MP 091: Co gryzie współczesnych PM-ów? | Igor Mróz

Cykl: Podcast
8 października 2018
Menedżer Plus Podcast

3

Jak wygląda zarządzania projektami dzisiaj? Czy PM jest nam jeszcze do czegoś potrzebny? Jak zmienia się jego rola w kontekście metod zwinnych?

Gościem dzisiejszej audycji jest Igor Mróz – człowiek, który przywraca ludziom wiarę w sens zarządzania projektami. Jest twórcą marki „Zero Bullshit Management”, PM-em i trenerem-praktykiem. Nie lubi ściemy. Bez owijania w bawełnę opowiada o problemach, z jakimi borykają się współcześni kierownicy projektów i na podstawie swoich doświadczeń, podpowiada jak sobie z nimi radzić.

Kiedyś, z trzeciej ręki usłyszał o sobie pewną opinię, jako kierowniku projektu: skuteczny, świetnie mówi po angielsku, trudny. To ostatnie odnosiło się do tego, że nigdy nie umiał powstrzymać się przed zadawaniem niewygodnych pytań. Na przykład: „jaką mamy wartość z rocznej oceny pracowników, przed którą muszę spędzić kilkanaście godzin na wypełnianiu tabelek”? 😊

Zapraszam przed głośniki! 🚀🎧

Konkurs

Podtrzymujemy tradycję konkursową i w dzisiejszej audycji do wygrania są dwie książki:

Co trzeba zrobić, żeby wygrać?

Wystarczy, że w komentarzach do dzisiejszego odcinka podzielicie się swoim pomysłem na to:

Jak inaczej można nazwać „zarządzanie projektami”?

Z nadesłanych propozycji wybierzemy najciekawszą, a jej autor otrzyma nagrodę.

Czas trwania konkursu

Konkurs potrwa do czwartku (12 października) 2018 roku. W piątek, w komentarzu do tego wpisu ogłosimy wyniki!

Trzymamy kciuki i czekam na Wasze odpowiedzi! 👊

Nie namawiam do pieniactwa lub autorytarnego zarządzania. Motywuję do zadania sobie pytania „jaka jest właściwie moja rola w tej firmie i projekcie” i zachęcam do merytorycznego protestu.

Igor Mróz

Materiały do audycji:

Dla Fanów Scruma – Dwie grupy facebookowe

Chciałbym, żeby wszyscy fani zwinnego zarządzania mieli wspólne miejsce do szukania i uzyskiwania pomocy w zakresie codziennych scrumowych wyzwań, do wzajemnego pomagania sobie, inspiracji i motywowania.

 • Grupa SCRUM ASSISTANCE – tutaj zapraszam wszystkich, którzy są zainteresowani pokonywaniem różnego rodzaju problemów w Scrumie.

 • Grupa COACHING W SCRUMIE – idealne miejsce dla wszystkich Scrum Masterów i liderów, którym zależy na rozwoju siebie i zespołów, z którymi pracują.

Jeżeli jesteś zainteresowany budowaniem takiej społeczności – bardzo zapraszam! Mam nadzieję, że stworzymy wspólnie coś naprawdę fajnego i mega pomocnego w naszej codziennej pracy.

Oceń podcast w iTunes

Jeżeli korzystasz z aplikacji Podcasty:

 • Wyszukaj podcast „Menedżer Plus” w aplikacji
 • W sekcji „Programy” kliknij „Menedżer Plus”
 • Przejdź do zakładki „Oceny i recenzje”
 • Kliknij w link „Napisz recenzję”

Jeżeli korzystasz ze Stitchera:

 • Wejdź na stronę menedżerplus/stitcher
 • Przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno „Show Ratings and Reviews”
 • Kliknij „Write a review”

Masz pytanie? Zostaw wiadomość!

Chciałbym Was szczerze zaprosić do współtworzenia mojego podcastu. Jestem mocno przekonany, że dzięki Waszym pytaniom i pomysłom podcast „Menedżer Plus” będzie jeszcze bardziej wartościowy i dostarczy Wam sporej dawki dobrej i praktycznej wiedzy, którą będziecie mogli na co dzień wykorzystać w swoich firmach i projektach.

Jeżeli chodzą Wam po głowie jakieś pytania lub ciekawe tematy, zostawcie wiadomość głosową. Sprawa jest bardzo prosta. Wystarczy tylko, że macie podpięty mikrofon i klikniecie tutaj. Uwaga! Maksymalna długość nagrania wynosi 90 sekund.

Zostaw komentarz

Jeżeli temat Was jakoś zainspirował dajcie znać i zostawcie swój komentarz. Chętnie włączę się w dalszą dyskusję i odpowiem na dodatkowe pytania.

 • youtube
 • spotify
 • apple
 • google
Komentarze są zamknięte.