MP 005: Exposé Scrum Mastera, czyli od czego zacząć pracę z nowym zespołem

Cykl: Podcast
25 kwietnia 2015
Menedżer Plus Podcast

2

Jesteś świeżo upieczonym Scrum Masterem? Jutro jest Twój wielki dzień? Zaczynasz pracę z nowym zespołem i nie wiesz od czego zacząć?

W dzisiejszej audycji przedstawię wam niezwykle skuteczną, a zarazem bardzo prostą praktykę, którą sam na co dzień stosuję, wspierając różnych Scrum Masterów w firmach. Jest nią „Exposé”, czyli przedstawienie reguł, zasad i wartości, którymi Scrum Master będzie kierował się w swojej codziennej pracy z zespołem.

W podcastcie dowiecie się, do czego praktyka „Exposé” może wam się przydać, kiedy jest najlepszy moment w Scrumie, żeby ją przeprowadzić oraz z jakich elementów się składa. Na koniec dzielę się z wami kilkoma prostymi radami i uwagami, które pomogą wam się do niej jak najlepiej przygotować.

Zapraszam do mojego słuchowiska!

Poradnikowo

Dzisiaj moim sposobem na zhakowanie rzeczywistości jest aplikacja „Dashlane”. Jeżeli korzystacie z wielu serwisów internetowych, a na pewno korzystacie, zapewniam was, że Dashlane bardzo uprości wam życie. Dashlane to menedżer haseł – dostępny zarówno w wersji na Windows, jak i iOS.

Dużą zaletą Dashlane jest jego bardzo prosta obsługa i ładny wygląd. Wszystkie hasła są szyfrowane i przechowywane lokalnie, na waszym komputerze, a nie w chmurze.

Sam, w aplikacji mam zapisanych kilkadziesiąt różnych haseł, ale – co najważniejsze – muszę pamiętać tylko jedno. To, którym loguję się do aplikacji. Resztę pamięta Dashlane. A dzięki temu, że program ten jest również zintegrowany z moją przeglądarką, mogę automatycznie logować się do różnych serwisów, których używam.

Materiały, o których wspominałem podczas audycji

Masz pytanie? Zostaw wiadomość!

Chciałbym Was szczerze zaprosić do współtworzenia mojego podcastu. Jestem mocno przekonany, że dzięki Waszym pytaniom i pomysłom podcast „Menedżer Plus” będzie jeszcze bardziej wartościowy i dostarczy Wam sporej dawki dobrej i praktycznej wiedzy, którą będziecie mogli na co dzień wykorzystać w swoich firmach i projektach.

Jeżeli chodzą Wam po głowie jakieś pytania lub ciekawe tematy, zostawcie wiadomość głosową. Sprawa jest bardzo prosta. Wystarczy tylko, że macie podpięty mikrofon i klikniecie tutaj. Uwaga! Maksymalna długość nagrania wynosi 90 sekund.

Oceń podcast w iTunes

Jeżeli podobał Wam się podcast, będę Wam bardzo wdzięczny za zostawienie oceny w iTunes. Każda gwiazdka, którą tam zostawicie przyczyni się do jego popularyzacji i docierania do nowych odbiorców.

Zostaw komentarz

Jeżeli temat Was jakoś zainspirował dajcie znać i zostawcie swój komentarz. Chętnie włączę się w dalszą dyskusję i odpowiem na dodatkowe pytania.