MP 097: Jak budować zaufanie w zespole – cz. 1

Cykl: Podcast
21 stycznia 2019
Menedżer Plus Podcast

4

Dzisiaj, zgodnie z tym, co obiecałem Wam już jakiś czas temu w newsletterze, przygotowałem coś bardzo specjalnego – mini cykl edukacyjny, który będzie miał formę podcastu. Cykl będzie dotyczył tylko jednego tematu – jak zwiększyć efektywność Waszych zespołów?

Program cyklu zbudowałem w oparciu o model 5. dysfunkcji pracy zespołowej Patricka Lencioniego. Jest to model, który bardzo lubię i który sam, na co dzień stosuję w swojej pracy z zespołami.

Materiał cyklu podzieliłem na 5. odcinków. Każdy z nich będę udostępniał co 2 tygodnie – tak, żebyście mieli czas wszystko sobie spokojnie przetrawić. W każdym kolejnym odcinku, będziemy „rozwałkowywać” jedną dysfunkcję pracy zespołowej, której przezwyciężenie pomoże wam poprawić efektywność waszego zespołu. Podpowiem konkretne narzędzia i ćwiczenia, które proces ten wam ułatwią.

Do każdego odcinka, oprócz ciekawych linków, artykułów i książek poszerzających omawiany temat, przygotowałem też „ODCINKOWE FREEBIE” – dodatkowe materiały, dostępne do bezpłatnego pobrania. To będą bardzo różne rzeczy. Czasami jest to opis ćwiczenia, czasami test do wykonania w zespole. Wszystko na pewno bardzo się przyda i pomoże w budowaniu zespołu, który pracuje na wynik!

Ponieważ taka forma edukacji jest dużym eksperymentem z mojej strony, dlatego koniecznie dajcie znać (w komentarzach, w mailach) – co o tym pomyśle sądzicie. Jeżeli moje podejście wam się spodoba, niewykluczone, że będziemy go kontynuować w przyszłości. Zobaczymy! 😉

W dzisiejszym odcinku zaczniemy od 1. dysfunkcji pracy zespołowej – braku zaufania.

Na podstawie swojego doświadczenia, mogę Wam z czystym sumieniem powiedzieć, że praca nad zaufaniem jest chyba najważniejsza, ale i najtrudniejsza. Dobra wiadomość jest taka, że jeżeli „opanujecie” ten temat na początku, to z pozostałymi dysfunkcjami pójdzie wam dużo łatwiej. A sama praca zespołowa, na samym starcie nabierze ogromnego przyspieszenia.

Zapraszam więc przed głośniki! 🎧🎤🚀

WSZYSTKIE ODCINKI CYKLU

Materiały do audycji:

zaufanie-mariuszchrapko.com

Agile Leadership Tribe

Interesuje Cię temat zwinnego przywództwa, ale nie wiesz od czego zacząć? Masz już wiedzę, lecz brakuje Ci mobilizacji, żeby regularnie pracować nad swoim liderskim rozwojem? Całkiem możliwe, że masz już dość szkoleń i szukasz konkretnego, długofalowego programu rozwoju oraz ludzi, od których możesz się uczyć i wymieniać się z nimi doświadczeniem?

🔥 Stworzyliśmy miejsce, którego szukasz.

agile leaderhsip tribe-menedżer plus

Agile Leadership Tribe – to platforma online, która jest miejscem wymiany doświadczeń, rozwoju i budowania relacji. To szczególny program rozwoju dla liderów, którym zależy na świadomym kształtowaniu swojego przywództwa.

Dołącz do naszej społeczności i korzystaj z MOCY korzyści, które dla Ciebie przygotowaliśmy – bazy wiedzy, forum dyskusyjnego, webinarów, klubu czytelniczego, cyklu miesięcznych wyzwań oraz konkretnych planów rozwojowych i systemu informacji zwrotnej.

Zapraszamy liderów, menedżerów, agile coachów, Scrum Masterów, Product Ownerów, liderów zmian oraz wszystkich, którzy chcą nauczyć się zarządzać w sytuacjach, kiedy nie mają władzy i nie mogą sprawować kontroli.

Nie możemy spowodować transformacji – to byłoby po prostu manipulacją. Ale możemy tworzyć środowisko, dzięki któremu transformacja będzie mogła się wydarzyć.

🙌 DOŁĄCZ DO NAS!

Podoba Ci się ten odcinek? Zobacz inne i wspieraj moją pracę na Patronite!

mariuszchrapko.com

Oceń podcast

Jesteś tu jeszcze? Zaczekaj chwilę. Mam ogromną prośbę.

Algorytmy i sztuczna inteligencja mają co raz większy wpływ na nasze działania w sieci. Nie inaczej jest z podcastami. Jeśli ten odcinek przypadł Ci do gustu, oceń go proszę w swojej ulubionej aplikacji, której używasz do słuchania podcastów (Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts itp.).

Zajmie Ci to kilka chwil, a dzięki temu Menedżer Plus będzie mógł częściej pojawiać się w wynikach wyszukiwania i propozycjach dla nowych słuchaczy. Bardzo mi na tym zależy, bo w ten sposób społeczność zwinnych liderów będzie rosła w siłę! 💪💪💪

Wspólnie tworzymy liderów na zwinne czasy 🙌

Porozmawiajmy!

Jeżeli chcesz porozmawiać ze mną na temat z dzisiejszego odcinka, masz pomysł, kto powinien zostać gościem kolejnej audycji lub po prostu chcesz mnie lepiej poznać, napisz do mnie maila na podcast@mariuszchrapko.com.

  • youtube
  • spotify
  • apple
  • google
Komentarze są zamknięte.