MP 062: Filharmonia przywództwa, czyli jak zostać dyrygentem swojego zespołu

Cykl: Podcast
3 lipca 2017
Menedżer Plus Podcast

3

W dzisiejszym odcinku usłyszycie o bardzo nietypowym sposobie kształcenia liderów. „Filharmonia przywództwa” to unikatowy w skali naszego kraju warsztat, który powstał dzięki połączeniu intuicji z wiedzą, eksperymentu z praktyką, pracy trenerskiej z innowacyjnym podejściem.

Pomysł zrodził się z połączenia sił kreatywnych dyrygentki i coacha, którzy zauważyli ogromną zbieżność między byciem liderem chóru i liderem w ogóle.

Zapraszam przed głośniki 🙂

Poradnikowo

Ponieważ jestem świeżo po „wypuszczeniu” kursu internetowego Scrum Assistance, mam kilka fajnych narzędzi, które wykorzystywałem przy jego tworzeniu, i którymi chętnie się z Wami podzielę.

Dzisiaj opowiem Wam o narzędziu, które się nazywa ScreenFlow.

ScreenFlow to narzędzie, za pomocą którego możecie nagrywać wszystko to, co dzieje się na ekranie Waszego komputera. Ja na przykład wykorzystywałem go do nagrywania prezentacji, do których podkładałem głos, a także do montowania filmów wideo, które w ramach kursu były udostępnianie.

Nagrany materiał możecie dowolnie edytować, dodawać różnego rodzaju dymki, strzałki, czy informacje tekstowe.

Ale, co ważne, ScreenFlow to jest także pełnoprawny edytor wideo. I możecie w nim edytować dowolne nagrania wideo, nie tylko pulpit Waszego komputera.

Jeżeli poszukiwalibyście odpowiednika ScreenFlow, który działałby na systemie Windows, to bardzo popularna jest Camtasia.

Niemniej jednak, Screenflow jest dużo bardziej przyjazny i łatwy w obsłudze.

Zatem, miłego nagrywania! 😉

Materiały, które pojawiły się w odcinku:

Oceń podcast w iTunes

Jeżeli podobał Wam się podcast, będę Wam bardzo wdzięczny za zostawienie oceny w iTunes. Każda gwiazdka, którą tam zostawicie przyczyni się do jego popularyzacji i docierania do nowych odbiorców.

Transkrypt podcastu

Kliknij tutaj, żeby pobrać podcast w wersji do poczytania.

Konkurs

W dzisiejszej audycji przygotowaliśmy dla Was mały konkurs. Do wygrania są 2 godziny coachingowe z Marcinem Chydzińskim – jednym z gości dzisiejszego odcinka.

Wygrana trafi do dwóch osób. Każda z nich będzie mogła skorzystać z jednej sesji coachingowej z Marcinem.

Co trzeba zrobić, żeby wygrać?

Wystarczy, że w komentarzach do dzisiejszego odcinka napiszecie:

3 rzeczy, które lider musi zrobić, żeby jego zespół działał najgorzej jak się da?

Z nadesłanych propozycji wybierzemy 2 najciekawsze odpowiedzi, których autorzy otrzymają nagrodę.

Czas trwania konkursu

Konkurs potrwa do czwartku (6 lipca) 2017 roku. W piątek, w komentarzu do tego wpisu ogłosimy wyniki!

Trzymamy kciuki i czekam na Wasze odpowiedzi!

 

Podoba Ci się ten odcinek? Zobacz inne i wspieraj moją pracę na Patronite!

mariuszchrapko.com

Oceń podcast

Jesteś tu jeszcze? Zaczekaj chwilę. Mam ogromną prośbę.

Algorytmy i sztuczna inteligencja mają co raz większy wpływ na nasze działania w sieci. Nie inaczej jest z podcastami. Jeśli ten odcinek przypadł Ci do gustu, oceń go proszę w swojej ulubionej aplikacji, której używasz do słuchania podcastów (Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts itp.).

Zajmie Ci to kilka chwil, a dzięki temu Menedżer Plus będzie mógł częściej pojawiać się w wynikach wyszukiwania i propozycjach dla nowych słuchaczy. Bardzo mi na tym zależy, bo w ten sposób społeczność zwinnych liderów będzie rosła w siłę! 💪💪💪

Wspólnie tworzymy liderów na zwinne czasy 🙌

Porozmawiajmy!

Jeżeli chcesz porozmawiać ze mną na temat z dzisiejszego odcinka, masz pomysł, kto powinien zostać gościem kolejnej audycji lub po prostu chcesz mnie lepiej poznać, napisz do mnie maila na podcast@mariuszchrapko.com.

  • youtube
  • spotify
  • apple
  • google