MP 213: Jak być bardziej obecnym w życiu? | Piotr Fijewski

Cykl: Podcast
17 lipca 2023
Menedżer Plus Podcast

2

Wielu współczesnych liderów popadło w skrajny aktywizm. Swoje życie traktuje w kategorii kolejnego zadania do odhaczenia – dbanie o zdrowie, relaks, uprawianie sportu. Wszędzie są cele i wyniki. Liderki i liderzy biegają maratony, biorą udział w triathlonach i armagedonach. Oczywiście wszystko oparte jest na liczbach – mierzą czas, tętno, ciśnienie, ilość spalonych kalorii…

W każdym naszym „programie zmiany” mnóstwo jest określeń, które odnoszą się do ilości:

– Czytam 50 książek rocznie,
– Robię 10000 kroków dziennie,
– Nie odpisuję na maile po 24,
– Raz w miesiącu idę na randkę z żoną…

To wszystko pokazuje, jak bardzo zadaniowo traktujemy nasze życie. Nawet jak uprawiamy sport, niby dla zdrowia czy przyjemności, to i tak jesteśmy mocno nastawieni na cel – poprawienie swojego życiowego wyniku czy podniesienie poprzeczki.

W dzisiejszym odcinku porozmawiamy sobie o obecności. Jak bardziej być obecnym w życiu? Jak mu przywrócić smak i autentyczność? Jak otworzyć się na pełne doświadczenie rzeczywistości?

Moim gościem jest Piotr Fijewski – autor poradników psychoterapeutycznych, współautorem programu psychoprofilaktycznego dla młodzieży „Nasze Spotkania”, twórca formy terapii grupowej zwanej asertywnością symboliczną. Jest ekspertem w dziedzinie komunikacji interpersonalnej, asertywności oraz stresu pracowniczego. Wraz z małżonką opracował koncepcję „spowalniania czasu” – szkoleniowej pracy psychoedukacyjnej ze stresem.

Zapraszam Cię na odcinek!


Muzyka, którą słyszysz w audycji, pochodzi z ⁠Artlist.io⁠. W dzisiejszym odcinku wysłuchasz utworu:
Anthony Vega – African Living


Podoba Ci się ten odcinek? Zobacz inne i wspieraj moją pracę na Patronite!

mariuszchrapko.com

Oceń podcast

Jesteś tu jeszcze? Zaczekaj chwilę. Mam ogromną prośbę.

Algorytmy i sztuczna inteligencja mają co raz większy wpływ na nasze działania w sieci. Nie inaczej jest z podcastami. Jeśli ten odcinek przypadł Ci do gustu, oceń go proszę w swojej ulubionej aplikacji, której używasz do słuchania podcastów (Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts itp.).

Zajmie Ci to kilka chwil, a dzięki temu Menedżer Plus będzie mógł częściej pojawiać się w wynikach wyszukiwania i propozycjach dla nowych słuchaczy. Bardzo mi na tym zależy, bo w ten sposób społeczność zwinnych liderów będzie rosła w siłę! 💪💪💪

Wspólnie tworzymy liderów na zwinne czasy 🙌

Porozmawiajmy!

Jeżeli chcesz porozmawiać ze mną na temat z dzisiejszego odcinka, masz pomysł, kto powinien zostać gościem kolejnej audycji lub po prostu chcesz mnie lepiej poznać, napisz do mnie maila na podcast@mariuszchrapko.com.

  • youtube
  • spotify
  • apple
  • google
Komentarze są zamknięte.