MP 039: Facylitacja w projektach

Cykl: Podcast
4 lipca 2016
Menedżer Plus Podcast

3

EURO trwa w najlepsze. To dobry czas, aby przyjrzeć się piłce nożnej bliżej. Zasady są niby proste – jedenastu facetów stara się trafić gola innym jedenastu facetom znajdującym po drugiej stronie boiska.

Już samo to zdanie pokazuje, co w tym sporcie jest najważniejsze, a jeśli ktoś ma wątpliwości, zawsze może porównać sobie Szwecję z Ibrahimovićem na czele oraz Islandię z… no właśnie – znacie może jakieś islandzkie gwiazdy?

Nie tylko na boisku podstawą jest współpraca w grupie. Aby jednak grupa stała się zespołem, musi nie tylko zdać sobie sprawę ze słabych i mocnych stron każdego jej członka, ale też nauczyć się między sobą komunikować.

Wbrew pozorom nie jest to najłatwiejsze, nawet jeśli wydaje się nam, że wszyscy posługujemy się tym samym językiem. Jeśli doliczyć do tego: charaktery, predyspozycje, umiejętności, może wyjść niezły galimatias.

W takich chwilach niezastąpiony jest ktoś, kto umie spojrzeć na to wszystko z boku, ogarnąć, pomóc zrozumieć, a wreszcie nauczyć się dążyć i osiągać wspólne cele.

Tym kimś jest facylitator.

Materiały, o których wspominałem podczas audycji:

Konkurs

W dzisiejszej audycji przygotowaliśmy dla Was mały konkurs. Do wygrania jest książka Tony’ego Manna, Facylitacja – wiedza, umiejętności, sztuka czy magia?

facylitacja_książka

Co trzeba zrobić, żeby wygrać?

Wystarczy, że w komentarzach do dzisiejszego odcinka napiszecie:

W jakiej sytuacji projektowej wykorzystasz facylitację?

Z nadesłanych propozycji wybierzemy najciekawszą, a jej autor otrzyma nagrodę.

Czas trwania konkursu

Konkurs potrwa do czwartku (7 lipca) 2016 roku. W piątek, w komentarzu do tego wpisu ogłosimy wyniki!

Powodzenia i czekamy na Wasze odpowiedzi! 🙂

Poradnikowo

No i zaczęły się wakacje! 🙂 Dzisiaj w Poradnikowie dowiecie się jak zaplanować urlop z rowerem. A opowie Wam o tym Maciek Sobol z bloga naRower.com i autor rowerowego podcastu Koło Roweru, który już raz gościł w mojej audycji.
300px-logo-narowercom
Bardzo zachęcam do wysłuchania tego materiału! Dodatkowo, jako rozszerzenie porad Maćka, poniżej znajdziecie kilka przydatnych artykułów na ten temat:

1800px_blog_koloroweru

Transkrypt podcastu

Kliknij tutaj, żeby pobrać podcast w wersji do poczytania.


Podoba Ci się ten odcinek? Zobacz inne i wspieraj moją pracę na Patronite!

mariuszchrapko.com

Oceń podcast

Jesteś tu jeszcze? Zaczekaj chwilę. Mam ogromną prośbę.

Algorytmy i sztuczna inteligencja mają co raz większy wpływ na nasze działania w sieci. Nie inaczej jest z podcastami. Jeśli ten odcinek przypadł Ci do gustu, oceń go proszę w swojej ulubionej aplikacji, której używasz do słuchania podcastów (Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts itp.).

Zajmie Ci to kilka chwil, a dzięki temu Menedżer Plus będzie mógł częściej pojawiać się w wynikach wyszukiwania i propozycjach dla nowych słuchaczy. Bardzo mi na tym zależy, bo w ten sposób społeczność zwinnych liderów będzie rosła w siłę! 💪💪💪

Wspólnie tworzymy liderów na zwinne czasy 🙌

Porozmawiajmy!

Jeżeli chcesz porozmawiać ze mną na temat z dzisiejszego odcinka, masz pomysł, kto powinien zostać gościem kolejnej audycji lub po prostu chcesz mnie lepiej poznać, napisz do mnie maila na podcast@mariuszchrapko.com.

  • youtube
  • spotify
  • apple
  • google
Komentarze są zamknięte.