MP 168: Jak budować efektywne zespoły? Protipy ze świata operacji specjalnych | Wojciech „Wery” Wereszko

Cykl: Podcast
7 marca 2022
Menedżer Plus Podcast

3

Wśród prawdziwych zespołów pojawiają się się czasem takie, które osiągają nieprzeciętne wyniki. Niezwykłe osiągnięcia zaskakują nie tylko liderów, ale często nawet samych członków zespołu.

Historie takich zespołów, to historie, które mówią o zaangażowaniu wszystkich osób w zespole we wspólne działania. Te zespoły są małe, interdyscyplinarne, mają określony cel, wspólne podejście do pracy oraz razem odpowiadają za wynik swoich działań.

Tym jednak, co zdecydowanie odróżnia te zespoły od zupełnie przeciętnych jest zaangażowanie w realizację wspólnych zadań oraz wzajemna dbałość o dobro wszystkich członków zespołu. Tego zaangażowania nie należy mylić z uprzejmością, ani pracą zespołową. Polega na tym, że każdy z członków zespołu pomaga innym w osiągnięciu zarówno osobistych celów zawodowych, jak i wspólnych celów zespołu. Tego typu zaangażowanie wykracza poza działania związane z firmą i trwa długo po zakończeniu pracy w zespole.

Grupa to grupa ludzi w windzie. Zespół to grupa ludzi w windzie, ale winda jest zepsuta.

Bonnie Edelstein

Jak budować takie zespoły? Gościem dzisiejszego odcinka jest Wojciech „Wery” Wereszko – twórca i właściciel firmy True Leader, były oficer jednostki wojskowej GROM i Formoza, przywódca, praktyk w zakresie planowania i motywowania.

Nowy Kurs Online dla zwinnych liderów

Zastanawiasz się, jaką rolę w życiu zwinnego lidera powinny pełnić wartości? Chcesz lepiej je zrozumieć i nauczyć się wykorzystywać je w swoich działaniach? Mam coś, co naprowadzi Cię na odpowiedni kurs.

znajdź swoją północ-kurs online

Kurs online „Znajdź swoją Północ! Techniki pracy z wartościami dla zwinnych liderów” to prawie dwugodzinny poradnik o tym, jak lepiej korzystać z wartości.

Kurs podzieliłem na 5 bloków, na które składa się kilkadziesiąt krótkich, ale konkretnych lekcji. Dzięki temu całe szkolenie ukończysz w tydzień. Słowo!

Znajdź swoją Północ i naucz się pracować z wartościami. Szczegóły na zwinneszkolenia.pl.

Materiały do audycji:

  • trueelader.pl
  • Facet5 Audition – narzędzie online, które ułatwia rekrutację pracowników, identyfikację talentów oraz podejmowanie decyzji w sprawie planowania karier.
  • Facet5 Backdrop – proces, który pomaga zdefiniować stan kultury organizacji lub zespołu
  • Facet5 TeamScape – proces, w którym wykorzystuje się łączenie Profili Osobowości Facet5 w celu wspierania rozwoju zespołu.
  • Profil Facet5 – badanie osobowości do wykorzystania przez kadrę kierowniczą w organizacjach.
  • Facet5 SLR – ocena strategicznych kompetencji przywódczych, która łączy wyniki badania osobowości Facet5 z oceną kompetencji przywódczych prowadzonych metodą 360 stopni.
  • ToRQ – to obecnie najbardziej zaawansowana ocena umiejętności podejmowania decyzji w biznesie
  • Strona FRIS®
  • Ludzie z czterech planet – bezpłatny e-book o Stylach Myślenia
  • Obszary zastosowań FRIS® i opinie praktyków – szereg wywiadów osób (w tym Wojciecha Wereszko), które korzystają z FRIS®, w różnych obszarach zawodowych
  • Muzyka, którą wykorzystałem podczas audycji:
mariuszchrapko.com

Oceń podcast

Jesteś tu jeszcze? Zaczekaj chwilę. Mam ogromną prośbę.

Algorytmy i sztuczna inteligencja mają co raz większy wpływ na nasze działania w sieci. Nie inaczej jest z podcastami. Jeśli ten odcinek przypadł Ci do gustu, oceń go proszę w swojej ulubionej aplikacji, której używasz do słuchania podcastów (Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts itp.).

Zajmie Ci to kilka chwil, a dzięki temu Menedżer Plus będzie mógł częściej pojawiać się w wynikach wyszukiwania i propozycjach dla nowych słuchaczy. Bardzo mi na tym zależy, bo w ten sposób społeczność zwinnych liderów będzie rosła w siłę! 💪💪💪

Wspólnie tworzymy liderów na zwinne czasy 🙌

Porozmawiajmy!

Jeżeli chcesz porozmawiać ze mną na temat z dzisiejszego odcinka, masz pomysł, kto powinien zostać gościem kolejnej audycji lub po prostu chcesz mnie lepiej poznać, napisz do mnie maila na podcast@mariuszchrapko.com.

 • youtube
 • spotify
 • apple
 • google
Komentarze są zamknięte.