MP 062: Filharmonia przywództwa, czyli jak zostać dyrygentem swojego zespołu

Cykl: Podcast
3 lipca 2017
Menedżer Plus Podcast

2

W dzisiejszym odcinku usłyszycie o bardzo nietypowym sposobie kształcenia liderów. „Filharmonia przywództwa” to unikatowy w skali naszego kraju warsztat, który powstał dzięki połączeniu intuicji z wiedzą, eksperymentu z praktyką, pracy trenerskiej z innowacyjnym podejściem.

Pomysł zrodził się z połączenia sił kreatywnych dyrygentki i coacha, którzy zauważyli ogromną zbieżność między byciem liderem chóru i liderem w ogóle.

Zapraszam przed głośniki 🙂

Poradnikowo

Ponieważ jestem świeżo po „wypuszczeniu” kursu internetowego Scrum Assistance, mam kilka fajnych narzędzi, które wykorzystywałem przy jego tworzeniu, i którymi chętnie się z Wami podzielę.

Dzisiaj opowiem Wam o narzędziu, które się nazywa ScreenFlow.

ScreenFlow to narzędzie, za pomocą którego możecie nagrywać wszystko to, co dzieje się na ekranie Waszego komputera. Ja na przykład wykorzystywałem go do nagrywania prezentacji, do których podkładałem głos, a także do montowania filmów wideo, które w ramach kursu były udostępnianie.

Nagrany materiał możecie dowolnie edytować, dodawać różnego rodzaju dymki, strzałki, czy informacje tekstowe.

Ale, co ważne, ScreenFlow to jest także pełnoprawny edytor wideo. I możecie w nim edytować dowolne nagrania wideo, nie tylko pulpit Waszego komputera.

Jeżeli poszukiwalibyście odpowiednika ScreenFlow, który działałby na systemie Windows, to bardzo popularna jest Camtasia.

Niemniej jednak, Screenflow jest dużo bardziej przyjazny i łatwy w obsłudze.

Zatem, miłego nagrywania! 😉

Materiały, które pojawiły się w odcinku:

Oceń podcast w iTunes

Jeżeli podobał Wam się podcast, będę Wam bardzo wdzięczny za zostawienie oceny w iTunes. Każda gwiazdka, którą tam zostawicie przyczyni się do jego popularyzacji i docierania do nowych odbiorców.

Masz pytanie? Zostaw wiadomość!

Chciałbym Was szczerze zaprosić do współtworzenia mojego podcastu. Jestem mocno przekonany, że dzięki Waszym pytaniom i pomysłom podcast „Menedżer Plus” będzie jeszcze bardziej wartościowy i dostarczy Wam sporej dawki dobrej i praktycznej wiedzy, którą będziecie mogli na co dzień wykorzystać w swoich firmach i projektach.

Jeżeli chodzą Wam po głowie jakieś pytania lub ciekawe tematy, zostawcie wiadomość głosową. Sprawa jest bardzo prosta. Wystarczy tylko, że macie podpięty mikrofon i klikniecie tutaj. Uwaga! Maksymalna długość nagrania wynosi 90 sekund.

Zostaw komentarz

Jeżeli temat Was jakoś zainspirował dajcie znać i zostawcie swój komentarz. Chętnie włączę się w dalszą dyskusję i odpowiem na dodatkowe pytania.

Transkrypt podcastu

Kliknij tutaj, żeby pobrać podcast w wersji do poczytania.

Konkurs

W dzisiejszej audycji przygotowaliśmy dla Was mały konkurs. Do wygrania są 2 godziny coachingowe z Marcinem Chydzińskim – jednym z gości dzisiejszego odcinka.

Wygrana trafi do dwóch osób. Każda z nich będzie mogła skorzystać z jednej sesji coachingowej z Marcinem.

Co trzeba zrobić, żeby wygrać?

Wystarczy, że w komentarzach do dzisiejszego odcinka napiszecie:

3 rzeczy, które lider musi zrobić, żeby jego zespół działał najgorzej jak się da?

Z nadesłanych propozycji wybierzemy 2 najciekawsze odpowiedzi, których autorzy otrzymają nagrodę.

Czas trwania konkursu

Konkurs potrwa do czwartku (6 lipca) 2017 roku. W piątek, w komentarzu do tego wpisu ogłosimy wyniki!

Trzymamy kciuki i czekam na Wasze odpowiedzi!