MP 023: Gamifikacja, czyli jak stosować mechanizmy gier w biznesie

Cykl: Podcast
30 listopada 2015
Menedżer Plus Podcast

2

Harvard Business Review uznał ją za jeden z wiodących trendów drugiej dekady XXI wieku.

Z kolei, Amerykańska firma badawcza Gartner Group przewiduje, że za dwa lata 70% największych firm na świecie, w swojej strategii będzie wykorzystywać przynajmniej jeden z elementów gamifikacji.

Czym jest gamifikacja? Dlaczego warto ją wdrożyć w firmie? Jak się za to zabrać? Jakich błędów należy unikać? O tym rozmawiam dzisiaj z Krzyśkiem Przybylskim – wicemistrzem świata w gamifikacji.

Poradnikowo:

To chyba najfajniejsza aplikacja, z jaką miałem kiedykolwiek do czynienia. 😉

Zombies Run!, bo tak się nazywa to cudo – to aplikacją, dzięki której zmienicie swoje podejście do biegania. Ci, którym się nie chce – zaczną biegać. A ci, którzy biegają już od jakiegoś czasu, w tej aplikacji znajdą zupełnie nową motywację do uprawiania tego sportu.

Zombies, Run! to prawdziwie interaktywna gra do biegania.

Użytkownik, czyli biegacz, wciela się w bohatera (Runner 5), którego celem jest uratowanie świata przed zombie.

Tak! W Zombies, Run! znajdujemy się w samym centrum epidemii zombie i najlepsze, co możemy w tym momencie zrobić to… biec. Przed siebie. Jak najdalej.

Gra w żadnym wypadku nie jest nudna, czy monotonna. Czeka na was mnóstwo różnych atrakcji – począwszy od misji dotarcia do wybranych punktów, a na specjalnych wyzwaniach skończywszy.

W trakcie całej zabawy zbieracie różnego rodzaju przedmioty: amunicję, środki medyczne, baterie, które później możecie wykorzystać do rozbudowy bazy.

Podczas gry możecie także słuchać własnej muzyki, czy podcastu – jak na przykład „Menedżer Plus”. 😉 Gra ma też dość fajny moduł statystyk. Pozwala zbierać informacje na temat przebytego dystansu, czasu treningu, czy tempa i spalonych kalorii.

Więcej informacji o grze znajdziecie na stronie: www.zombiesrungame.com

Materiały do audycji:

Muzyka:

Oceń podcast w iTunes

Jeżeli podobał Wam się podcast, będę Wam bardzo wdzięczny za zostawienie oceny w iTunes. Każda gwiazdka, którą tam zostawicie przyczyni się do jego popularyzacji i docierania do nowych odbiorców.

Masz pytanie? Zostaw wiadomość!

Chciałbym Was szczerze zaprosić do współtworzenia mojego podcastu. Jestem mocno przekonany, że dzięki Waszym pytaniom i pomysłom podcast „Menedżer Plus” będzie jeszcze bardziej wartościowy i dostarczy Wam sporej dawki dobrej i praktycznej wiedzy, którą będziecie mogli na co dzień wykorzystać w swoich firmach i projektach.

Jeżeli chodzą Wam po głowie jakieś pytania lub ciekawe tematy, zostawcie wiadomość głosową. Sprawa jest bardzo prosta. Wystarczy tylko, że macie podpięty mikrofon i klikniecie tutaj. Uwaga! Maksymalna długość nagrania wynosi 90 sekund.

Zostaw komentarz

Jeżeli temat Was jakoś zainspirował dajcie znać i zostawcie swój komentarz. Chętnie włączę się w dalszą dyskusję i odpowiem na dodatkowe pytania.

Transkrypt podcastu

Kliknij tutaj, żeby pobrać podcast w wersji do poczytania.