MP 110: FIRMA-IDEA: Nowe podejście do wartości w biznesie

Cykl: Podcast
13 sierpnia 2019
Menedżer Plus Podcast

2

Wiele współczesnych organizacji odwołuje się do wartości, ale w sposób zakłamany, deklaratywny. Wartości nie są wytwarzane, ale raczej wypada je mieć.

Bardzo podobnie jest ze społeczną odpowiedzialnością biznesu. Współcześni liderzy nie negują jej słuszności, ale tego typu działania wciąż, w wielu firmach, traktowane są jako „konieczność” – minimalne, niezbędne nakłady, które firma musi ponieść, żeby dbać o swoją reputację.

Jeśli firma nie uchwyci swej idei, jeśli nie samozdefiniuje się, nie określi sensu swego istnienia, to jej poszczególne działania, nawet jeśli będą skuteczne, nie będą sensowne, to znaczy nie umożliwią jej rozwoju.

prof. Jerzy Hausner

W dzisiejszym odcinku rozmawiamy o koncepcji, która jest zupełnie nowym podejście do tematu wartości w biznesie.

Z tej okazji do programu zaprosiłem Mateusza Zmyślony – Założyciela i Dyrektora Kreatywnego ESKADRY, jednej z czołowych na polskim rynku, niezależnych firm zajmujących się marketingiem. Doradca, strateg, trener – od 2014 roku wspólnie z prof. Jerzym Hausnerem realizuje autorski projekt Open Eyes Economy oraz jest autorem koncepcji „Firma-Idea”.

mariuszchrapko.com

Materiały do audycji:

Oceń podcast

Jesteś tu jeszcze? Zaczekaj chwilę. Mam ogromną prośbę.

Algorytmy i sztuczna inteligencja mają co raz większy wpływ na nasze działania w sieci. Nie inaczej jest z podcastami. Jeśli ten odcinek przypadł Ci do gustu, oceń go proszę w swojej ulubionej aplikacji, której używasz do słuchania podcastów (Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts itp.).

Zajmie Ci to kilka chwil, a dzięki temu Menedżer Plus będzie mógł częściej pojawiać się w wynikach wyszukiwania i propozycjach dla nowych słuchaczy. Bardzo mi na tym zależy, bo w ten sposób społeczność zwinnych liderów będzie rosła w siłę! 💪💪💪

Wspólnie tworzymy liderów na zwinne czasy 🙌

Porozmawiajmy!

Jeżeli chcesz porozmawiać ze mną na temat z dzisiejszego odcinka, masz pomysł, kto powinien zostać gościem kolejnej audycji lub po prostu chcesz mnie lepiej poznać, napisz do mnie maila na podcast@mariuszchrapko.com.

  • youtube
  • spotify
  • apple
  • google
Komentarze są zamknięte.