MP 097: Jak budować zaufanie w zespole – cz. 1

Cykl: Podcast
21 stycznia 2019
Menedżer Plus Podcast

5

Dzisiaj, zgodnie z tym, co obiecałem Wam już jakiś czas temu w newsletterze, przygotowałem coś bardzo specjalnego – mini cykl edukacyjny, który będzie miał formę podcastu.

Cykl będzie dotyczył tylko jednego tematu – jak zwiększyć efektywność Waszych zespołów?

Program cyklu zbudowałem w oparciu o model 5. dysfunkcji pracy zespołowej Patricka Lencioniego. Jest to model, który bardzo lubię i który sam, na co dzień stosuję w swojej pracy z zespołami. Pomagają mi przy tym Ola i Ania z TeamHakerki.pl, którym bardzo dziękuję za pomoc przy przygotowywaniu materiałów do tego cyklu, za wszystkie uwagi, komentarze, no i motywacyjne kopniaki do pracy! 💪☺️

teamhakerki.pl

Materiał cyklu podzieliłem na 5. odcinków. Każdy z nich będę udostępniał co 2 tygodnie – tak, żebyście mieli czas wszystko sobie spokojnie przetrawić.

W każdym kolejnym odcinku, będziemy „rozwałkowywać” jedną dysfunkcję pracy zespołowej, której przezwyciężenie pomoże wam poprawić efektywność waszego zespołu. Podpowiem konkretne narzędzia i ćwiczenia, które proces ten wam ułatwią.

Do każdego odcinka, oprócz ciekawych linków, artykułów i książek poszerzających omawiany temat, przygotowałem też „ODCINKOWE FREEBIE” – dodatkowe materiały, dostępne do bezpłatnego pobrania. To będą bardzo różne rzeczy. Czasami jest to opis ćwiczenia, czasami test do wykonania w zespole. Wszystko na pewno bardzo się przyda i pomoże w budowaniu zespołu, który pracuje na wynik!

Ponieważ taka forma edukacji jest dużym eksperymentem z mojej strony, dlatego koniecznie dajcie znać (w komentarzach, w mailach) – co o tym pomyśle sądzicie. Jeżeli moje podejście wam się spodoba, niewykluczone, że będziemy go kontynuować w przyszłości. Zobaczymy! 😉

W dzisiejszym odcinku zaczniemy od 1. dysfunkcji pracy zespołowej – braku zaufania.

Na podstawie swojego doświadczenia, mogę Wam z czystym sumieniem powiedzieć, że praca nad zaufaniem jest chyba najważniejsza, ale i najtrudniejsza. Dobra wiadomość jest taka, że jeżeli „opanujecie” ten temat na początku, to z pozostałymi dysfunkcjami pójdzie wam dużo łatwiej. A sama praca zespołowa, na samym starcie nabierze ogromnego przyspieszenia.

Zapraszam więc przed głośniki! 🎧🎤🚀

WSZYSTKIE ODCINKI CYKLU

Materiały do audycji:

zaufanie-mariuszchrapko.com

Szkolenie Coaching w Scrumie

Szkolenie Coaching w Scrumie to 2 dni intensywnej nauki i ćwiczeń, które przeniosą Twoje umiejętności Scrum Mastera na zupełnie NOWY POZIOM.

Co zrobić, żeby jeszcze lepiej współpracować z zespołem i pomóc mu w jego dalszym rozwoju? Czego Scrum Master może nauczyć się od coacha? Jak wykorzystać narzędzia coachingowe w konkretnym sprincie?

Jeżeli Ty również, pracując jako Scrum Master, zadajesz sobie podobne pytanie, to dobrze trafiłeś. Bo właśnie dla takich osób stworzyliśmy ten kurs. Osób, które znają teorię i reguły Scruma, ale chcą się dowiedzieć jak zrobić krok dalej i wykorzystać ją w praktyce.

coaching w scrumie

Dla Fanów Scruma – Dwie grupy facebookowe

Chciałbym, żeby wszyscy fani zwinnego zarządzania mieli wspólne miejsce do szukania i uzyskiwania pomocy w zakresie codziennych scrumowych wyzwań, do wzajemnego pomagania sobie, inspiracji i motywowania.

  • Grupa SCRUM ASSISTANCE – tutaj zapraszam wszystkich, którzy są zainteresowani pokonywaniem różnego rodzaju problemów w Scrumie.

  • Grupa COACHING W SCRUMIE – idealne miejsce dla wszystkich Scrum Masterów i liderów, którym zależy na rozwoju siebie i zespołów, z którymi pracują.

Jeżeli jesteś zainteresowany budowaniem takiej społeczności – bardzo zapraszam! Mam nadzieję, że stworzymy wspólnie coś naprawdę fajnego i mega pomocnego w naszej codziennej pracy.

Oceń podcast w iTunes

Jeżeli korzystasz z aplikacji Podcasty:

  • Wyszukaj podcast „Menedżer Plus” w aplikacji
  • W sekcji „Programy” kliknij „Menedżer Plus”
  • Przejdź do zakładki „Oceny i recenzje”
  • Kliknij w link „Napisz recenzję”

Jeżeli korzystasz ze Stitchera:

  • Wejdź na stronę menedżerplus/stitcher
  • Przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno „Show Ratings and Reviews”
  • Kliknij „Write a review”

Masz pytanie? Zostaw wiadomość!

Chciałbym Was szczerze zaprosić do współtworzenia mojego podcastu. Jestem mocno przekonany, że dzięki Waszym pytaniom i pomysłom podcast „Menedżer Plus” będzie jeszcze bardziej wartościowy i dostarczy Wam sporej dawki dobrej i praktycznej wiedzy, którą będziecie mogli na co dzień wykorzystać w swoich firmach i projektach.

Jeżeli chodzą Wam po głowie jakieś pytania lub ciekawe tematy, zostawcie wiadomość głosową. Sprawa jest bardzo prosta. Wystarczy tylko, że macie podpięty mikrofon i klikniecie tutaj. Uwaga! Maksymalna długość nagrania wynosi 90 sekund.

Zostaw komentarz

Jeżeli temat Was jakoś zainspirował dajcie znać i zostawcie swój komentarz. Chętnie włączę się w dalszą dyskusję i odpowiem na dodatkowe pytania.