MP 215: Gry władzy w firmach. Jak reagować? | Justyna Byczkowska, Marta Drażyńska

Cykl: Podcast
14 sierpnia 2023
Menedżer Plus Podcast

1

Analizując sytuacje liderskie i organizacyjne zauważamy czasami, że oprócz nieuświadomionych gier psychologicznych, pojawiają się również inne (czasem bardzo świadome) gry. Są one próbą zaspokojenia pewnych potrzeb poprzez zachowania manipulacyjne. Gry, w których jedna osoba chce przejąć kontrolę nad zachowaniami drugiej po to, by mieć siłę, przewagę. Mówimy o nich gry władzy.

Plotki, blokowanie awansu, niewyrażanie wdzięczności, krzyki…

Arcyważny temat. Jego zrozumienie, pomaga lepiej komunikować się w zespole, firmie oraz lepiej rozumieć pewne sytuacje, z którymi każdy z nas często się styka.

Gry władzy omawiać będę z moimi gośćmi: Justyną Byczkowską i Martą Drażyńską, na co dzień związanymi z firmą Strefa Know How.

Zapraszam!


Muzyka, którą słyszysz w audycji, pochodzi z ⁠Artlist.io⁠. W dzisiejszym odcinku wysłuchasz utworu: Amit Sagie – Chariot


Podoba Ci się ten odcinek? Zobacz inne i wspieraj moją pracę na Patronite!

mariuszchrapko.com

Oceń podcast

Jesteś tu jeszcze? Zaczekaj chwilę. Mam ogromną prośbę.

Algorytmy i sztuczna inteligencja mają co raz większy wpływ na nasze działania w sieci. Nie inaczej jest z podcastami. Jeśli ten odcinek przypadł Ci do gustu, oceń go proszę w swojej ulubionej aplikacji, której używasz do słuchania podcastów (Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts itp.).

Zajmie Ci to kilka chwil, a dzięki temu Menedżer Plus będzie mógł częściej pojawiać się w wynikach wyszukiwania i propozycjach dla nowych słuchaczy. Bardzo mi na tym zależy, bo w ten sposób społeczność zwinnych liderów będzie rosła w siłę! 💪💪💪

Wspólnie tworzymy liderów na zwinne czasy 🙌

Porozmawiajmy!

Jeżeli chcesz porozmawiać ze mną na temat z dzisiejszego odcinka, masz pomysł, kto powinien zostać gościem kolejnej audycji lub po prostu chcesz mnie lepiej poznać, napisz do mnie maila na podcast@mariuszchrapko.com.

  • youtube
  • spotify
  • apple
  • google
Komentarze są zamknięte.