MP 005: Exposé Scrum Mastera, czyli od czego zacząć pracę z nowym zespołem

Cykl: Podcast
25 kwietnia 2015
Menedżer Plus Podcast

2

Jesteś świeżo upieczonym Scrum Masterem? Jutro jest Twój wielki dzień? Zaczynasz pracę z nowym zespołem i nie wiesz od czego zacząć?

W dzisiejszej audycji przedstawię wam niezwykle skuteczną, a zarazem bardzo prostą praktykę, którą sam na co dzień stosuję, wspierając różnych Scrum Masterów w firmach. Jest nią „Exposé”, czyli przedstawienie reguł, zasad i wartości, którymi Scrum Master będzie kierował się w swojej codziennej pracy z zespołem.

W podcastcie dowiecie się, do czego praktyka „Exposé” może wam się przydać, kiedy jest najlepszy moment w Scrumie, żeby ją przeprowadzić oraz z jakich elementów się składa. Na koniec dzielę się z wami kilkoma prostymi radami i uwagami, które pomogą wam się do niej jak najlepiej przygotować.

Zapraszam do mojego słuchowiska!

Poradnikowo

Dzisiaj moim sposobem na zhakowanie rzeczywistości jest aplikacja „Dashlane”. Jeżeli korzystacie z wielu serwisów internetowych, a na pewno korzystacie, zapewniam was, że Dashlane bardzo uprości wam życie. Dashlane to menedżer haseł – dostępny zarówno w wersji na Windows, jak i iOS.

Dużą zaletą Dashlane jest jego bardzo prosta obsługa i ładny wygląd. Wszystkie hasła są szyfrowane i przechowywane lokalnie, na waszym komputerze, a nie w chmurze.

Sam, w aplikacji mam zapisanych kilkadziesiąt różnych haseł, ale – co najważniejsze – muszę pamiętać tylko jedno. To, którym loguję się do aplikacji. Resztę pamięta Dashlane. A dzięki temu, że program ten jest również zintegrowany z moją przeglądarką, mogę automatycznie logować się do różnych serwisów, których używam.

Materiały, o których wspominałem podczas audycji

Podoba Ci się ten odcinek? Zobacz inne i wspieraj moją pracę na Patronite!

mariuszchrapko.com

Oceń podcast w iTunes

Jeżeli korzystasz z aplikacji Podcasty:

  • Wyszukaj podcast „Menedżer Plus” w aplikacji
  • W sekcji „Programy” kliknij „Menedżer Plus”
  • Przejdź do zakładki „Oceny i recenzje”
  • Kliknij w link „Napisz recenzję”

Jeżeli korzystasz ze Stitchera:

  • Wejdź na stronę menedżerplus/stitcher
  • Przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno „Show Ratings and Reviews”
  • Kliknij „Write a review”

Porozmawiajmy!

Jeżeli chcesz porozmawiać ze mną na temat z dzisiejszego odcinka, masz pomysł, kto powinien zostać gościem kolejnej audycji lub po prostu chcesz mnie lepiej poznać, napisz do mnie maila na podcast@mariuszchrapko.com.