MP 061: Zarządzanie znalazło się w kryzysie… Co dalej?

Cykl: Podcast
17 kwietnia 2017
Menedżer Plus Podcast

3

Żyjemy w takich czasach, w których praktyka zarządzania znalazła się w momencie zwrotnym.

Wiele dzisiejszych organizacji i menedżerów, którzy w nich pracują odczuwa pilną potrzebę zmiany – nowego, bardziej „świeżego” podejścia do zarządzania.

Zarządzanie dawno już przestało być dyscypliną teoretyczną. Obecnie jest rozwijane głównie w naszych firmach – przez menedżerów, liderów, zespoły, które eksperymentują z różnymi podejściami i uczą się na błędach.

Na portalach społecznościowych, blogosferze i konferencjach, aż huczy od pozytywnych przykładów zmian, które się udały.

To wszystko krok po kroku kształtuje zupełnie nowe podejście.

Dzisiejszy odcinek będzie mocno refleksyjny i myślę, że inspirujący. Podzielę się z wami moimi przemyśleniami na temat przyszłości zarządzania.

W poprzednim odcinku zastanawialiśmy się nad przyszłością działów HR, a dzisiaj pójdziemy krok dalej.

Konkurs

W dzisiejszej audycji przygotowaliśmy dla Was mały konkurs. Do wygrania są 3 wejściówki na mój autorski kurs internetowy Scrum Assistance w wersji BASIC, który startuje już 29 maja.

scrum assistance-promo 1

Kurs jest dedykowany szczególnie dla osób, które na co dzień stosują Scruma w swoich projektach, zespołach i napotykają różnego rodzaju problemy, związane z jego praktyczną implementacją.

Kurs składa się z 20 lekcji wideo, ćwiczeń oraz dodatków, które pokażą Wam jak, krok po kroku, rozprawić się z różnego rodzaju problemami w Scrumie. I dodam, że każda lekcja to jest konkretny case, żywa sytuacja, z którą miałem i miewam do czynienia u swoich klientów.

Co trzeba zrobić, żeby wygrać?

Wystarczy, że w komentarzach do dzisiejszego odcinka napiszecie:

Jakie jest Twoje największe wyzwanie, związane z pracą w Scrumie?

Z nadesłanych propozycji wybiorę 3 najciekawsze odpowiedzi, których autorzy będą mieli okazję ze mną współpracować.

Czas trwania konkursu

Konkurs potrwa do czwartku (20 kwietnia 2017 roku). W piątek, w komentarzu do tego wpisu ogłosimy wyniki!

Zachęcam do komentowania. A wszystkie osoby zainteresowane kursem, odsyłam do strony: scrumassistance.pl, gdzie możecie też zapisać się na listę osób zainteresowanych kursem.

Poradnikowo

Dzisiaj w Poradnikowie chciałem Wam polecić rzecz bardzo nietypową. Kilka dni temu wypuściłem nowego ebooka „Scrumowo-Pytajnikowo”, w którym odpowiadam na 10 najbardziej ciekawych i najczęściej zadawanych pytań, które dostaję od czytelników mojego bloga i słuchaczy podcastu – czyli od Was 🙂

scrumowo-pytajnikowo-okładka

Znajdziecie tam odpowiedzi między innymi na takie pytania jak:

  • Sprint „zerowy” — dobry czy zły pomysł?
  • Czy project manager może być Scrum Masterem?
  • Agile w zarządzaniu projektami — jakie podejście wybrać?
  • Czy projekty Agile da się zaplanować?
  • Czy Scruma da się wdrożyć w organizacji pozarządowej?

Ebooka polecam szczególnie wszystkim fanom Scruma, którzy słuchają podcastu Menedżer Plus. Ale myślę, że i dla osób niekoniecznie związanych z tematem, znajdzie się tam również coś ciekawego.

Zapraszam do pobieralni! 😉

Materiały, o których wspominałem podczas audycji:

Oceń podcast w iTunes

Jeżeli podobał Wam się podcast, będę Wam bardzo wdzięczny za zostawienie oceny w iTunes. Każda gwiazdka, którą tam zostawicie przyczyni się do jego popularyzacji i docierania do nowych odbiorców.

Masz pytanie? Zostaw wiadomość!

Chciałbym Was szczerze zaprosić do współtworzenia mojego podcastu. Jestem mocno przekonany, że dzięki Waszym pytaniom i pomysłom podcast „Menedżer Plus” będzie jeszcze bardziej wartościowy i dostarczy Wam sporej dawki dobrej i praktycznej wiedzy, którą będziecie mogli na co dzień wykorzystać w swoich firmach i projektach.

Jeżeli chodzą Wam po głowie jakieś pytania lub ciekawe tematy, zostawcie wiadomość głosową. Sprawa jest bardzo prosta. Wystarczy tylko, że macie podpięty mikrofon i klikniecie tutaj. Uwaga! Maksymalna długość nagrania wynosi 90 sekund.

Zostaw komentarz

Jeżeli temat Was jakoś zainspirował dajcie znać i zostawcie swój komentarz. Chętnie włączę się w dalszą dyskusję i odpowiem na dodatkowe pytania.

Transkrypt podcastu

Kliknij tutaj, żeby pobrać podcast w wersji do poczytania.