MP 119: Jak zwiększać zaangażowanie pracowników?

Cykl: Podcast
9 marca 2020
Menedżer Plus Podcast

2

Olga Tokarczuk, w jednym z pierwszych wywiadów, które udzieliła po otrzymaniu Nagrody Nobla powiedziała, że: „żyjemy w czasach kompletnej zmiany paradygmatu, który nam do tej pory wystarczał”. Odnosiła to do sfery społeczno-politycznej, ale słowa te są bardzo prawdziwe także w obszarze zarządzania.

W dzisiejszym odcinku zmierzymy się z jednym, ale jakże istotnym elementem tego nowego paradygmatu – motywacją. Niestety, duża część naszych przekonań w tym obszarze jest po prostu nieprawdziwa i ma problem z kompatybilnością w kontekście wykonywanej przez nas pracy.

Niestety, wiele firm pozostaje w tyle, jeśli chodzi o rozumienie tego, co nas motywuje i wciąż bazuje na poglądach, że ludzie – podobnie jak inne zwierzęta – działają według stosunkowo prostych zasad opierających się na stałych, odruchowych lub wyuczonych reakcjach na bodźce. Tymczasem, wyniki badań psychologicznych z ostatnich kilkunastu lat nie potwierdzają prawdziwości tego stwierdzenia. Ludzie nie funkcjonują jak szczury w laboratoryjnych eksperymentach.

Gościem dzisiejszego odcinka jest Marek Matkowski – doświadczony psycholog biznesu, konsultant, trener i wykładowca, który specjalizuje się w budowaniu i zwiększaniu zaangażowania pracowników.

Zapraszam przed głośniki! 🎧🎤🔥

mariuszchrapko.com

Materiały do audycji:

Zwinne Szkolenia

Zwinne szkolenia, to intensywny program z obszaru zwinnego zarządzania i przywództwa, w którym oprócz dużej dawki wiedzy praktycznej, bardzo mocno stawiamy na ćwiczenia i pogłębiony rozwój naszych uczestników.

Uczymy zwinnych metod pracy, wspieramy Scrum Masterów i Agile Coachów, dajemy narzędzia do budowania i rozwijania zwinnych zespołów, pomagamy zwinnym liderom zmieniać świat zarządzania.

Daj znać, jeżeli chcesz się z nami „warsztatować”.

zwinneszkolenia.pl

Oceń podcast w iTunes

Jeżeli korzystasz z aplikacji Podcasty:

  • Wyszukaj podcast „Menedżer Plus” w aplikacji
  • W sekcji „Programy” kliknij „Menedżer Plus”
  • Przejdź do zakładki „Oceny i recenzje”
  • Kliknij w link „Napisz recenzję”

Jeżeli korzystasz ze Stitchera:

  • Wejdź na stronę menedżerplus/stitcher
  • Przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno „Show Ratings and Reviews”
  • Kliknij „Write a review”

Masz pytanie? Zostaw wiadomość!

Chciałbym Was szczerze zaprosić do współtworzenia mojego podcastu. Jestem mocno przekonany, że dzięki Waszym pytaniom i pomysłom podcast „Menedżer Plus” będzie jeszcze bardziej wartościowy i dostarczy Wam sporej dawki dobrej i praktycznej wiedzy, którą będziecie mogli na co dzień wykorzystać w swoich firmach i projektach.

Jeżeli chodzą Wam po głowie jakieś pytania lub ciekawe tematy, zostawcie wiadomość głosową. Sprawa jest bardzo prosta. Wystarczy tylko, że macie podpięty mikrofon i klikniecie tutaj. Uwaga! Maksymalna długość nagrania wynosi 90 sekund.

Zostaw komentarz

Jeżeli temat Was jakoś zainspirował dajcie znać i zostawcie swój komentarz. Chętnie włączę się w dalszą dyskusję i odpowiem na dodatkowe pytania.