytmy i sztuczna inteligencja mają co raz większy wpływ na nasze działania w sieci. Nie inaczej jest z podcastami. Jeśli ten odcinek przypadł Ci do gustu, oceń go proszę w swojej ulubionej aplikacji, której używasz do słuchania podcastów (Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts itp.).

Zajmie Ci to kilka chwil, a dzięki temu Menedżer Plus będzie mógł częściej pojawiać się w wynikach wyszukiwania i propozycjach dla nowych słuchaczy. Bardzo mi na tym zależy, bo w ten sposób społeczność zwinnych liderów będzie rosła w siłę! 💪💪💪

Wspólnie tworzymy liderów na zwinne czasy 🙌

Porozmawiajmy!

Jeżeli chcesz porozmawiać ze mną na temat z dzisiejszego odcinka, masz pomysł, kto powinien zostać gościem kolejnej audycji lub po prostu chcesz mnie lepiej poznać, napisz do mnie maila na podcast@mariuszchrapko.com.

  • youtube
  • spotify
  • apple
  • google
Komentarze są zamknięte.