MP 010: Czego potrzebujesz, żeby osiągnąć sukces w życiu?

Cykl: Podcast
4 czerwca 2015
Menedżer Plus Podcast

2

To już dziesiąty odcinek mojego podcastu. Nie ukrywam, że bardzo się z tego faktu cieszę.

Cliff Ravenscraft, od którego dużo nauczyłem się o podcastowaniu i ciągle się uczę, twierdzi, że najważniejszych jest pierwszych 10 odcinków, które nagracie. I warto się do nich przyłożyć, bo później będzie już z górki. No, zobaczymy, czy będzie. 😉

W dzisiejszym odcinku dzielę się z wami moimi osobistymi refleksjami na temat tego, co trzeba zrobić, żeby osiągnąć sukces w życiu. Od czego zacząć? Jakich kroków unikać? Polecam też kilka inspirujących lektur, które sprowokują was do działania i odkrywania.

Zapraszam do mojego słuchowiska!

Poradnikowo:

Dzisiaj chciałem się z Wami podzielić praktyką, którą testuję już od kilku dobrych tygodni i muszę powiedzieć, że póki co, bardzo fajnie się sprawdza.

Idea jest prosta. W każdym dniu tygodnia skupiam się tylko na tych zadaniach, które mają związek z jednym, konkretnym tematem.

Na przykład. Poniedziałek, wtorek i środa to czas, kiedy jestem u klienta. W tych dniach najczęściej prowadzę zewnętrzne projekty, warsztaty szkolenia.

Czwartek, w całości poświęcam na pisanie bloga. A ostatnio książki. A piątek, to dzień na podcast. W sobotę, czas, kiedy wybywam na zieloną trawkę – ostatnio jest to działka. Niedziela jest czasem relaksu, czytania i planowania tygodnia.

W ten sposób powstaje coś, co przypomina mój idealny tydzień. Idealny, bo są sytuacje, kiedy muszę go trochę zmienić, przeplanować. Ale to nie ma znaczenia, bo wtedy temat pod tytułem „Blog” realizuję w innym dniu tygodnia.

Zauważyłem, że takie przydzielanie tematu na określony dzień tygodnia, bardzo pomaga mi skoncentrować się na realizacji zadań, zwłaszcza wtedy, kiedy wpadają mi różnego rodzaju zadania „przeszkadzajki”, niezwiązane z tematem, który sobie przydzieliłem na dany dzień.

Materiały, o których wspominałem podczas audycji:

Masz pytanie? Zostaw wiadomość!

Chciałbym Was szczerze zaprosić do współtworzenia mojego podcastu. Jestem mocno przekonany, że dzięki Waszym pytaniom i pomysłom podcast „Menedżer Plus” będzie jeszcze bardziej wartościowy i dostarczy Wam sporej dawki dobrej i praktycznej wiedzy, którą będziecie mogli na co dzień wykorzystać w swoich firmach i projektach.

Jeżeli chodzą Wam po głowie jakieś pytania lub ciekawe tematy, zostawcie wiadomość głosową. Sprawa jest bardzo prosta. Wystarczy tylko, że macie podpięty mikrofon i klikniecie tutaj. Uwaga! Maksymalna długość nagrania wynosi 90 sekund.

Oceń podcast w iTunes

Jeżeli podobał Wam się podcast, będę Wam bardzo wdzięczny za zostawienie oceny w iTunes. Każda gwiazdka, którą tam zostawicie przyczyni się do jego popularyzacji i docierania do nowych odbiorców.

Zostaw komentarz

Jeżeli temat Was jakoś zainspirował dajcie znać i zostawcie swój komentarz. Chętnie włączę się w dalszą dyskusję i odpowiem na dodatkowe pytania.

Transkrypt podcastu

Kliknij tutaj, żeby pobrać podcast w wersji do poczytania

  • youtube
  • spotify
  • apple
  • google
Komentarze są zamknięte.