MP 111: Jak wyciągnąć zespół w kosmos?

Cykl: Podcast
26 sierpnia 2019
Menedżer Plus Podcast

4

Kreatywny zespół jest taki jak kreatywny człowiek: wytwarza rzeczy nowe i wartościowe – mówi Sylwia Hull-Wosiek, gość dzisiejszej audycji. Przy czym „nowe” wcale nie oznacza takich, których „nigdy nie było”. Chodzi o rzeczy, których nie było w danej organizacji, a zdecydowanie poprawią sposób w jaki funkcjonuje.

Każdy zespół, bez względu na branżę – ma do zrealizowania określoną pulę zadań – stworzyć genialny produkt, konkurencyjną na rynku usługę, lub osiągnąć biznesowy wynik. Kreatywność może mu w tym bardzo pomóc. Oprócz tego, że ma wpływ na jakość pracy zespołu, wspiera także realizację „twardych” celów biznesowych.

Sylwia Hull-Wosiek na co dzień pracuje w Concordia Design jako Development & Creativity Manager. Stworzyła metodę „Creativity thinking” – efekt jej wieloletnich doświadczeń, refleksji i pracy projektowej w oparciu o techniki kreatywne, design thinking i praktykę HR.

Uczy, jak obudzić kreatywność – czyli jak twórcze pomysły (wewnętrznego dziecka) każdego z nas przełożyć na praktyczne rozwiązania.

Zapraszam do wysłuchania tej kreatywnej rozmowy 🎧🎤🚀

mariuszchrapko.com

Konkurs

W dzisiejszym odcinku, wspólnie z PMI Wrocław przygotowaliśmy dla Was bardzo wyjątkowy konkurs. Tym razem do wygrania jest wejściówka na Konferencję Management 360, która odbędzie się 25 października w Double Tree by Hilton Wrocław.

Organizatorzy gwarantują, że zaskoczą zupełnie nowym podejściem do zarządzania i dotkną każdej części zarządzania projektami.

W tym roku, wśród zaproszonych gości pojawią się między innymi (wszyscy trzej gościli w podcaście „Menedżer Plus”😉🎤):

  • Generał Roman Polko – Generał, komandos, dwukrotny dowódca elitarnej jednostki GROM, doktor zarządzania. Kierował zagranicznymi misjami wojennymi i stabilizacyjnymi. Doradzał Prezydentowi Miasta Stołecznego Warszawy oraz Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawach zwalczania terroryzmu i bezpieczeństwa. Był zastępcą Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Od 10 lat doradza menedżerom i kadrze kierowniczej czołowych polskich i zagranicznych firm i korporacji.
  • Drugi prelegent również gościł a podkaście „Menedżer Plus” a jest nim Bartosz Bieszyński. Odpowiadał za przygotowywanie, nadzór i realizację eventów w takich firmach jak m.in. PKN Orlen, Ernst&Young Polska, czy ceremonię otwarcia World Games we Wrocławiu.
  • Jacek Wieczorek – agile coach, autor książki Labirynty Scruma, współtworzy portal agile247.pl oraz podkast „Porządny Agile”.

Wszystkie szczegóły konferencji znajdziecie na stronie www.management360.pl

Co trzeba zrobić, żeby wygrać?

Wystarczy, że w komentarzach do dzisiejszego odcinka odpowiecie na następujące pytanie:

Co dla Ciebie oznacza Management 360?

Z nadesłanych propozycji wybierzemy najciekawszą, a jej autor otrzyma nagrodę.

Czas trwania konkursu

Konkurs potrwa do czwartku (29 sierpnia) 2019 roku. W piątek, w komentarzu do tego wpisu ogłosimy wyniki!

Trzymamy kciuki i czekam na Wasze odpowiedzi!

Ale to nie wszystko…

Dla wszystkich słuchaczy podcastu „Menedżer Plus” organizatorzy konkursu zaoferowali 15% zniżki. Wystarczy, że przy rejestracji na stronie konferencji w polu „Uwagi” – wpiszecie hasło: „menedżer plus”.

Materiały do audycji:

Dla Fanów Scruma – Dwie grupy facebookowe

Chciałbym, żeby wszyscy fani zwinnego zarządzania mieli wspólne miejsce do szukania i uzyskiwania pomocy w zakresie codziennych scrumowych wyzwań, do wzajemnego pomagania sobie, inspiracji i motywowania.

  • Grupa SCRUM ASSISTANCE – tutaj zapraszam wszystkich, którzy są zainteresowani pokonywaniem różnego rodzaju problemów w Scrumie.
  • Grupa COACHING W SCRUMIE – idealne miejsce dla wszystkich Scrum Masterów i liderów, którym zależy na rozwoju siebie i zespołów, z którymi pracują.

Jeżeli jesteś zainteresowany budowaniem takiej społeczności – bardzo zapraszam! Mam nadzieję, że stworzymy wspólnie coś naprawdę fajnego i mega pomocnego w naszej codziennej pracy.

Oceń podcast

Jesteś tu jeszcze? Zaczekaj chwilę. Mam ogromną prośbę.

Algorytmy i sztuczna inteligencja mają co raz większy wpływ na nasze działania w sieci. Nie inaczej jest z podcastami. Jeśli ten odcinek przypadł Ci do gustu, oceń go proszę w swojej ulubionej aplikacji, której używasz do słuchania podcastów (Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts itp.).

Zajmie Ci to kilka chwil, a dzięki temu Menedżer Plus będzie mógł częściej pojawiać się w wynikach wyszukiwania i propozycjach dla nowych słuchaczy. Bardzo mi na tym zależy, bo w ten sposób społeczność zwinnych liderów będzie rosła w siłę! 💪💪💪

Wspólnie tworzymy liderów na zwinne czasy 🙌

Porozmawiajmy!

Jeżeli chcesz porozmawiać ze mną na temat z dzisiejszego odcinka, masz pomysł, kto powinien zostać gościem kolejnej audycji lub po prostu chcesz mnie lepiej poznać, napisz do mnie maila na podcast@mariuszchrapko.com.

  • youtube
  • spotify
  • apple
  • google
Komentarze są zamknięte.