MP 111: Jak wyciągnąć zespół w kosmos?

Cykl: Podcast
26 sierpnia 2019
Menedżer Plus Podcast

4

Kreatywny zespół jest taki jak kreatywny człowiek: wytwarza rzeczy nowe i wartościowe – mówi Sylwia Hull-Wosiek, gość dzisiejszej audycji. Przy czym „nowe” wcale nie oznacza takich, których „nigdy nie było”. Chodzi o rzeczy, których nie było w danej organizacji, a zdecydowanie poprawią sposób w jaki funkcjonuje.

Każdy zespół, bez względu na branżę – ma do zrealizowania określoną pulę zadań – stworzyć genialny produkt, konkurencyjną na rynku usługę, lub osiągnąć biznesowy wynik. Kreatywność może mu w tym bardzo pomóc. Oprócz tego, że ma wpływ na jakość pracy zespołu, wspiera także realizację „twardych” celów biznesowych.

Sylwia Hull-Wosiek na co dzień pracuje w Concordia Design jako Development & Creativity Manager. Stworzyła metodę „Creativity thinking” – efekt jej wieloletnich doświadczeń, refleksji i pracy projektowej w oparciu o techniki kreatywne, design thinking i praktykę HR.

Uczy, jak obudzić kreatywność – czyli jak twórcze pomysły (wewnętrznego dziecka) każdego z nas przełożyć na praktyczne rozwiązania.

Zapraszam do wysłuchania tej kreatywnej rozmowy 🎧🎤🚀

Konkurs

W dzisiejszym odcinku, wspólnie z PMI Wrocław przygotowaliśmy dla Was bardzo wyjątkowy konkurs. Tym razem do wygrania jest wejściówka na Konferencję Management 360, która odbędzie się 25 października w Double Tree by Hilton Wrocław.

Organizatorzy gwarantują, że zaskoczą zupełnie nowym podejściem do zarządzania i dotkną każdej części zarządzania projektami.

W tym roku, wśród zaproszonych gości pojawią się między innymi (wszyscy trzej gościli w podcaście „Menedżer Plus”😉🎤):

 • Generał Roman Polko – Generał, komandos, dwukrotny dowódca elitarnej jednostki GROM, doktor zarządzania. Kierował zagranicznymi misjami wojennymi i stabilizacyjnymi. Doradzał Prezydentowi Miasta Stołecznego Warszawy oraz Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawach zwalczania terroryzmu i bezpieczeństwa. Był zastępcą Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Od 10 lat doradza menedżerom i kadrze kierowniczej czołowych polskich i zagranicznych firm i korporacji.
 • Drugi prelegent również gościł a podkaście „Menedżer Plus” a jest nim Bartosz Bieszyński. Odpowiadał za przygotowywanie, nadzór i realizację eventów w takich firmach jak m.in. PKN Orlen, Ernst&Young Polska, czy ceremonię otwarcia World Games we Wrocławiu.
 • Jacek Wieczorek – agile coach, autor książki Labirynty Scruma, współtworzy portal agile247.pl oraz podkast „Porządny Agile”.

Wszystkie szczegóły konferencji znajdziecie na stronie www.management360.pl

Co trzeba zrobić, żeby wygrać?

Wystarczy, że w komentarzach do dzisiejszego odcinka odpowiecie na następujące pytanie:

Co dla Ciebie oznacza Management 360?

Z nadesłanych propozycji wybierzemy najciekawszą, a jej autor otrzyma nagrodę.

Czas trwania konkursu

Konkurs potrwa do czwartku (29 sierpnia) 2019 roku. W piątek, w komentarzu do tego wpisu ogłosimy wyniki!

Trzymamy kciuki i czekam na Wasze odpowiedzi!

Ale to nie wszystko…

Dla wszystkich słuchaczy podcastu „Menedżer Plus” organizatorzy konkursu zaoferowali 15% zniżki. Wystarczy, że przy rejestracji na stronie konferencji w polu „Uwagi” – wpiszecie hasło: „menedżer plus”.

Materiały do audycji:

Dla Fanów Scruma – Dwie grupy facebookowe

Chciałbym, żeby wszyscy fani zwinnego zarządzania mieli wspólne miejsce do szukania i uzyskiwania pomocy w zakresie codziennych scrumowych wyzwań, do wzajemnego pomagania sobie, inspiracji i motywowania.

 • Grupa SCRUM ASSISTANCE – tutaj zapraszam wszystkich, którzy są zainteresowani pokonywaniem różnego rodzaju problemów w Scrumie.

 • Grupa COACHING W SCRUMIE – idealne miejsce dla wszystkich Scrum Masterów i liderów, którym zależy na rozwoju siebie i zespołów, z którymi pracują.

Jeżeli jesteś zainteresowany budowaniem takiej społeczności – bardzo zapraszam! Mam nadzieję, że stworzymy wspólnie coś naprawdę fajnego i mega pomocnego w naszej codziennej pracy.

Oceń podcast w iTunes

Jeżeli korzystasz z aplikacji Podcasty:

 • Wyszukaj podcast „Menedżer Plus” w aplikacji
 • W sekcji „Programy” kliknij „Menedżer Plus”
 • Przejdź do zakładki „Oceny i recenzje”
 • Kliknij w link „Napisz recenzję”

Jeżeli korzystasz ze Stitchera:

 • Wejdź na stronę menedżerplus/stitcher
 • Przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno „Show Ratings and Reviews”
 • Kliknij „Write a review”

Masz pytanie? Zostaw wiadomość!

Chciałbym Was szczerze zaprosić do współtworzenia mojego podcastu. Jestem mocno przekonany, że dzięki Waszym pytaniom i pomysłom podcast „Menedżer Plus” będzie jeszcze bardziej wartościowy i dostarczy Wam sporej dawki dobrej i praktycznej wiedzy, którą będziecie mogli na co dzień wykorzystać w swoich firmach i projektach.

Jeżeli chodzą Wam po głowie jakieś pytania lub ciekawe tematy, zostawcie wiadomość głosową. Sprawa jest bardzo prosta. Wystarczy tylko, że macie podpięty mikrofon i klikniecie tutaj. Uwaga! Maksymalna długość nagrania wynosi 90 sekund.

Zostaw komentarz

Jeżeli temat Was jakoś zainspirował dajcie znać i zostawcie swój komentarz. Chętnie włączę się w dalszą dyskusję i odpowiem na dodatkowe pytania.