MP 119: Jak zwiększać zaangażowanie pracowników? | Marek Matkowski

Cykl: Podcast
9 marca 2020
Menedżer Plus Podcast

2

Olga Tokarczuk, w jednym z pierwszych wywiadów, które udzieliła po otrzymaniu Nagrody Nobla powiedziała, że: „żyjemy w czasach kompletnej zmiany paradygmatu, który nam do tej pory wystarczał”. Odnosiła to do sfery społeczno-politycznej, ale słowa te są bardzo prawdziwe także w obszarze zarządzania.

W dzisiejszym odcinku zmierzymy się z jednym, ale jakże istotnym elementem tego nowego paradygmatu – motywacją. Niestety, duża część naszych przekonań w tym obszarze jest po prostu nieprawdziwa i ma problem z kompatybilnością w kontekście wykonywanej przez nas pracy.

Niestety, wiele firm pozostaje w tyle, jeśli chodzi o rozumienie tego, co nas motywuje i wciąż bazuje na poglądach, że ludzie – podobnie jak inne zwierzęta – działają według stosunkowo prostych zasad opierających się na stałych, odruchowych lub wyuczonych reakcjach na bodźce. Tymczasem, wyniki badań psychologicznych z ostatnich kilkunastu lat nie potwierdzają prawdziwości tego stwierdzenia. Ludzie nie funkcjonują jak szczury w laboratoryjnych eksperymentach.

Gościem dzisiejszego odcinka jest Marek Matkowski – doświadczony psycholog biznesu, konsultant, trener i wykładowca, który specjalizuje się w budowaniu i zwiększaniu zaangażowania pracowników.

Zapraszam przed głośniki! 🎧🎤🔥

mariuszchrapko.com

Materiały do audycji:

Zwinne Szkolenia

Zwinne szkolenia, to intensywny program z obszaru zwinnego zarządzania i przywództwa, w którym oprócz dużej dawki wiedzy praktycznej, bardzo mocno stawiamy na ćwiczenia i pogłębiony rozwój naszych uczestników.

Uczymy zwinnych metod pracy, wspieramy Scrum Masterów i Agile Coachów, dajemy narzędzia do budowania i rozwijania zwinnych zespołów, pomagamy zwinnym liderom zmieniać świat zarządzania.

Daj znać, jeżeli chcesz się z nami „warsztatować”.

zwinneszkolenia.pl

Oceń podcast

Jesteś tu jeszcze? Zaczekaj chwilę. Mam ogromną prośbę.

Algorytmy i sztuczna inteligencja mają co raz większy wpływ na nasze działania w sieci. Nie inaczej jest z podcastami. Jeśli ten odcinek przypadł Ci do gustu, oceń go proszę w swojej ulubionej aplikacji, której używasz do słuchania podcastów (Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts itp.).

Zajmie Ci to kilka chwil, a dzięki temu Menedżer Plus będzie mógł częściej pojawiać się w wynikach wyszukiwania i propozycjach dla nowych słuchaczy. Bardzo mi na tym zależy, bo w ten sposób społeczność zwinnych liderów będzie rosła w siłę! 💪💪💪

Wspólnie tworzymy liderów na zwinne czasy 🙌

Porozmawiajmy!

Jeżeli chcesz porozmawiać ze mną na temat z dzisiejszego odcinka, masz pomysł, kto powinien zostać gościem kolejnej audycji lub po prostu chcesz mnie lepiej poznać, napisz do mnie maila na podcast@mariuszchrapko.com.

  • youtube
  • spotify
  • apple
  • google
Komentarze są zamknięte.