MP 130: Jak pracować z sygnałami zmian i budować innowacje?

Cykl: Podcast
22 czerwca 2020
Menedżer Plus Podcast

3

Ludzie, którzy pracują w danej branży bardzo rzadko szukają rozwiązań, które wykraczają poza ramy jej działania. Takie podejście się sprawdza, ale najczęściej na krótką metę. Bo sygnały zmian pojawiają się wszędzie. Bardzo często przyszłość danej branży rodzi się właśnie poza jej granicami.

Powinniśmy porzucić ideę jednej przyszłości, która może być przewidziana lub odkryta, na rzecz idei wielu przyszłości, które równolegle wydarzają się dzisiaj.

Nicolay Boyadjiev

Sygnały zmian nie są jeszcze trendami. Te pojawiają się dużo później. Najpierw sygnały zmian muszą zyskać odpowiednie nasycenia. Sygnały, to ledwie widoczny znak, że coś się dzieje – mówi Rafał Kołodziej, gość dzisiejszego odcinka. Sygnał zmian jest tylko informację, że coś się gdzieś zaczyna. Coś co jest na tyle ważne, że może (ale nie musi) wpłynąć na otaczającą nas rzeczywistość i zamienić się w trend.

Dzisiejszy odcinek jest w pewnym sensie kontynuacją tematu, który kilka tygodnie rozpoczęliśmy w podcaście „Menedżer Plus” z Zuzanną Skalską: o projektowaniu przyszłości. To był początek, pokazanie pewnego horyzontu. Dzisiaj pójdziemy krok dalej i porozmawiamy o tym, jak to przełożyć na pracę organizacji, które chcą pracować z sygnałami zmian i budować innowacje.

Gościem odcinka jest Rafał Kołodziej – CEO Greenhat Innovation, współinicjator FutureS Thinking™ Group, strateg i projektant usług.

Zapraszam przed głośniki!

mariuszchrapko.com

Materiały do audycji:

Studia Podyplomowe „Agile Leadership

Jak zarządzać zespołami, nad którymi nie mamy władzy i których nie możemy w pełni kontrolować? Jak przygotować się do roli zwinnego lidera? Jak się w niej rozwijać i sprawdzać w codziennych sytuacjach?

Studia podyplomowe Agile Leadesrhip

Ruszyła rekrutacja na studia podyplomowe Agile Leadershipna Uniwersytecie SWPS. Studia adresowane są do liderów i menedżerów, którzy pragną zredefiniować swoje role i umiejętności przywódcze oraz doskonalić kompetencje w prowadzeniu interdyscyplinarnych, samo-organizujących się zespołów, znajdujących się na różnych etapach rozwoju, działających w warunkach permanentnej zmiany i niepewności.

Wszystkie szczegółowe informacje na temat kierunku są dostępne na stronie AGILE LEADERSHIP – STUDIA PODYPLOMOWE

TERMIN ROZPOCZĘCIA ZAJĘĆ: Październik 2020

Aplikuj Teraz

Oceń podcast

Jesteś tu jeszcze? Zaczekaj chwilę. Mam ogromną prośbę.

Algorytmy i sztuczna inteligencja mają co raz większy wpływ na nasze działania w sieci. Nie inaczej jest z podcastami. Jeśli ten odcinek przypadł Ci do gustu, oceń go proszę w swojej ulubionej aplikacji, której używasz do słuchania podcastów (Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts itp.).

Zajmie Ci to kilka chwil, a dzięki temu Menedżer Plus będzie mógł częściej pojawiać się w wynikach wyszukiwania i propozycjach dla nowych słuchaczy. Bardzo mi na tym zależy, bo w ten sposób społeczność zwinnych liderów będzie rosła w siłę! 💪💪💪

Wspólnie tworzymy liderów na zwinne czasy 🙌

Porozmawiajmy!

Jeżeli chcesz porozmawiać ze mną na temat z dzisiejszego odcinka, masz pomysł, kto powinien zostać gościem kolejnej audycji lub po prostu chcesz mnie lepiej poznać, napisz do mnie maila na podcast@mariuszchrapko.com.

  • youtube
  • spotify
  • apple
  • google
Komentarze są zamknięte.