MP 060: Czy dział HR będzie w przyszłości w ogóle potrzebny? | Joanna Malinowska-Parzydło, Elżbieta Rosiak, Andrzej Borczyk

Cykl: Podcast
3 kwietnia 2017
Menedżer Plus Podcast

3

Jeśli chodzi o działy HR, to w ciągu ostatnich 10 lat bardzo wiele się zmieniło. Coraz więcej rekrutacji i procesów HR-owych jest zautomatyzowanych. Firmy duży nacisk kładą na media społecznościowe i przenoszą rekrutację do sieci. Niejednokrotnie headhunterami też zostają sami pracownicy, którzy polecają swoich kolegów, koleżanki do pracy.

Czy dział HR będzie w przyszłości w ogóle potrzebny? Jak zmieni się jego rola?

Nie ukrywam, że do powstania dzisiejszego odcinka bardzo mocno przyczyniła się Joasia Malinowska-Parzydło, z którą miałem już kiedyś okazję rozmawiać. To był odcinek na temat marki osobistej.

Joasia, oprócz tego, że założyła Personal Brand Institute, jest również pomysłodawcą think tanku HR Influencers – platformy współpracy najbardziej wpływowych liderów branży Human Resources w Polsce.

I dzisiaj, oprócz samej Joasi, gościem odcinka będą jeszcze dwie bardzo ciekawe osoby związane mocno z think tankiem: Elżbieta Rosiak (Dyrektor Zarządzający w Banku PKO S.A) i Andrzej Borczyk (Dyrektor HR w Grupie Żywiec S.A.)

Bardzo zapraszam Was do wysłuchania tej rozmowy! Co prawda, dzisiaj nie ma żadnego konkursu, ale mimo to zachęcam do zostawiania komentarzy pod odcinkiem.

Zawsze duma mnie rozpiera, jak czytam Wasze wpisy, bo piszecie tam naprawdę same mądre i wartościowe rzeczy 🙂

Poradnikowo

Dzisiaj w Poradnikowie chciałem Wam polecić coś, co nazywa się IFTTT. Jest to serwis, który przypomina trochę działanie reguł w naszych skrzynkach pocztowych, tylko ma dużo szersze zastosowanie.

IFTTT, to akronim, który pochodzi od angielskich słów: IF THIS THEN THAT. I dokładnie na tej zasadzie działa ta usługa.

Pomaga nam automatyzować określone procesy, które na codzień wielokrotnie wykonujemy.

IFTTT nazywa te wszystkie sekwencje działań receptami. I zawsze składają się one z dwóch elementów: wyzwalacza (ang. trigger) i konkretnej akcji (ang. action).

Na przykład:

Jeśli opublikujecie jakieś swoje zdjęcie na Instagramie, IFTTT automatycznie zapisze je w Dropboxie.

Albo:

Jeżeli otrzymacie maila w gmailu z załącznikiem, IFTTT automatycznie zapisze go na Waszym Dysku Google.

Serwis jest bardzo łatwy w obsłudze. Chociaż na pierwszy rzut oka, może to trochę wyglądać tak, jakbyście musieli umieć programować. Nic bardziej mylnego.

Na początek możecie skorzystać z gotowych reguł. Jest ich kilkadziesiąt. Dotyczą różnych obszarów naszego życia – np. produktywności, korzystania z maili, słuchania muzyki.

Każdą taką gotową regułę możecie bez problemów dostosowywać do własnych potrzeb lub stworzyć własne reguły i później udostępniać je innym użytkownikom.

IFTTT co kilkanaście minut sprawdza, czy warunki, które sobie zdefiniowaliście zostały spełnione. Jeśli tak, to po prostu je realizuje.

A Wy, zamiast tracić czas na sprawdzanie wiadomości, uzupełnianie statusów w mediach społecznościowych, zapisywanie plików czy robienie miliona innych rzeczy – możecie zająć się czymś bardziej pożytecznym.

Materiały, o których wspominałem podczas audycji:

Oceń podcast w iTunes

Jeżeli podobał Wam się podcast, będę Wam bardzo wdzięczny za zostawienie oceny w iTunes. Każda gwiazdka, którą tam zostawicie przyczyni się do jego popularyzacji i docierania do nowych odbiorców.

Masz pytanie? Zostaw wiadomość!

Chciałbym Was szczerze zaprosić do współtworzenia mojego podcastu. Jestem mocno przekonany, że dzięki Waszym pytaniom i pomysłom podcast „Menedżer Plus” będzie jeszcze bardziej wartościowy i dostarczy Wam sporej dawki dobrej i praktycznej wiedzy, którą będziecie mogli na co dzień wykorzystać w swoich firmach i projektach.

Jeżeli chodzą Wam po głowie jakieś pytania lub ciekawe tematy, zostawcie wiadomość głosową. Sprawa jest bardzo prosta. Wystarczy tylko, że macie podpięty mikrofon i klikniecie tutaj. Uwaga! Maksymalna długość nagrania wynosi 90 sekund.

Zostaw komentarz

Jeżeli temat Was jakoś zainspirował dajcie znać i zostawcie swój komentarz. Chętnie włączę się w dalszą dyskusję i odpowiem na dodatkowe pytania.

Transkrypt podcastu

Kliknij tutaj, żeby pobrać podcast w wersji do poczytania.

  • youtube
  • spotify
  • apple
  • google
Komentarze są zamknięte.