MP 023: Gamifikacja, czyli jak stosować mechanizmy gier w biznesie

Cykl: Podcast
30 listopada 2015
Menedżer Plus Podcast

2

Harvard Business Review uznał ją za jeden z wiodących trendów drugiej dekady XXI wieku.

Z kolei, Amerykańska firma badawcza Gartner Group przewiduje, że za dwa lata 70% największych firm na świecie, w swojej strategii będzie wykorzystywać przynajmniej jeden z elementów gamifikacji.

Czym jest gamifikacja? Dlaczego warto ją wdrożyć w firmie? Jak się za to zabrać? Jakich błędów należy unikać? O tym rozmawiam dzisiaj z Krzyśkiem Przybylskim – wicemistrzem świata w gamifikacji.

Poradnikowo:

To chyba najfajniejsza aplikacja, z jaką miałem kiedykolwiek do czynienia. 😉

Zombies Run!, bo tak się nazywa to cudo – to aplikacją, dzięki której zmienicie swoje podejście do biegania. Ci, którym się nie chce – zaczną biegać. A ci, którzy biegają już od jakiegoś czasu, w tej aplikacji znajdą zupełnie nową motywację do uprawiania tego sportu.

Zombies, Run! to prawdziwie interaktywna gra do biegania.

Użytkownik, czyli biegacz, wciela się w bohatera (Runner 5), którego celem jest uratowanie świata przed zombie.

Tak! W Zombies, Run! znajdujemy się w samym centrum epidemii zombie i najlepsze, co możemy w tym momencie zrobić to… biec. Przed siebie. Jak najdalej.

Gra w żadnym wypadku nie jest nudna, czy monotonna. Czeka na was mnóstwo różnych atrakcji – począwszy od misji dotarcia do wybranych punktów, a na specjalnych wyzwaniach skończywszy.

W trakcie całej zabawy zbieracie różnego rodzaju przedmioty: amunicję, środki medyczne, baterie, które później możecie wykorzystać do rozbudowy bazy.

Podczas gry możecie także słuchać własnej muzyki, czy podcastu – jak na przykład „Menedżer Plus”. 😉 Gra ma też dość fajny moduł statystyk. Pozwala zbierać informacje na temat przebytego dystansu, czasu treningu, czy tempa i spalonych kalorii.

Więcej informacji o grze znajdziecie na stronie: www.zombiesrungame.com

Materiały do audycji:

Muzyka:

Transkrypt podcastu

Kliknij tutaj, żeby pobrać podcast w wersji do poczytania.


Podoba Ci się ten odcinek? Zobacz inne i wspieraj moją pracę na Patronite!

mariuszchrapko.com

Oceń podcast

Jesteś tu jeszcze? Zaczekaj chwilę. Mam ogromną prośbę.

Algorytmy i sztuczna inteligencja mają co raz większy wpływ na nasze działania w sieci. Nie inaczej jest z podcastami. Jeśli ten odcinek przypadł Ci do gustu, oceń go proszę w swojej ulubionej aplikacji, której używasz do słuchania podcastów (Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts itp.).

Zajmie Ci to kilka chwil, a dzięki temu Menedżer Plus będzie mógł częściej pojawiać się w wynikach wyszukiwania i propozycjach dla nowych słuchaczy. Bardzo mi na tym zależy, bo w ten sposób społeczność zwinnych liderów będzie rosła w siłę! 💪💪💪

Wspólnie tworzymy liderów na zwinne czasy 🙌

Porozmawiajmy!

Jeżeli chcesz porozmawiać ze mną na temat z dzisiejszego odcinka, masz pomysł, kto powinien zostać gościem kolejnej audycji lub po prostu chcesz mnie lepiej poznać, napisz do mnie maila na podcast@mariuszchrapko.com.

  • youtube
  • spotify
  • apple
  • google
Komentarze są zamknięte.