MP 232: Jak przestać odkładać na później? | dr hab. Marek Wypych

Cykl: Podcast
29 kwietnia 2024
Menedżer Plus Podcast

2

Jak przestać odkładać na później? W kolejnym odcinku podcastu Menedżer Plus skupimy się na temacie, który jest kluczowy dla każdego z nas – zwłaszcza w kontekście zarządzania własnym czasem i energią. Porozmawiajmy o prokrastynacji. Odkładanie ważnych zadań na później może wydawać się błahostką, ale w rzeczywistości ma głębokie konsekwencje dla naszego dobrostanu, produktywności i ogólnego sukcesu w życiu.

Z dzisiejszego odcinka dowiesz się, dlaczego tak często przekładamy na później te najważniejsze sprawy, jakie psychologiczne mechanizmy kierują naszą tendencją do prokrastynacji i co najważniejsze – jak możemy przełamać ten paraliżujący nawyk, by stać się bardziej efektywnymi w działaniu, zarówno jako liderzy i liderki w biznesie, jak i w życiu prywatnym.

Porozmawiamy więc o skutecznych narzędziach, sięgniemy po porady oraz strategie, które pomogą Ci zarządzać własnym czasem i osiągać postawione cele. A pomóc nam w tym będzie wyjątkowy gość, ekspert od badania mechanizmów rządzących naszym mózgiem – dr hab. Marek Wypych z Pracowni Obrazowania Mózgu Instytutu Biologii Doświadczalnej im. Marcelego Nenckiego Polskiej Akademii Nauk.

Mój dzisiejszy gość od wielu lat bada aktywność ludzkiego mózgu z wykorzystaniem funkcjonalnego rezonansu magnetycznego, skupiając się na mechanizmach samokontroli oraz wpływie emocji na funkcje wykonawcze. Jego doświadczenie i wiedza z pewnością rzucą nowe światło na nasze zrozumienie prokrastynacji.

Przygotujcie się więc na fascynującą podróż do głębi ludzkiego umysłu. To będzie odcinek pełen inspirujących wskazówek, które mogą zrewolucjonizować sposób, w jaki pracujesz i zarządzasz swoim życiem. Zapraszam do słuchania!


Muzyka, którą słyszysz w audycji, pochodzi z ⁠Artlist.io⁠. W dzisiejszym odcinku wysłuchasz utworu: W dzisiejszym odcinku wysłuchasz utworu: Assaf Ayalon – Honey Baby


Podoba Ci się ten odcinek? Zobacz inne i wspieraj moją pracę na Patronite!

mariuszchrapko.com

Oceń podcast

Jesteś tu jeszcze? Zaczekaj chwilę. Mam ogromną prośbę.

Algorytmy i sztuczna inteligencja mają co raz większy wpływ na nasze działania w sieci. Nie inaczej jest z podcastami. Jeśli ten odcinek przypadł Ci do gustu, oceń go proszę w swojej ulubionej aplikacji, której używasz do słuchania podcastów (Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts itp.).

Zajmie Ci to kilka chwil, a dzięki temu Menedżer Plus będzie mógł częściej pojawiać się w wynikach wyszukiwania i propozycjach dla nowych słuchaczy. Bardzo mi na tym zależy, bo w ten sposób społeczność zwinnych liderów będzie rosła w siłę! 💪💪💪

Wspólnie tworzymy liderów na zwinne czasy 🙌

Porozmawiajmy!

Jeżeli chcesz porozmawiać ze mną na temat z dzisiejszego odcinka, masz pomysł, kto powinien zostać gościem kolejnej audycji lub po prostu chcesz mnie lepiej poznać, napisz do mnie maila na podcast@mariuszchrapko.com.

  • youtube
  • spotify
  • apple
  • google
Komentarze są zamknięte.